• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Re: mehanička radionica za pile

Ovo je strana cilindra gde je našrafan auspuh i navoj u jednoj rupi ti je pojeden.Na auspuhu su matice m5 dali su one i navoj gore u redu ?

Aha, skonto sam te.

S ove vanjke strane i matica i navoj su uredu,,,onda je ipak najvjerojatnije otisa navoj u cilindru ... jer malo je vjerojatno da je navoj puka...

hvala ti na infromacijama :D
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Re: mehanička radionica za pile

Dobio sam od prijatelja stihl ms 390,,Pali super od 3puta,,,ide u drvo ali neradi na leru i dobije turazu..Promjenio sam svijecicu,crijevo,filter i membrane ali opet isto.
Danas sam ju rastavio cijelu i primjetio da je kuciste u raspadu,,,ispod kucista cilindra su podmetnute neke podloske i tako je stegnuto..E SAd mislio sam promjenut kuciste,,lezajeve i semeringe..Dali se to isplati radit mislim ulozit u nju,,,pila na oko izgleda vrlo dobro..Dali ima netko takvu pilu,,sta se moze ocekivati od nje


ii nitko nema takvu pilu da kaze utiske :icon_pray:
 

earthquake

Novi član
Tu od
21 Velj 2012
Poruka
3
Re: mehanička radionica za pile

Dobio sam od prijatelja stihl ms 390,,Pali super od 3puta,,,ide u drvo ali neradi na leru i dobije turazu..Promjenio sam svijecicu,crijevo,filter i membrane ali opet isto.
Danas sam ju rastavio cijelu i primjetio da je kuciste u raspadu,,,ispod kucista cilindra su podmetnute neke podloske i tako je stegnuto..E SAd mislio sam promjenut kuciste,,lezajeve i semeringe..Dali se to isplati radit mislim ulozit u nju,,,pila na oko izgleda vrlo dobro..Dali ima netko takvu pilu,,sta se moze ocekivati od nje

Imam ja njenu manju sestru MS 310 koja je 60ccm (MS 390 je identicna samo 65 ccm), kupljena 2004., nikakvih problema s njom dosad (normalno membrane, filter goriva, svjecica, vodilica mjenjano vise puta). Radi godišnje 30-50 metara drva, ali od prije tri godine uz pomoć jače MS 461.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Re: mehanička radionica za pile

Hvala kolega
Ja sam ovu vec rastavio,,,cekam da mi stigne kuciste,klip,karike semerinzi i lezajevi...Mislim da ce bit nesto od te motorke
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: mehanička radionica za pile

Problem , u pitanju je husqvarna CD285.

Nakon havarije sa klipom a ujedno je i magnet razdrman uspio sam nekako nabaviti nov klip i postavio.
Našao sam u drugi magnet ali je razlika u položaju kajle , kajlu sam iz radilice izvadio i magnet namjestio prilično dobro tako da sa sigurnošću mogu reći da je ugao predpaljenja isti kao i na originalnom magnetu.
Magnet koji sam stavio je isti kao inaj originalni ali je razlika u tom položaju kajle , na jednom je oznaka KD1 a na drugom KDK1.

Problem je u tome što nakon 15-20 sec se jednostavno ugasi kao da sam je ugasio na prekidač , znači momentalno gašenje bez ikakvog odaziva na dodavanje gasa ili povlačenje čoka u momentu gašenja.
Membrane mislim da nisu , stavljao sam i neke druge polovne koje imam i isto se ponaša.
I svjećica sam nekoliko izmijenjao ista stvar.

Nakon što se ugasi , sačekam malo i odmah pali na prvi potez , odmah nakon samogašenja se nemože upaliti.
A odmah nakon samogašenja probam i imam varnicu ali neće da upali.

Ima li neko kakav prijedlog osim da mi kaže da je prdnulo paljenje pošto je tu ono elektronsko sranjce.
 

stipan996

Novi član
Tu od
8 Pro 2016
Poruka
13
Re: mehanička radionica za pile

poz.slican kvar imao nekidan na dolmar 120. pogledaj da se platine ne zaljepe.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: mehanička radionica za pile

Usisna gumi cev na kojoj je filter da je možda vakum ne povuče skupa.Imo sam primjer da se cev toliko omekšala pa je jeb...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: mehanička radionica za pile

Nema platine , elektronsko je paljene.

Nema ni gumenu cijev , nego je plastična distanca do kraburatora , vijci koji drže karburator idu komplet kroz lulu koja drži filter i idu sve do stubline naprijed ktoz karburator i tu distancu.
Tu je dobro zadihtovano.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: mehanička radionica za pile

Ja sam mislio cev od karburatora pa do filtera benzina u rezervaru.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: mehanička radionica za pile

A zašto bi onda nakon kraćeg odmora odmah upalila i radila na leru ili ful gasu , valjda bi trebala da ponovo povlači benzin. Nije mi jasno.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Re: mehanička radionica za pile

Provjeri da nemas gdje oguljen kabal, pa pravi spoj i automatski je gasi. Mene je to zezalo na jednoj 61.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: mehanička radionica za pile

i?- kad upali nakon 20 sec opet krena , i opet ..i opet?

I kad upali onda opet radi otprilike isti vremenski period kao što je i radila.
Skoro da i nema razlike u vremenu rada ako radi na ler ili na ful gasu.
Kablove sam koliko sam mogao provjerio.
I odmah nakon gašenja prikačim drugu svjećicu i naslonim na masu , varnica ima , samo dali je u pravom uglu neznam.

A nakon čekanja pali na prvi potez , nisam siguran dali karburator možda ''preljeva'' , mada gledao sam membrani ,iglicu i ostalo , čini mi se uredno.

Nisam pametan šta joj je :fiery:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: mehanička radionica za pile

ako si gorivo provjerio , zraka sigurno ima ostala je struja ..i moram spomenuti da ne radi vakum u rezervaru
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: mehanička radionica za pile

Ja bi svejedno probo stavit drugu cevku od karb. do filtera i probo makar bez filtera tek toliko da bi bio 100% da je ok.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Re: mehanička radionica za pile

Koji su uzroci da pila pocne ribat zaribavat na strani do auspuha,,,na klipu se vide fini risevi
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: mehanička radionica za pile

Koji su uzroci da pila pocne ribat zaribavat na strani do auspuha,,,na klipu se vide fini risevi
osnosvno je pregrijavanje , a razloga može biti ohoho ..pa sve do loše mješavine
 

Najnoviji postovi

Na vrh