• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Vakum vuče iz cevčice na bloku radilice ak nemaš na karbu. priključka je verovatno poturen neki karb. sam toliko da je na broju.Evo slike kak je na moji 041.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Pitanje.
Balavec je dobil motornu pilu (MTD) u dijelovima. Imal je plan koristiti paljenje u neke druge svrhe ali je to otpalo pa ju je odlučil sastaviti.
Pila je sastavljena i pali ko metak ali u radnom položaju ne prima gas. Kad se okrene naopako radi ko luda, čak i ler ima.

Da probam staviti membrane ili?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Nemoj... Nek pili na ležečki ....prema gore :(rofl):

Viš, viš :icon_scratch: to mi nije na pamet palo, od takvog gospodara je došla na poklon (da se ne lažemo tvoj imenjak , naš Željac) pa je ona očiti tak naucena delati.

Ja isto sumnjam na fergazer. Njega nisam otvaral, a izgleda da bum moral pa si mislim jel bi odmah i membrane stavil pošto se dugo pila takva rastavljena odmarala.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
962
Huricane 2245.kad je puna radi ok,kad se malo ugrije i fali benzina ,hoce ugasit,ali odma se moze upalit?.?? Ideja kakvih,,,,,,
 

maslina

Član
Tu od
27 Ožu 2016
Poruka
39
Re: Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Nakon problema sa karburatorom i vakumom (na kraju sam naručio drugi), došao na red drugi problem. Radi se o 041 AV koju sam dobio, pa neki dijelovi fale, u ovom slučaju ventilator. Kupio sam polovni, ali ne odgovara jer je na ovu pilu išlo više tipova magneta i ventilatora. Imam magnet Bosch 0 204 003 033, dali netko zna oznaku ventilatora ? Onaj koji ne odgovara je 1110 086 0500, iskopao sam u katalogu da bi trebao biti 1110 086 0505 (ako tko ima za prodati...)
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
@mali mislim da ti između 441 i 461 ni nema razlike u težini,ako i ima to je neprimjetno,a 461 je stvarno vrhunska pila
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Evo kad su stigli trupci, moram osposobiti još jednu motorku, ms180 je slaba i nije za tako teške poslove. a radi se o poklonu od forumaša, Partner S65, stajala je 12 god na tavanu kod Željkakž, i još zadnjih pola godine kod mene. zamjena membrana, crijeva i filtera te kvalitetno čišćenje i radi ko nova





Ipak, ovakva hrastovina zahtijeva jak stroj:



 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Nije problem, ja sam ovu prvu pretransportiral od Željca do vulkanizera u SB, pa bum i ovu kad dojde vreme za to.

A ona kaj je meni Željac poklonil i nakon zamjene membrana ima iste simptome. Sad čekam drugi frgič pa da probam s njim. Inače pali ko mina, samo ju jebe dobava goriva.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Ta hrastovina ide za grijanje jer sa prijevozom me izađe 320 kn kubik, a sigurno je dobro drvo, dok metrice nije sigurno kupovat jer ubace svašta i opet se metar drva kreće između 280 i 320 kn
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako me oko ne vara to je miješana hrastovina i cerovina. Cerovina je, za u peć, još bolja od hrastovine. :)
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Nije problem, ja sam ovu prvu pretransportiral od Željca do vulkanizera u SB, pa bum i ovu kad dojde vreme za to.

A ona kaj je meni Željac poklonil i nakon zamjene membrana ima iste simptome. Sad čekam drugi frgič pa da probam s njim. Inače pali ko mina, samo ju jebe dobava goriva.

Malo se razmišljam, da nije možda do semeringa ili neke brtve čim joj okretanje paše, to mi je nekako više vjerovatno nego razlokan fergić
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
rekel je hodor , niste pazili na satu ..ako sumnjate u brtve ili semeringe špricati (haah) start sprej po semeringima , ako propuštaju tj uvlače falš zrak ..zna se
 
Na vrh