• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF 845

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

MF 845, 1984, klima, 3,6 metra, 3.900 GBP.
Po meni jedino 30-50 konja kratak, sudeči po dimu. Inače mašina pali odmah i ne dimi. Vrlo lijep i održavan, očito je radio na nekom manjem imanju. Sad ga drže i čeka kupca, u medjuvrijemenu vrše svoja polja s njim.
 
K

krx pozega

Guest
Jesu skupi dijelovi za to....ako ga nebi uzeo sad odma ;) taman bi mi stigao do žita...
Pa ja ču ove godine pola njega dati samo za vršaj i to specošima....nema u blizini pravoga kombajnera i moš ga je...

Tine koliko bi izašao do nas sa prijevozom i odakle točno dolazi...koliko konja ima...jel ima sječkaru

Jel mu ta kabina zbilja tolko dihta?pomagajte ljudi
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Obrisan neispravan link.

'Držao' sam ga za kolegu, koji je sad odustao, jer nema ni vrijemena. Da sam to znao, stavio bih ga pre pola godine.
Za sječkaru ne znam. Ako ti slika pomaže.
Konja po mojim proceni ima nešto preko 150, zamolit čemo Branka za detajle ;) .
Za prijevoz je treba u tvom slučaju računat ne puno manje od cijene. Zamolio sam za ponudu.
Do okoline Kranja je 3400 Eura.

Za dijelove sam gledao i nije mi se činilo skupo, što je i relativno.

Sutra idem tamo i ako ima još pitanja, samo navalite.
 
K

krx pozega

Guest
Å ta ti kažeš Ratarko za tu mašinu...jel bi to moglo vršit 50jutara godišnje bez prevelikih opterečenja..malo je glupo pitanje ali više iz tvog iskustva

Tine prijevoz mu je preskup..nisi mi rekao odakle dolazi...
On ide na nekoj kamionskoj labudici..jel da?
Do okoline Kranja samo prijevoz tolike pare ili...?
Jel mu se ova šneka otvara hidraulično ili ručno ;)
 
B

branko

Guest
Konja po mojim proceni ima nešto preko 150, zamolit čemo Branka za detajle

152 ks , sestak motor turbo, 300 litara gorivo, 427 cm heder, 5 m3 bunker, navodno su svi opremljeni klimom. (long live konedata)

84MF860ohjaamo.jpg
 
R

Ratarko

Guest
Vidi krx , 50 jutara godišnje če izvršiti i oni Zmajevi što je bobo slao .
Ovdje se ipak radi o drugoj klasi kombajna , definitivno bi zadovoljio tvoje potrebe . Pitanje je samo koliko je kombajn ispravan , da li treba neko nužno ili veče ulaganje u njega . Kod starijih kombajna več i motor može doči u pitanje a ako ga treba obnoviti onda prste k sebi !

Tine je rekao da mu sa slike izgleda kao da je motor slab i pitao je koliko bi to moglo biti konja . Kako branko kaže da je to 152 KS motor onda nije niti blizu toga da je motor slab za 3.6 metara kosu , naprotiv ima i višak snage , bez obzira što ima i sječku .

Krx , ovo sam ti trebao poslati na PM ali evo ipak ovdje , neka se zna :lol:
Za mene postoji samo Deutz-Fahr kombajn , znam da je Claas najbolji pa i ostali moderni kombajni su bolji od današnjeg Fahra kao što je NH , JD ali moje potrebe zadovoljava DF kombajn . Isto tako naučio sam jako puno o DF kombajnu služeči se s njime , za mene nema dvojbe .
Za tebe , ako ti je to prvi kombajn - mislim da je , onda možeš uzeti i taj MF , zašto ne . Da sam makar imao takav MF kombajn kada sam kupovao prvi Zmaj ...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Kombajn se nalazi u centralnom dijelu Engleske.

Dimenzije su d-š-v 7,3-2,9-3,4m + heder 3,8-1,5-1,5 m.
Čim dimenzije nisu standardne cijena ide mnogo gore.
Firma, koja iz iste lokacije traktor doveze za 810 Eura, dala je ponudu za 5.120 Eura.

Ja, iz mog amaterskog iskustva po kombajnima, mogu reči, kako mi ne izgleda umoran. Kad sam se uvukao ispod, ima ona korita ispod slamotresa cinčana, pa na cinku ne vidiš nikakav trag, da bi se nešto 'trljalo' uz njega, a mislim, da je zilijon pokreta gore-dole sa zrnjem dovoljno, da bi bilo tragova, odnosno vidljivih razlika na površini. Mašina prazna ne dimi, i stoga sam rekao, da mi se vidi, kako mu fali konja. A možda su i dečki juril, pa su mu dali gasa.

Svakako treba vidjeti.
Ako koga zanima, povratne karte iz Pule za London se i u osmom mjesecu mogo dobit za 80,60 Eura. A u mrtvoj sezoni može se računat i ispod 40 eura, ako trefiš.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Za transport dali su ponudu 5.200 E do Slavonije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh