• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF 7495 slike iz kabine , ne otvaraj bez adsl-a ...

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Najviše od svega mi se sviđa datatronic 3 monitor!
Kolika je nadoplata za njega ili je u standardnoj opremi?
 
J

japa

Guest
Meni se isto najviše sviđa datatronic.
Å to predstavljaju one slike sa plugom, tanjuračama itd. na datatronicu?
 
R

Ratarko

Guest
Ne znam kolika je nadoplata za datatronic monitor , stvarno.
A ne znam ni šta te slike predstavljaju na monitoru , za sada.
 
B

bojance

Guest
Ako su uzeli toliko para za traktor mislim da bi trebali dati prevedeno uputstvo za rukovanje.
Cak mislim da bih ja to izricito zahtevao kada bih kupovao tako nesto.
Ali na njihovu srecu ja to verovatno nikada necu tako da nema da brinu.
Ako nema uputsva na hrvatskom mogu valjda platiti da ga prevedu kad vec toliko deru za cenu..
 
R

Ratarko

Guest
Uputstva sa prevode ali isto tako se prevode uputstva od bratičeve Same Explorer 90 koju je kupio prije četiri godine kod istog zastupnika , nikada ih nije dobio kao uostalom i bilo koju reklamaciju koju je napravio za svoj traktor . Ljudi , vi meni jednostavno ne vjerujete kada vam govorim da su to ljigavci i prevaranti . U svome životu nisam naišao na večeg muljatora ot toga gospon M koji je tamo gazda . Osobno žalim člana krx požega što je kupio kod njih traktor , ne zato što je traktor loš jer nije nego zbog tih spodoba koje tamo rade . Jedino ako je to sve znao prije kupnje kao je , onda OK .

Uputstva na HR za traktor nikada neču dobiti , tako da ih nikada neču niti pitati za upustva , osim taj jedan puta i rekli su mi da se prevode , pametnom dosta ... Kada bih izričito tražio da mi daju uputstva prije kupnje traktora onda stvarno ne znam kada bih ga uopče i dobio , možda do kraja ove godine.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e ja sam bio u ratarkovom traktoru,jer me on osobno pustio na sajmu,ali ipak sam zapanjen slikama....
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Ratarko, nabavi ih na eng i ja cu ti ih rado prevesti, eto. S eng sam si dobar kak i s hrvatskim, pa ak mozes do toga u dig. frmatu reci tu na forumu pa mailaj, ja cu prevesti.
 
R

Ratarko

Guest
zjockoo kaže:
Ratarko, nabavi ih na eng i ja cu ti ih rado prevesti, eto. S eng sam si dobar kak i s hrvatskim, pa ak mozes do toga u dig. frmatu reci tu na forumu pa mailaj, ja cu prevesti.

Hvala na ponudi ali neču te zamarati sa tim.
Ide mene engleski tko-tako , jedino otac razumije samo HR.
Krivo mi je samo zbog njega jer stariji čovjek ne razumije kako da nemaju upute prevedene na HR , jednostavno mu to nije jesno , on ih je i tražio da mu to daju na HR , ja ih nikada ne bih ni pitao jer ih kužim do kosti.

Zanimljivo mi je da te deklaracije , prijevodi i ostale peripetije po HR zakonu moraju biti tip-top napisane , bez grešaka ili dvosmislenog značenja a ako nije tako kazne su propisane ...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja sam s Lamborghinijem dobio hrvatski prijevod, ali loše kopirano!
Sa Zetorom sam dobio Hrvatski prijevod kao da je original knjiga!
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Ja sam s Lamborghinijem dobio hrvatski prijevod, ali loše kopirano!
Sa Zetorom sam dobio Hrvatski prijevod kao da je original knjiga!

To je normalno , nisi kupio te traktore od ORE .
Evo ja samo želim da se izjasne stočar mario i krx požega kada dobiju svoje traktore pa neka napišu svoja iskustva da ne bi bilo da vam ja lažem . Živa istina , nesposobni i neprofesionalni su ispod svih očekivanja.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ratarko,ti si svoj traktor naručio,ali što ako traktor koji ja kupim oni imaju kod sebe,mislim ono na skladištu...jel i onda tako dugo čekaš?
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
ratarko,ti si svoj traktor naručio,ali što ako traktor koji ja kupim oni imaju kod sebe,mislim ono na skladištu...jel i onda tako dugo čekaš?

Ne , to je druga stvar ali ne pričam ja samo o čekanju i da su zbog toga loši nego tu ima još puno stvari koje se niti napisati ne mogu . Bježi od njih ako ti je do osobnog zdravlja stalo . Čekaj dok dođe drugi uvoznik ili jednostavno vozi JD , bolji je od MF-a i živci če ti biti sačuvani , ovo mi vjeruj ako možeš .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma nemam razloga da ti ne vjerujem,ali zašto spominješ jd,pa zar nisu i oni židovi ko' i ovi?bar po tebi?
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
ma nemam razloga da ti ne vjerujem,ali zašto spominješ jd,pa zar nisu i oni židovi ko' i ovi?bar po tebi?

Ne , bolji su puno od ovih .
Druga je stvar što ja sa njima ne želim ništa imati , osobna iskustva drugih JD vlasnika koje ja poznam su dobra tako da ti mogu preporučiti JD , ja sam bio specifična mušterija i nisu se znali dobro postaviti prema meni , ja i moj problem sa njima nisamo pravilo nego iznimka .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ok..bio sam ja več s nima razgovarao(iz novocomerca),i to sa onom plavom ženskom koja vodi prodaju ili neš slično..pa mi se činila uljudna i ljubazna,iako nisam bio zainteresiran za kupnju...ali rekao sam sebi da ču jednog dana kad ojačam kao poljoprivrednik kupiti jd pa makar crko!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ti si zaljubljenik u JD traktore, ja u SDF grupaciju, Bobo čini sve za IMT!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
jesam,stvarno...čak me u školi zovu i johnny upravo zbog toga...imam jd majicu,kapu još mi fali samo traktor...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
da, samo traktor, to češ najlakše kupit buduči da več imaš kapu i majicu!! šalim se :D :D :D :D :lol:
 
R

Ratarko

Guest
@abrkili
Želim ti sve najbolje i da si kupiš tog JD več na godinu jer su super traktori.

@mario
Ja recimo nemam faforita .
Da je sudbina htijela vozio bi NH T 8020 umjesto ovoga MF-a ili Hurlimana 180 ili Fendta 818 TMS ili JD 7920 . Kod svih dilera sam bio i sjedio u kancelarijama te molio da mi prodaju traktor , nitko sluha nije imao jer sam htio više opremljen traktor , na kraju se radilo o 24 sata razlike kada sam naručio MF-a a trebao je biti Hurliman 180. Meni bi bilo potpuno isto da imam bilo koji od prije navedenih traktora , svi su dobri za moje potrebe odnosno do 800 radni sati godišnje.
 
Na vrh