• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Meni se dogodilo (prije ove karantene) na 61ff da je počela zvijezda na vodilici zujat. Raspičim ju na prazno, vidim ne baca ulje. Pogledam ulje za podmazivanje, nema ga, natočim drugo i skužim da je ispal šaraf napred od nosača auspuha (moja greška), a koji je zašarafljen u uljni rezervoar pa je ulje iscurelo prije reda.
Inače uredno troši jedan goriva + jedan ulja.Ne kužim zakaj su to zbušili skroz prek.

Imam još ms310, 038 magnum i ms 180, ali sam naviknul na 61ff pa sam zel nju. Em manje troši i ljepše mi je baratat s njom.
Sreća pa je tast bil s svojom “starom pilom” (028) pa smo napravili kaj smo mislili.
Doma ugrađen novi šraf i kvar otklonjen.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Dobra pila. Mislim da je 4,4 ks. Ima snage ne ždere ko stare stihlovke. Uzeo sam ju od ženinog ludog ujaka. Ja ga zovem ubojica motorki. Pila je izgledala ko da ju je traktor pregazio, kupio sam dijelove i skalupio ju. Sad radi ko violina. Od kvarova samo čep rezervoara goriva. Ostalo sve ok.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
A kaj te pile nemaju rupice za podmazivanje igličastog lagera kuplunga i zvijezde mašću?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
A koje to pile imaju za podmazivanje ležaja korpe kvačila?
Oba Jonsereda/Husqvarne koje imam. Centralno gnijezdo u radilici, a podmazuje se mazalicom s konusnim vrhom.
Vidi ovdje:
Za Stihl ne znam.
 

proffy7

Novi član
Tu od
3 Tra 2020
Poruka
14
Hm, zna šuštati loša vodilica. Meni se čini da je tvoj problem u rastegnutim oprugama kvačila. Jednostavno i jeftino za promijeniti.
da upravo tako, neko sustanje se cuje
a i vodilica nije neka upravu si ne radim puno sa tom pilom posto imam jos jednu pa sam uzo neku ozaki vodilicu
 

renato bigi

Novi član
Tu od
25 Lip 2020
Poruka
3
imam flaksu einhell BC nesto 1AS
Imao sam problem s njom od proslog ljeta
NIJE HTIO UPALIT
e sad pali jer sam kupio i fregazer, bobinu, svijecicu, i tak neke stvari sve kupljeno u ovlastenom servisu original za nju osim svijecice kupio posebno na bezinskoj

da predem na sadasnji problem
pali ok sad malo trebam vise puta potegnuti spagu da upali al ok bitno je da upali na kraju al sta se desava u togu rada
non stop radi skoro u pola snage i ne samo to kad hocu dat gas do kraja on se pocne gusit samo sto se ne ugasi
e sad jel mozda treba fregazer nastelati ili stavit drugu svijecucu
ne kuzim se puno u mehaniku
pa zato molim pomoc
hvala unaprijed na odgovoru
moze privat mail odgovor na renato.kendija@gmail.com ili tu na forum nebitno
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Morti ga zrno riže štopa😆

zanemarite ovo, ali moral sam.
 
  • Like
Reactions: ZJ

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ja imam svoje mišljenje o tim “kramarskim” mašinama, a ono nije pozitivno i ne budem sad o tome.
Svaki renomirani proizvođač ima propisano kak se štela karburator.
Kod kineza to ne vredi. Šrafciger u ruke i vrti.
A bogme, na ovom forumu je barem desetak puta objašnjavan postupak štelanja fergazera pa malo potraži, usput naučiš nekaj iz tuđih iskustava.😉
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Pomoc braco!!! Isao jutros da uberem neke kolce motorna testera vilager je u pitanju, odradila posao maksimalno, kao i uvijek do sad. Medjutim, kad sam stigao masina se gasi. Upali pod sauh, ali cim dam gas ona se gasi. Imao sam neki stari karb od iste sege stavio, ali ista stvar. Gledao sam kroz otvore klip i cilindar koliko mogu da vidim sve je ok. Svjecica baca struju... Ne znam sta bi moglo biti
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ja sam na Partnerici imao takve simptome, vukla mi je falš zrak na jednom crijevu od goriva, odzraka na čepu od goriva ako je zaštopana može isto biti uzrok.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh