• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,392
Nisam vidjeo dali je neko ovo postavljao, ako ima nešto ovako slično neka se ukloni. Dosta je poučno pogotovo što je rasplinjač rasječen na diznama , mada u objašnjenju na kraju oko L i H nije siguran kako funkcionišu i na koji princip, i nije se odlučio za koje od dvije zastupljene teorije, dali se reguliše preko zraka ili preko goriva.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
899
Ta pila je za pet godina odradila posao kao da je profesionalna, prema tome ne bih se bas slozio da su trecerazredne, posebno zadnjih godina je fabrika dosta modernizovana. Medjutim svako ima pravo na svoje misljenje.

Problem sam rijesio. Zamijenio sam mač i lanac i sada radi kao po "loju" :D Hvala svima.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,392
Ta pila je za pet godina odradila posao kao da je profesionalna, prema tome ne bih se bas slozio da su trecerazredne, posebno zadnjih godina je fabrika dosta modernizovana. Medjutim svako ima pravo na svoje misljenje.

Problem sam rijesio. Zamijenio sam mač i lanac i sada radi kao po "loju" :D Hvala svima.
Gledaj ako te dobro služi ta pila i ako si ti zadovoljan sa njom to je ok i ja to pozdravljam. Nemam namjeru da omalovažim već iz mog ugla gledanja i rada sa pilom ja je svrstavam tako, nevolim kad radim nešto da to ide traljavo i sporo. Pogledaj u temi radovi u šumi i izrada drva što sam postavio poslednje video, Na jednom što bukvica ima dva stupca dala je oko 4 metra drva, oko 50 cm perac i duga 30 metara, pa kad takvu sajlaš iz komda ili kad takvu pilom režeš i sasijčeš na kratko, i onakve tri sasiječeš za dva sata u furke. Racimo 5 rezervaoara goriva jedna za drugim na temparaturi od 35-36 stepeni pa bi video kao se onda ponaša pila i koje to mogu podnijti.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
899
Naravno, nijesam rekao da si omalovažio, ali meni je ona do sad odradila posao kao najprofesionalnija. Znao sam da potrosim 3 rezervoara jedan za drugim nisam imao problema ni sa paljenjem (iako su neki govorili da posle prvog rezervoara treba da se oladi da bi upalila). Vjerovatno sam imao "sreće" s njom.

Ponavljam, to nije profesionalni alat, doslovno pise kad sam je kupio "HOBI".

Ja sam svjestan da nije sthil, ali mislim da je posle sthil-a i husqvarne od svih ovih koje se prodaju po prodavnica za po 250-350e ona "najbolja". Ne znam kako je kod vas, da li je rasprostranjena na trzistu, ali od kad sam je ja kupio evo 5-ta ili 6-ta godina nisam sad siguran, punoi toga se promijenilo u Villageru.

Oregon mač, walboro karburator je na njoj...

Jedina mana joj je kad joj ostane ulja u rezervoaru curi na prazno... :p
 

KR003

Član
Tu od
15 Lip 2018
Poruka
50
Jedina mana joj je kad joj ostane ulja u rezervoaru curi na prazno..
Tak je i na mojoj staroj curilo a trebalo je samo odšarafiti i doći do cjevčice koja ide iz rezervoara do pumpice i ponovo utisnuti crijevo na mjesto jer se izvuklo i tu je curilo ulje - pumpi nije bilo ništa i sada sve pet.
Pogledaj da to nije i kod tebe taj slučaj.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
899
Tak je i na mojoj staroj curilo a trebalo je samo odšarafiti i doći do cjevčice koja ide iz rezervoara do pumpice i ponovo utisnuti crijevo na mjesto jer se izvuklo i tu je curilo ulje - pumpi nije bilo ništa i sada sve pet.
Pogledaj da to nije i kod tebe taj slučaj.
šta tačno odsrafiti?
 

KR003

Član
Tu od
15 Lip 2018
Poruka
50
šta tačno odsrafiti?
Budući da ko i ja najvjerojatnije nemaš potreban alan stvar ide ovako
- skineš svječicu
- staviš klip u donju točku
- naguraš u cilindar nekog konopa da se klip ne može okretati
- uzmeš gedore ako je šarauf ili lagano lupanjem u smjeru okretanja radilice odšarafiš kuplung na kojem je lančanik koji pokreće lanac
- kada to skineš, skini taj poklopac uljne pumpe - 3-4 šrafića
- ispod toga ti je uljna pumpa
- možeš i nju skinuti i vidi kakav ti je spoj sa cjevčicom koja ide u rezervar ulja - vjerojarno tu negdej pušta ili na tom spoju ili na spoju cjevčice i samog kučišta
eto tako
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,392
Kvačilo se odvrce pneumatski ili elektro odvijacem. Ako nemaš, otidji kod nekog da ti odvrne.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,218
Kvačilo se odvrce pneumatski ili elektro odvijacem. Ako nemaš, otidji kod nekog da ti odvrne.
Mozda je tako lakse, aki covjek se lijepo snasao...priznaj...
 

KR003

Član
Tu od
15 Lip 2018
Poruka
50
Šraf koji drži kvačilo u pravilu i nije prejako stegnut tak da mislim da to može i ovako.
Tamo ima dosta masnoče nebi smjelo biti problem ovako
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
899
Budući da ko i ja najvjerojatnije nemaš potreban alan stvar ide ovako
- skineš svječicu
- staviš klip u donju točku
- naguraš u cilindar nekog konopa da se klip ne može okretati
- uzmeš gedore ako je šarauf ili lagano lupanjem u smjeru okretanja radilice odšarafiš kuplung na kojem je lančanik koji pokreće lanac
- kada to skineš, skini taj poklopac uljne pumpe - 3-4 šrafića
- ispod toga ti je uljna pumpa
- možeš i nju skinuti i vidi kakav ti je spoj sa cjevčicom koja ide u rezervar ulja - vjerojarno tu negdej pušta ili na tom spoju ili na spoju cjevčice i samog kučišta
eto tako
hvala na objasnjenju... :)
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
899
Ipak necu dirati uljnu pumpu jer ipak ima malo vise posla, a i nije strasno to sto malo curi...

ali i dalje mi problem pravi ovo gusenje kad segam odozdo. Kad segam normalno sve top radi ali odozgo ne bi vjerovali kako se "gusi". Moze li se tu sto napraviti regulisanjem onih diszni H i L?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,068
Ne diraj dizne!
Vidi kako mač predstavlja problem!
Malo smiješno, ali ...skini lanac, ostavi mač i probaj kao da piliš. Odmah ćeš eliminirati lanac ili mać
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
899
Ok, necu...
Nije do maca i lanca brate kupio novi i stavio... nema to veze sa tim :rolleyes::rolleyes:
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Onda bi trebao biti potisak gasa, kratka žica/šipkica/polugica gasa ili loši amortizeri.
Skinuti poklopac filtera, gurati nešto vodilicom prema gore ili vodilicu u škripac pa vuči ručku prema dolje, osovinica gasa se ne smije pomicati

... ili ako nije dovoljno stegnuta vodilica lanac se zategne kada se vodilica "spusti"
.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Gurati nešto vodilicom gore ti je zapravo simuliranje rezanja prema gore, nije potrebno da radi motorka. Skini poklopac filtera i promatraj što se događa sa polugom gasa.. To se zna događati kad se poderu gumeni amortizeri pa kućište ima lufta. Moguće da ti je i gumena manžeta između karburatora i cilindra ispucala i onda se pukutine rašire prilikom rezanja prema gore. Moraš se malo pozabaviti sa pilom, simuliraj rezanje prema gore i promatraj što se različito događa oko karburatora u odnosu na rezanje prema dolje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh