• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne znam, kad si prvi put pitao tražio sam po manuelima ali nisam našao ..ipak mi se člini da je M 5 mali vijak za to

gledaj povečalom , trebalo bi se vidjeti ako je to netko naknadno bušio..naročito ako glava vijka mora proči kroz sva rebra hladnjak cilindra ..gledaj jel savršeno okomito narezano itd...glumi malo CSI
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Na ovim šarafima glava nemože proći kroz rupu cilindra znači da to nisu original šarafi nešto je tu nareživano. Hvala puknuti što si potvrdio moje sumnje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Na svakoj Stihlovki su šarafi 5mm,mislim na šarafe cilindra,a ako nisi ni tako siguran,vidiš jel šaraf TX27 ili nešto drugo,ako je npr. imbus,znaš da nije original.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na ovim šarafima glava nemože proći kroz rupu cilindra znači da to nisu original šarafi nešto je tu nareživano. Hvala puknuti što si potvrdio moje sumnje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
nisi me razumio , ja sam reko da se vidi jel su proširivane rupe na cilindru naročito ako glava vijka mora proči kroz rebra ....tad između mora ostati neki znak /ostatak srha kod bušenja rupe
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Po mojim listinama su dvije dimezije vijaka, ovisno o generaciji. Obje su M6, tak da ono.....
To kaj glava vijaka neprolazi kroz rebra, isto nist ne znaci....kod vecine je tak. Bitno je da imbus prolazi.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Puknuti ti je dal anamnezu:(y):
Ak bus mjenjal cilindar, nadam se da uz ostalo idu i novi semerinzi.....a na kraju topla preporuka da je das ispitati na zrako tjesnost.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Eto neznam,ali na mojih pozamašan broj pila što se tiče cilindara,od stare 044 do zadnjih ms 660 uvjek su bili šarafi 5mm.Za sada 461,661 i 462 nisu raskopavani cilindri.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
Kolege dobio sa na poklon stihl ms 260c.Nisam se susretao sa tim modelom jos.Motorka upali od 3 povlacenja radi super na leru,ali malo slabije prima gas i gusi se u drvetu.
MOtorka se vidi da je dosta ocuvana i nije puno radila.
Sve je orginal na njoj,,kompresija dobra.
Koliko vidim crijeva nisu pukla nigdje,Dali je mozda do membrana
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
U rezervaru kolega.
Ubacio sam od druge pile i radi super.
Ujutro dobiva novi filter i svijecicu.
Nisam nikada radio sa ms 260c a djeluje mi dosta zivahna na gasu
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Motorna pila OLEO MAC 460, zanima me kolika je snaga pošto ne mogu naći na netu, iskusta i kvaliteta ?

Imam takvu pilu koja bi trebala servis, znači semerinzi, lančanik vodilica i lanac, membrane su nove. Pa me zanima gdje naći djelove za tu pilu ?

Dal netko zna koji semerinzi idu ?



 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Odeta karlovac je ovlašteni servis, ali nisu baš nešto brzi, (cca 2 mjeseca mi je lakserica na popravku) i dosta su slabu pokriveni sa djelovima, sve se da dobit ali treba čekat da dođe is italije
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Prodaj i kupi drugu jer je oleo navodno skup za dijelove užas jedan.

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Kakva su iskustva sa Stihl MS 660? Uzeo bih možda rabljenu pa me zanimaju mišljenja onih koji se možda malo bolje bave pilama?
 

ms660

Novi član
Tu od
11 Ožu 2016
Poruka
27
Posjedujem ms660,profi pila,nemam nikakve zamjerke,8godina ili čak 10morao bih pogledat,ali ko urica,snage definitivno ne fali,što se tiče lista ja imam duromatic..u svakom slučaju dobar izbor.

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Dali možda netko zna prodavaonicu sa semerinzima, potrebni su mi semerinzi za motornu pilu MTD nemogu naći nigdje na internetu pa bi možda mogao naći kod kojeg prodavača?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ms660

Novi član
Tu od
11 Ožu 2016
Poruka
27
Ako vam nije daleko ili barem telefonom upitajte u međimurku bs servis,pa ako imaju pošalju i poštom.

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh