• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Moze li se nepravilno podesenim fergazerom sjebati karika na klipu i poderati cilidar? Motorka je zakuhala,krepala i vise ne pali. Majstor je rekao da treba mijenjati kariku pa me zanima ima li kakve veze s tim omjer zraka/mjesavine lii cega vec.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: mehanička radionica za pile

može biti da je otišla karika,ali sumljam da zbog nenaštelanog karburatora..neznam kak ima tvoja,ali stara huskquarna ima na klipu jedan štift koji drži da se karika ne okreče,i nama je jednom ispal tak klip i poslije več nije htjela palit,ili pak može bit do preslabe mješavine,pa je spisan cilindar i zato neče palit...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Re: mehanička radionica za pile

Jel scvikala kad je zakuhala i stala pod šusom?
E da i kolko je ulja bilo?
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Re: mehanička radionica za pile

Vjerojatno može, presiromašna smjesa - previsoke temperature izgaranja, prevelik broj okretaja...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Kod benzinskog motora kad se pregrije svjecice crknu jer je temp.presla njihovu toplinsku vrijednost.
Ako si imal dobru mjesavinu sa kvalitetnijim uljem onda ti je fergazer bil postelan na presiromasnu smjes,vise zraka manje mjesavine i kod toga dolazi do naglog zagrijavanja povecava se trenje i pucaju karike i zacvikaju izmedu klipa i cilindra al ako je tak onda je upitno kak su prosli lezajevi i semerinzi.
Ako nemres povuc strik paljenja onda je karika pukla i zacvikala.
Ako se skroz bez otpora vrti onda je karika prosla van.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Nije zacvikala. Usred piljenja nije pocela primati gas i krepanac. Motorka je stilovka 039, a mjesavina 4%.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Kad ju kurblas jel ima otpora?
Mozda svjecica riknula ili bobina ak je do tad normalno radila.
A i mozda ti se zastopalo sito u rezervaru,stavi novu svjecicu i ocisti dovod goriva,pa javi.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
I zaboravio sam napomenuti da je bilo dobro dok majstor nije osiromasio smjesu jer je previse trosila.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

kaj da kurbla ako je majstor reko da treba mjenjati kariku ?
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Tako je to. Radila je 3-4 sata nakon generalke i potrosila 5l goriva. Cinilo mi se puno to pa je majstor smanjio omjer goriva i zraka. Krenem u sumu i nakon pol sata zakuha i zariba.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Ako velis da ju mozes kurblat nije zaribala!
Kaj ti znaci zakuhala?
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Ma nije niti bilo vode u kileru pa se pregrijala :p Ja kazem zakuhala, a ima zracno hladenje. Zna se na kaj mislim ;)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

A ja sam mislil da je kiler neki uboica na motoru.:(yawn):
Prije bude covjek zakuhal s motorkom nego motorka s covjekom,njoj kad je dosta stane i nebi vise dok si ne popije,al i kod njih ima pijanca ko kod ljudi.:(yawn):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: mehanička radionica za pile

hehe neki več prevode i na engleski hehe,a kak da drugač kažeš kod zračnjaka da je motor se pregrijal,pa zakuhal je .. po mom mišljenju najbolje ti je(nije neki posao) uzet cilindar dolje i onda budeš videl stvarno stanje,a ovak moreš samo naklapati kaj bi moglo biti,a nakraju se ispostavi da je nekaj samvim deseto...
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
Re: mehanička radionica za pile

dobar dan forumasi,,evo imam jedan problem na mojoj stilovki 023,,,neki dana sam sa njome rezao neku dasku,,nekih 10tak minuta i kada sam je htjeo kasnije upaliti samo se malo javila i nista vise..dobija gorivo ima struje ali nece sada nikako da se javi vise...karburator je novi,,filter,,crijeva,,lezaji i semerinzi isto novi,, e sada molim za pomoć
 

Najnoviji postovi

Na vrh