• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

D

dzeky

Guest
evo novi sam na forumu,moze mi netko rec kako da najbolje postelam smjesu,znam da ima ona dva vijka H i L za zrak i benzin,koliko treba svaki bit odvrnut moze netko pomoc?

hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pozdrav.
zašerafiš do kraj i onda oba otpustiš za 1krug.
a onda češ možda kojeg morat max 1/4 kruga otpustit il zategnut.
to buš osjetil.ovak je na sthilu,neznam za druge modele.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Generalno to važi za sve pile...ne samo za Stihl. Bitno je da dok štelaš, da provedeš fino reguliranje tek kad je motor na radnoj temperaturi. Bitno je da postigneš fini prelaz sa ler gasa prema punom gasu, odnosno da pila ne zastaje kod dodavanja gasa. Vijak punog gasa(H) je potrebno pažljivo podesiti da ti pila zbog siromašne smjese ne ode u iberturaže...
 
D

dzeky

Guest
da stihl je,a nekako mi previse dimi i vidim da je prebogata smjesa,baca gorivo. Napravio sam kako ste mi rekli za jedan krug i H i L ali vidim da je prebogata,mozete mi malo tocnije pojasnit ova dva sarafica,koliko sam ja skuzio ovaj L je za manje otvore gasa a ovaj H za pun gas tj kad radi u maximumu:scratch:)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ako ti je smjesa prebogata tada lagano uvrni vijke, a jel dobro prima gas i mirno radi na leru?...da li zalijeva svječicu? Jesi li mijenjao membrane možda?
 
D

dzeky

Guest
pa recimo da obro prima gas,pa ne radi bas mirno onako vise se trese i vidim da zaljeva svjecicu,a membranu nisam mjenjao ali sam jucer gledao ok je koliko sam mogao primjetit.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
da stihl je,a nekako mi previse dimi i vidim da je prebogata smjesa,baca gorivo. Napravio sam kako ste mi rekli za jedan krug i H i L ali vidim da je prebogata,mozete mi malo tocnije pojasnit ova dva sarafica,koliko sam ja skuzio ovaj L je za manje otvore gasa a ovaj H za pun gas tj kad radi u maximumu:scratch:)

:arrow:što se tiće dima, moraš pazit na omjer miješavine tj benzin i orginal ulja, opčenito je za stihl prosjek 2%, a o kojoj se motorci konkretno radi,
p.s-prije svakog takvog štelanja obrati pozornost na filtere zraka, svijećicu
 
H

ha molim?

Guest
Evo i ja sam novi, postavio bih pitanje, pa ako netko ima volje i znanja neka odgovori. Imam motorku alpina p 522 s i nema vijke l i h, ima samo jednu T.
Moj problem je to što kad dam gas, kao da se guši.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Tu je 90% stvar u opskrbi sa gorivom. vjerojatno rupica za prijelazni ili puni gas ili čak i da vuće zrak. Nažalost noviji karburatori imaju zbog ekoloških standarda samo vijak za regulaciju broja okretaja praznog hoda...tu se baš i nema puno za regulirati. Za početak provjeri sva crijeva i stegnutost svih spojeva oko karburatora. Ti i takvi karburatori se mogu začepiti i neki put ih je nemoguće popraviti, neka poboljšanja može dati ultrazvučno čišćenje. Ne znam kakva je situacija sa membranom i u kakvom je stanju. Rastavi karburator i pogledaj mrežicu filtra u njemu isto provjeri i u rezervoaru. karburator možeš ako skineš sve gumene dijelove oprati i u nitro razrjeđivaču. Sretno!
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
da ti nisi mirko miočić iz čakofca, jeb.te pa ti si hodajuča enciklopedija:supz::prayer:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
hehe...ne, nisam Mirko, niti najmanje. Ima tu na forumu puuuno boljih stručnjaka od mene. Konkretno ovim temama nekad je "žario i palio" gospon "puknuti".Hebi ga, sastaviš 10tak motorki i dalje je samo varijacija na temu:D. A na te male strojeve sam općenito lak:finga::rolfer:
 
Posljednje uređivanje:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
tebe i savorisa poštujem mao tatu i mamu:prayer:
samo se dogovorite tko je tko:p
ja pišem vlastita iskustva iz prve ruke ali vi ste mi uzori:partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
što se tiče štelovanja motorki bolje ti je slušaj više JEFFYa nego mene , nisam neki poznavalac motorki , radim ih samo za sebe jer ne vjerujem majstorima

a inače prezirem sve dvotaktne mašine a pogotovo one koje se pale na kanap i na koju nemože da se sjedne i vozi :mrgreen:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
imam problem sa stihl 056 u leru joj uspijem nastelat ler ali jedva ili se vrti ili crkne, a kada ju nakrenem na bok crkne odmah.Na hladno pali ko metak kad se zgrije malo teze.I jos jedna stvar mjenjali smo one membrane na karburatoru svjecica je dobra sta da radim gas prima jebacki pili ko luda snage ima na pretek...pozzzz
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Hm, po meni bi moglo biti da su ti semeringi na radilici prolupali, e sad, najbolje bi bilo da nađeš neki servis da ti izmjere dal ti semeringi puštaju. (to povezujem s time da teško reguliraš ler gas, zatim da se gasi kod naginjanja i kad se zagrije). Raspitaj se koji servis to ima, jer neki budu te čudno gledali dok ih tak nešt pitaš:madmana:. Postoji još jedna način, meni osobno nije baš pouzdan, a to je da dok radi pošpricaš sa nekim Brake ili carb cleanerom(za silu i WD40) prostor oko semeringa pa ak se mjenjaju okretaji to bi bilo to. Zajeb je da nemaš baš neki pristup, a po gotovo ne pod magnet. To preporučam jer veliš da je rasplinjač u redu...Impulsno crijevo i sito u rasplinjaču si provjeril?:scratch. Dosta je nezahvalno to tak savjetovati, ali sretno!
 
Posljednje uređivanje:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Hm, po meni bi moglo biti da su ti semeringi na radilici prolupali, e sad, najbolje bi bilo da nađeš neki servis da ti izmjere dal ti semeringi puštaju. (to povezujem s time da teško reguliraš ler gas, zatim da se gasi kod naginjanja i kad se zagrije). Raspitaj se koji servis to ima, jer neki budu te čudno gledali dok ih tak nešt pitaš:madmana:. Postoji još jedna način, meni osobno nije baš pouzdan, a to je da dok radi pošpricaš sa nekim Brake ili carb cleanerom prostor oko semeringa pa ak se mjenjaju okretaji to bi bilo to. Zajeb je da nemaš baš neki pristup, a po gotovo ne pod magnet. To preporučam jer veliš da je rasplinjač u redu...Impulsno crijevo i sito u rasplinjaču si provjeril?:scratch. Dosta je nezahvalno to tak savjetovati, ali sretno!

a karburator i te membrane su mi kao u nekom srvisu mjenjali vec a jedan majstor mi je rekao da je mozda kuciste puklo ili ovo sta si ti naveo na radilici?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Je isti simptomi su i kad napukne kučište ili negdje na brtvi kad popusti, ali me ovo spomenuto naginjanje vuče na semeringe....sve je moguće...Nisam nikad slagal 056, al na kraju krajeva, semerinzi ti koštaju 15-20kn/kom pa ak ih sam mjenjaš nije neki trošak....mislim da bi se trebali dati sa vanjske strane zamjeniti:scratch
 
Posljednje uređivanje:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Je isti simptomi su i kad napukne kučište ili negdje na brtvi kad popusti, ali me ovo spomenuto naginjanje vuče na semeringe....sve je moguće...Nisam nikad slagal 056, al na kraju krajeva, semerinzi ti koštaju 15-20kn/kom pa ak ih sam mjenjaš nije neki trošak....mislim da bi se trebali dati sa vanjske strane zamjeniti:scratch

15-20 kuna ja mislio 200 300 kuna? a jel to problem promijenit ovi kazu tu kod mene da nema djelova za nju bas di bi bilo jel ti znas?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Oni budu ti zaračunali posao, njima je sve jedno dal ju bude rastavil na proste faktore kod slaganja ili ne...Slažem se da je za te neke modele jako teško nači dijelove, al konkretno 99% slučajeva semerinzi su normirani dijelovi. Ne znam ti mjere, al ako ga isčupaš van izmjeriš mu unutarnji promjer, vanjski i debljinu i pošalješ upit npr SET Bjelovar. Ne reklamiram, ali sam tamo uspio nači colove semeringe:supz:. Imaš negdje na forumu sam metnuo popis sastavnih dijelova za sve Stihlove model, možda su tamo dane dimenzije...
evo tu je, imaš sve dano:)
http://www.smaf-touseau.com/rubrique/eclates-tronconneuses-thermiques.html?id_rubrique=275
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Oni budu ti zaračunali posao, njima je sve jedno dal ju bude rastavil na proste faktore kod slaganja ili ne...Slažem se da je za te neke modele jako teško nači dijelove, al konkretno 99% slučajeva semerinzi su normirani dijelovi. Ne znam ti mjere, al ako ga isčupaš van izmjeriš mu unutarnji promjer, vanjski i debljinu i pošalješ upit npr SET Bjelovar. Ne reklamiram, ali sam tamo uspio nači colove semeringe:supz:. Imaš negdje na forumu sam metnuo popis sastavnih dijelova za sve Stihlove model, možda su tamo dane dimenzije...
evo tu je, imaš sve dano:)
http://www.smaf-touseau.com/rubrique/eclates-tronconneuses-thermiques.html?id_rubrique=275

u zadnje vrijeme susrecem sve neke dobre ljude na forumu hvala puno treba mi motorka za utorak tak da nevjerujem da ce mi itko moc to slozit do tada budem jos probao radit sa njom pa cu to zamijeniti poz i hvala!
 
Na vrh