• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

Pusti je da prespava
..
..
.
.
okrenuo se magnet ..
..
.
..
mogu tako nabrajati do sutra
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Stavi novu svjecicu i promjeni filter u rezervaru.
Ako si stavil novu baci ju i stavi drugu novu ngk po mogucnosti,ja sam sa svojom imal problema da je vec bilo da stavim novi fergazer al na kraju nova ngk i mala sad radi ko velika!
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

Stavi novu svjecicu i promjeni filter u rezervaru.
Ako si stavil novu baci ju i stavi drugu novu ngk po mogucnosti,ja sam sa svojom imal problema da je vec bilo da stavim novi fergazer al na kraju nova ngk i mala sad radi ko velika!

ma neznam ni ja vise,,,mislim da mi je presaugala jer joj gorivo izlazi na auspuh i oko ,,a probao sam i sa svječkom isto nista
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: mehanička radionica za pile

ma badava on stavljao i novu svječicu,kad je zalijana,i to pošteno čim baca i na auspuh,i dok on dene novu svječicu,opet ju zalije i nebu palila...makar sprazni rezervoar z gorivom i okreni je naopačke ili kak več ima rupu gdje se zašarafi svječica tak da je ona prema dolje i da se iscjedi kaj ima i tak ostavi barem kroz noć da ispari taj benzin kaj je unutra u cilindru... i onda probaj staviti suhu svječicu kaj dobro baca iskru,ili ako nebude to,onda je vjerojatno nekaj z elektronikom,tj. magnetom
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Re: mehanička radionica za pile

A da nije membrana kad počne bacati gorivo na auspuh u večini slučaja ode membrana...
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

ma badava on stavljao i novu svječicu,kad je zalijana,i to pošteno čim baca i na auspuh,i dok on dene novu svječicu,opet ju zalije i nebu palila...makar sprazni rezervoar z gorivom i okreni je naopačke ili kak več ima rupu gdje se zašarafi svječica tak da je ona prema dolje i da se iscjedi kaj ima i tak ostavi barem kroz noć da ispari taj benzin kaj je unutra u cilindru... i onda probaj staviti suhu svječicu kaj dobro baca iskru,ili ako nebude to,onda je vjerojatno nekaj z elektronikom,tj. magnetom

hvala na odgovoru i to cu probati,,,a mozda ju i zeza sto joj je pre mala spaga za startovanje pa se dovoljno ne moze povuči
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

Šteta da nema motorne pile na elektropokretač , to bi bil pravi izum
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: mehanička radionica za pile

hvala na odgovoru i to cu probati,,,a mozda ju i zeza sto joj je pre mala spaga za startovanje pa se dovoljno ne moze povuči

pa kolko možeš izvuč špagu van? ako je i kratka,onda dok ju pališ ,onda polagano povlači špagu dok ne dojde cilindar do takta da zapinje i pusti je nazad njutra i naglo potegni,i kak god ako je sve u redu ona mora paliti... a kaj se tiče membrane,moguče da je i ona otišla,ali ova gornja(bez igle) jer da je ona z iglom otišla,ili se otpojila(igla se izmakla iz viljuške) onda opče nebi dobivala gorivo...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Ako velis da je sve novo ok ta spaga ak je malo kraca nema veze,membrane nemreju otic s tak malo rada,ak se presaugala nakon 10min rada krivo je postelan fergazer i daje prevec benzina.
Stavi novu svjecicu,a benzin bus najlakse ispuhal povlacenjem puno puta bez svjecice i osusit ce i izbacat gorivo van na rupu.
Smanji malo na fergazeru ili ti postelaj ga.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: mehanička radionica za pile

se je to vredu da se može i povlačenjem istjerat van benzin,al pritom nemoj zaboravit da dok ti kurblas gorivo nazad dolazi u cilindar,tj.karburator tj.memrana i dalje pumpa gorivo...dobro je dok ga je malo v cilindru i par put potegnes i baci,ali dok puno povlaciš onda opet pumpa drugo gorivo nutra...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Re: mehanička radionica za pile

Svečku na peč ako je samo zalijala.

I zaboravih, pun gas bez čoka.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

se je to vredu da se može i povlačenjem istjerat van benzin,al pritom nemoj zaboravit da dok ti kurblas gorivo nazad dolazi u cilindar,tj.karburator tj.memrana i dalje pumpa gorivo...dobro je dok ga je malo v cilindru i par put potegnes i baci,ali dok puno povlaciš onda opet pumpa drugo gorivo nutra...

Isprazni se rezervar i nikak pod cokom.
Al ak stalno bude zaljevala onda dobro postelat fergazer i to bu to ak je dobro slozena,jer kolko sam skuzil polugeneralka je radena.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: mehanička radionica za pile

ajde da de ne.citiramo jedan drugoga bezveze... to je vec druga stvar ako se isprazni rezervoar,onda bez problema kurblati...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Hmmm, a jel ima kompresije, ja bi bacio oko na klip sa strane ispuha:icon_scratch:
 
B

bosniahos

Guest
Re: mehanička radionica za pile

I dali je proradila.Netko je napisa neka prospaava.Ako nije neka sila to je dobro..Gotovo da si dobil sve relevantne savijete.A koliko je stara i koliko je izrabita,možda treba malo osvižit kompresiju,eto ovako bez puno mudrijanja.Jednom sam ima sličan problem-zalivanje-,bia je problem u membranma ali dok san stavil karike bilo je posli da pali ka metak.No moguče da je kod tebe nešto manje potrebno uradit.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

I dali je proradila.Netko je napisa neka prospaava.Ako nije neka sila to je dobro..Gotovo da si dobil sve relevantne savijete.A koliko je stara i koliko je izrabita,možda treba malo osvižit kompresiju,eto ovako bez puno mudrijanja.Jednom sam ima sličan problem-zalivanje-,bia je problem u membranma ali dok san stavil karike bilo je posli da pali ka metak.No moguče da je kod tebe nešto manje potrebno uradit.

puno hvala na odgovorima,,,prije 2 mjeseca dobila je novi klip,karike,lezajeve,semeringe,karburator,crijeva,,filtere e sada ako je to moglo otici za 2 mjeseca onda jbg,,,a nije puno radila jer imam 2 velike motorke pa ova samo sluzi za oko kuće
 

GreatJumbo

Član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
48
Re: mehanička radionica za pile

Pa tebi je vodilica poderana tak da lanac donjim djelom struze po dnu kanala ili provjeri da ti se kanali kud ide lanc nisu stisnuli pa ti lanc zapinje i nemre lagano
klizit!!!

Išao sam provjeriti i tvoja dijagnoza je točna. Na jednom mjestu na vodilici kad stisnem lanac onda malo postrugne po dnu. Oh koje .ranje. I sad moram očito po drugu vodilicu. Trošak kojeg nisam namjeravao imati.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Ta vodilica koju imas je mekana i losije kvalitete,jebajga losa sreca.
Kad bus kupoval kupi bez zvijezde,malo je skuplja al ti bu trajala 8god bez problema,kod brusenja vodilice treba paziti da se ne skida previse.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Re: mehanička radionica za pile

danas mi se u šumi dogodil takav slučaj da se rastepla ona zvjezdica koja goni lanac, ono što je nutra iza kuplunga. Radi se o staroj motorki husqvarna 44. Ali doslovno se rasteplo niti komadića nije ostalo od toga prstena, ne znam kako se točno zove taj dio?
Mene sad zanima kak skinuti kuplung da se eventualno metne novi dio ako to uopće ima još za kupiti?? Stari je to model...:confused:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

Trebaš alat za blokadu radilice koji se vurne u cil . umjsto sviječice .
Trebaš ključ za kvačilo
Sve to može u inprovizaciji uz pomoč "štapa i kanapa "
 

Najnoviji postovi

Na vrh