• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mini rolo balirke,kose,prevrtaci itd....

L

Lamborghini R2

Guest
neznam..uglavnom link kojeg sam stavil je origigi made in japan balirka sad za ove tvoje neznam... gledo sam pred 2 mjeseca u Ljubljani, zelene balirke marke _IHI star i na balirkama lijepo vidiš ploćicu made in japan ..uglavnom mini balirke nisu mi strana tema...
 
L

Lamborghini R2

Guest
ma da moguce je....al neznam zasto se uvijek kritizira kineze..ko da on ne mogu napravit nekaj kaj bu valjalo..pa miljon stvari je sastavljen u kini...recimo pola vaših mobitela..bla bla..komponente mercedesovih auti...pa funkcioniraju...naravno da bi uvijek kao što i jesam odlučio se za neku u ovom slučaju talijansku firmu..recimo famozni sip ima reduktore made in china...al ak kao u slučaju ihi-star balirki na kojima pise made in japan...onda si ja dam odrubit glavu ak to ne funkcionira..primjer imam doma dva nissana jedan 86 god..nikad nista diran naravno još je reg unatoč svojih 460tkm i jednog 2005 koji isto tak...
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Kad je već riječ o Kinezima da se i ja nešto spomenem. Prije 6 godina sam uzeo prevrtač za sijeno s 4 rotora (3.6 m radni zahvat) na njemu piše: "Made in China". Kupio sam ga polovnog i platio sam ga 300 €. Po mojoj procjeni ima između 15-20 godina. Nikad mu se ništa nije pokvarilo, samo redovno održavanje odnosno podmazivanje. Tako da ne moraju svi Kineski proizvodi biti smeće mada je 90% smeće a u onih 10% nađe se nešto da valja.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Bosonoga kaže:
Kad je već riječ o Kinezima da se i ja nešto spomenem. Prije 6 godina sam uzeo prevrtač za sijeno s 4 rotora (3.6 m radni zahvat) na njemu piše: "Made in China". Kupio sam ga polovnog i platio sam ga 300 €. Po mojoj procjeni ima između 15-20 godina. Nikad mu se ništa nije pokvarilo, samo redovno održavanje odnosno podmazivanje. Tako da ne moraju svi Kineski proizvodi biti smeće mada je 90% smeće a u onih 10% nađe se nešto da valja.

a di si ga kupio kod koga i jel se to još uvozi u rh?
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ja sam iz BiH i to je se uvozilo u BiH. Ja sam kupio kod jednog uvoznika na Jelahu kod Tešnja. Tada su se tek počeli uvoziti ti polovni poljoprivredni strojevi i cijene su bile bile stvarno jeftine. Kupio sam u isto vrijme taj prevrtač i roto kosu PZ 165 CM (u odličnom stanju) za 800€ (za oboje) i još mi čovjek sve dovezo do kuće. Danas nisu više takve cijene dobar prevertač sijena ne možeš naći ispod 650€ a roto kosu ispod 1000€.
 
L

Lamborghini R2

Guest
Ma s jedne strane gledano sve te balirke su na isti kalup...recimo wolagri takva kao moja , R500 je u stotinku ista kao agronic mini..tobože made in finland što nikako nije točno nego ju ovi preuzimaju od talijana i prodaju po skupljoj cijeni..usput agronic je jedna od boljih marki jedino kaj neznam ak ju je moguce nabaviti na hrv tržištu..ja sam svoju morau u slo ..pa papirologije..boli glava..
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
pozdrav. imam manju farmu i velika rolo balirka mi nije ekonomski opravdana i baš bi bio zainteresiran za ovu manju. sada imam claasovu za kockaste bale pa me zanima zna li tko bi li vrijedilo umjesto nje uzet tu malu rolo balirku (jer mogao bi i sjenažu radit). koja je skuplja od te dvije i jel bi bilo problema sa nabavom, a posebno servisiranjem, jer ih baš i nema kod nas?
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Jel zna tko cijene tih malih roto balirki i gdje ih ima za kupit?

pred nekih mjesec dana dok sam bio u BiH vidio prvi put da postoji mala rolo balirka, evo ova:
dsc00397m.jpg

dsc00396e.jpg


Cijenu ne znam, nisam pitao
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
ddalibore u kojem je to mjestu???zanimam se za te balirke...bili smo u italiji preko ljeta i našli smo je...neka kineska proizvodnja cijena joj je bila nešto više od 8000 eura...:):):):)
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
ddalibore u kojem je to mjestu???zanimam se za te balirke...bili smo u italiji preko ljeta i našli smo je...neka kineska proizvodnja cijena joj je bila nešto više od 8000 eura...:):):):)

za cijenu ti ne znam, a to sam vidio u Kobatovcima, bio sam sa prijateljem, to ti je negdje od Gradiške prema Banja Luci, firma se zove Agrocoop. Imam vizitku njihovu...pitaj ako što mogu pomoći...
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
nemojte brkati stvari!! balirka nije nikako kineska ;) balirka su rađene u japanu 1000% evo vam i link -www.ihi-star.com/english/ . otok hokaido.
Usput ovaj lik iz okolice ogulina ima balirku Wolagri r 500 kao što je imam i ja i mogu reći da radi fantastično za ono što mi treba... imate pun kup takvih balirki marke: wolagri,galignan,agronic,,.....

da ali glavni pogon imaju u SHANGAIju...
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
ovo sto sam ja stavio slike to su iz kine jer ih prodaje kineska firma koja ih proizvodi i prodaje na kineskim sajmovima i stranicama...
evo poslali su mi cijene i pogledaj sta su napisala kraj prve...
MRB0850 USD4.500.00 *Made in China
MRB0855T J.Yen600,000.-
MRB0855N J.Yen650,000.-
TCR0800WT J.Yen950,000.-
TCR0800WN J.Yen1,000,000.-

to su japanske balirke.....
 
Na vrh