• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,660
Alpina A40, stara preko trideset godina, korištena samo za svoje potrebe. Zaribala je, klip i cilindar (kaput).

 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za alpinu šteta svake pare za popravak jer ni dok je bila origi talijan nije valjala ništ a nove su kina sa naljepnicom alpina.Na ovoj se oljuštio nikasil pa ribnula-upitna kvaliteta materiala.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Pozz društvo. Trebam malu pomoć ,radi se o Stihl 024 neće da mi upali. Na motorku su stavljene nove membrane kao i crjevo iz rezervoara i crjevo od karburatora do cilindra. E sada nisam mjenjao stublinu kada malo polim benzina po njoj onda mi se malo javi i radi par sekunda. Jel to znak da je i ona otišla,pošto je nemam rezervnu molio bi sve koji se razumiju dali se može još na neki način testirat jer na oko koliko se vidi nevide se nikakva oštećenja.
 

ms660

Novi član
Tu od
11 Ožu 2016
Poruka
27
Provjeri dali si sve krajeve dobro pričvrstio i dali nema nikakve pukotine na crijevima,i onda probaj poštelat karburator ,kod mene na 026 bio problem u karburatoru u istegnutoj opruzi na klackalici..

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Sve je ok stegnuto izgleda da je stublina otišla, naručena je druga čekam da dođe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Probaj otkazati naruđbu, jer ako upali sa benzinom pod svjećicu znači da nije do kompresije nego ne dobiva gorivo u motor, pretpostavljam da negdje vuce zrak izmedju karba i motora, ili na spoju bloka i cilindra ako je cilindar skidan
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Pa o tome sam pisao da ne dobiva gorivo u cilindar , vuče zrak na onoj gumi između cilindra i karburatora ja to još zovem (stublina). Inače neće da upali ali kada malo polim benzina po gumi između cilindra i karburatora onda se javi i radi par sekunda znaci da negdje na njoj pušta falš zrak. Ostala sva crjeva su nova kao i membrane tako da ne sumnjam u njih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kod mene mala MS170 isto neće upaliti, skinuo sam gornju membranu izgleda mi ok i ispod nje ima dosta goriva u karburatoru, ono upali nakon 10 povlačenja i ugasi se za pet sekundi i poslije više neće upalit. Crkla je kad sam pilio neko drvo pa se dosta zagrijala, nešto zazvonilo i krepala, poslije nisam mogao povući špagu paljenja pa sam namještao onaj magnet na onu reklamnu karticu i mogu sad povući paljenje normalno, sutra nastavljam radove pa ako netko može pomoći što bi moglo biti. Skinuo sam auspuh i klip unutra mi dobro izgleda koliko ga mogu vidjeti.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Goriva ima na svječici, iskru baca probati ću još gorivo promijeniti kad već nitko ništa da pomogne, kompresiju ima.
 
Posljednje uređivanje:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Upalila opet dvaput na par sekundi i zaglavila špaga, izgubio cijeli dan na zajebanciju.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja bi išo prvo redom proverit da nije koji ležaj dobio lufta-probaš dal ima lufta kad klimneš magnet ili kvačilo,kakva je kajla kod magneta da je nije precvikalo,kompresiju kažeš ima ali kod pila je ponekad i to varljivo.Kakva je iskra dal dobro baca-probaj i sa manjim zazorom na svečici.Kakva je guma između cilindra i fergazera pa i cevčice.Malo teže ja dat pametan savet kad nemam pile ispred sebe i da probavam.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ja bi išo prvo redom proverit da nije koji ležaj dobio lufta-probaš dal ima lufta kad klimneš magnet ili kvačilo,kakva je kajla kod magneta da je nije precvikalo,kompresiju kažeš ima ali kod pila je ponekad i to varljivo.Kakva je iskra dal dobro baca-probaj i sa manjim zazorom na svečici.Kakva je guma između cilindra i fergazera pa i cevčice.Malo teže ja dat pametan savet kad nemam pile ispred sebe i da probavam.

Svječica je nova i baca jaku iskru, ključno je ovo da se ugasila jer lanac nije dobijao ulje pa se zagrijala i nešto je zazvonilo, nije se to čulo kao da je nešto puklo nego baš zazvonilo. Ovo drugo mi se čini sve ok, jedino može biti starter paljenja ili je zaribala ovo drugo mi se čini vjerojatnije, ali zbunjuje me što se razradi kad maknem magnet. Dijelovi su jeftini pa možda da je raskupusam.
 
Posljednje uređivanje:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Čemu služi ovo pod broj 4 na slici to mi puklo pa sam maknuo.
 

Prilozi

  • paljenje.jpg
    paljenje.jpg
    43.2 KB · Pregleda: 86

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Meni kad je zazvonila mala partnerica i isro krepala u piljenju prva pomoc je bila zamjena klipa cilindra i karika. Naravno odmah se mjenjaju i ležajevi sa semerinzima na radilici i brtva na karburatoru prema cilindru. Vukla je više zraka na toj brtvi i otišla u iberruražu. Pilila je ko zmaj jedino se nije dala ugasiti i sin ju je ganjao dok nije krepala. Ako je plastično kučište postoji šansa da ti je otopilo mjesto za ležaj pa to sve sad stoji u koso i magnet od paljenja ti zapinje u kućište. Uglavnom rastavljanje do zadnjeg šarafa pa onda dijagnoza.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
A ništa kad uhvatim vremena budem ju rastavio, ima na ebayu jeftinih dijelova čak i cijeli motor za 30 dolara.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Evo sam je rastavio ako može netko pogledati, dolje na radilici ova poluga klipa zaokružena šeće kako hoće, čini mi se da bi tu trebao biti neki ležaj da je drži u fiksnom položaju okomito, a ne da može ići klip ukoso jel. Ima neko oštećenje na klipu čini mi se ovo označeno i zamašnjak je dobio, ne znam jel tu ima pomoći ili treba novi motor i zamašnjak?
 

Prilozi

  • klip.jpg
    klip.jpg
    52.3 KB · Pregleda: 77
  • radilica.jpg
    radilica.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 85
  • 20171005_135843.jpg
    20171005_135843.jpg
    46.6 KB · Pregleda: 69
  • 20171005_135928.jpg
    20171005_135928.jpg
    68.1 KB · Pregleda: 69

Najnoviji postovi

Na vrh