• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
Re: mehanička radionica za pile

motorka radi, ali gubi snagu.. ima sigurno 15-20 god starosti... do sad sto je rađeno na njoj su uglavnom bili filtri, ciscenja i takve stvari...
motorka je za veća drva, al jednostavno počne gubiti snagu (guši se) i treba mi par min za ispilit veće deblo.... lanac je u ok stanju...

ugl, sam nisam sposoban servisirat, tako da ako može preporuka za nekog bio bih zahvalan...

pozdrav

nez dal si ovo rijesio
imas u kraljevici servis, covjeka svi hvale, osobnih iskustava nemam
drugi ti je u lokvama, za njih znam da su ok, al mislim i skupi

a sto se arbisa tice, nikad vise, ostale rijeci trosit necu
doduse sad sam sve popravljam, ali ni za djelove oni vise

dal ti ima razlike u radu kad je hladna/topla?
dali se gasi sama?
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Re: mehanička radionica za pile

nisam rjesio, ovi iz Karlovca ne rade s tom markom pile tako da oni su ispali...
daj posalji mi na PM ili tu kontakt za ta dva servisa (kraljevica i lokve)

ne gasi se nikad, ni hladna ni topla... jednostavno nema snage ili kad pilim nes deblje gubi zesce snagu.. jedan rezervar mi ode na par debljih drva... :(doh):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ako svječica nikad nije mjenjana, promjenit svječicu. Onda karburator sigurno treba servisirat jer troši jako puno goriva, i zato nema snage jer treba progutat tolko puno goriva.

Da raskopaj al polako i pazi da ne strgas kaj.
Poslikaj oštećenja ako ih ima.
Najvjerojatnije je pukla karika i poderala klip.

Evo alat za skidanje ležajeva radilice Kosta 100€ al bi se dalo doma nekaj skemijat sa brusilicomi oobičnim radapcigerom.
https://www.youtube.com/watch?v=q38HUzr043c

Kad mjenjam na strižnoj kosilici na hondi onaj leteči ležaj, istom nema mjesta za radapciger, pa prvo sa brusilicom prerežem vanjsku košuljicu i skinem i vjenac i kuglice, i onda isto unutrašnju košuljicu pažljivo do pola ukoso zarežem i ona se zagrije i onda ju sa jačim odvijačem samo svučem jer se malo raširi, i onda sa tom unutrašnjom košuljicom i komadom okrugle cjevi nabijam novi ležaj.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Najlakše je sa vručim zrakom zagrijati i dva malo ozbiljnija odvijača i mora ići dolje.
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
Re: mehanička radionica za pile

da li netko ima od husqvarne 359 ili 357xp ručke aluminijske za prodat ili me uputite na neku trgovinu znam da mora postojat jeftinije nago kod nas. tu je 300kn
 

maku

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
40
Re: mehanička radionica za pile

pozdrav!
imam problem sa svojom pilom stihl ms360, u zadnja dva rezervala dok sam radio u leru se čuje lupkanje, a pod gasom zujanje. Skinuo sam lanac i kućište ventilatora i kada uhvatim za ventilator i lančanik ima lufta ne puno al ima! dali su to otišli ležajevi radilice ili je to možda neki veći problem?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

moze biti i do lezajeva radilice ali mi nekako vise lici na lezaj klipnjace ili luft u bolcni klipa.moze se desiti i kuciste lezajeva da je dobilo lufta pa klimaju lezajevi. skini stublinu pa probaj za klip povlaciti gore dole pa ces videti gde je luft ako je na klipnjaci dole ili u maloj pesnici kod klipa gore
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Na tom tipu lufta nesmije biti, mjenjaj to sto prije....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Re: mehanička radionica za pile

@ Hodor, ležajeve ili tip?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Lezajeve, a kad uzme sirom, bude tak i tak videl kaj jos treba.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Dali se skida nosac lamele ili je komplet s radilicom na husky 372??
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Pojasni malo. Ne lovim te.:(doh):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Znaci ovak raspala se komplet lamela e sad mene zanima dal se skida onaj dio na kojem su lamelice na stihlu sam skido i znam da se odsarafljuje s radilice al za ovu neznam nadam se da si me skuzio na koji dio mislim!!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: mehanička radionica za pile

Eto ti Stihl .... Nebi kupil nikad !
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Ako mislis da li se odserafljuje onaj kriz/nosac sa radilice, da on se odserafljuje.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

@zgzac krivo si skuzio ja imam vecinom staru gardu stihl i sve rade hvala Bogu radi se o huskvarni 372!!
@hodor da na to mislim hvala ti na pomoci!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

ajoj , koja je te muka bil s tim delati ovak pohabanim , to je falširalo na sve strane
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
Re: mehanička radionica za pile

Eto ti Stihl .... Nebi kupil nikad !

Ma nije to nista neki moj rodjak kupio novu Husku 365 jos ima org. vodilicu doduse malo savijenog vrha, hahaha, kupio novu montirao i kaze da nikako ne moze montirati lanac t.j. naspanati ga i tako on njh doveze k meni i malo gledam kad CUDO nisam jos cuo da se to nekome dogodilo,,,SAVILA SE RADILICA i lagano plese tako kada ga naspana kako treba malo okrene a on popusti a motor radi OK ali misli da bi semering mogao brzo vrisnuti kaze da nema pojma kada mu se to dogodilo
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Kod starih pila je to gotovo normalno do neke mjere. Zbog inercije magneta ili ako se pod punim gasom udara u rez mogu se zamaknuti polutke radilice. U tvom slucaju pretpostavljam da je svinuta osovina. Ili je grska proizvodnje, ili je prenaspanati lanac kad je vruca, ili ako zacvika vrh vodilice u rezu pa onda pilu podizemo i spustamo da bi je oslobodili. Moze si svatko okvirno izmjeriti na nacin da ostavimo lanac da lagano visi na vodilici te polagano rukom okrecemo radilicu i pratimo koliko se lanac dize i spusta. Do nekih 3mm je skroz normalno. Ako se primjete vece oscilacije, onda je barem pozeljno lanac pozategnuti u trenutku kad je prevjes najmanji izmedju lanca i vodilice.
 
Na vrh