• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mio 300

  • Temu pokrenuo vbr666
  • Datum prvog posta

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
To u onaj Mio 350 s Tomos motorom umo 06-33 , 2KW. Poklopila se njegova oznaka sa njegovim godinama samo se zbriše ona jedna nula.
Znači u tu ljutu mašinu slobodno se može koristiti mješavina od 2,5 %, znači ništa se nije promijenilo od kada je sišao sa tvorničke trake (ako su uopće onda postojale) u proizvodnji ove zvjerke. Znači već 35 godina koristi isti postotak za mješavinu. I naravno može se koristiti još slijedećih 35 godina , ako izdrži toliko.:LOL:

A ovo nabrajanje ovo ulje ili neko drugo (drugačijeg naziva), ne mijenja stvar što se tiče postotka ulja u gorivu.

Znači na 0,975 l benzina 95 ide 0,025 l ulja. Nema se potrebe sekirati koji je naziv ulja (dvotaktola), naziv, boja etikete, boja boce, bilo neki šareni natpis ili neki jako jednostavni dizajn etikete.​

 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
A ovo nabrajanje ovo ulje ili neko drugo (drugačijeg naziva), ne mijenja stvar što se tiče postotka ulja u gorivu.
:hahah: Naravno ukoliko imate štetnih posljedica radi loše izabrane kombinacije i ulja, donesite brgud-u da sanira posljedice i Vaše zajedničke zablude :hahah::ppozdrav:

e moj brgud-e nahebo si ti sad :hahah:.

PS
Znaš li da su bile i mnoge sudske tužbe radi lošeg ulja, nekako sam siguran da ne znaš?! Meni ih je u lice priznao prodavač "tih ulja". Nemojmo ...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Sve nešto prebacivao po hrpi razno raznih rekvizita i našao nekoliko kotača od rotacione kosilice. E sad što napraviti sa tim kotačem, pa napraviti pomoćni kotač za kopačicu. I to ne bilo kakav kotač nego jedno funkcionalni u dva položaja.
Komad četverokutne cijevi 30 x 30 , ringete 3 x 30, osovina + dva vijka M10, malo to povariti izbušiti rupe , jedan vijak M8 x 45 (matica sa plastikom) i jedan osigurač za dvi različite pozicije.



Ovako izgleda u krupnom planu, dorađene ručke jer su original prenisko, ali ove su sad forši malo previsoko.:rolleyes:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
To sam ja na svojoj složil pred deset let, samo kaj kod mene nije na taj način izvedeno preklapanje.
Kod mene je cijev u cijev i kotač gleda gore ili dolje, po potrebi. Na taj način mi sa dignutim kotačem zauzima manje mjesta
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Ma to se može riješiti na više načina , samo je pitanje momentalne inspiracije i dostupnost dijelova koji se nađu pri ruci.
Ovo je jedna druga varijanta.
IMG_20220831_134802[1].jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ova druga kombinacija meni bolje izgleda.
Samo okretanje pomočnog kotača, a i ti kaj je kotač veči
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Svaki motor koji kupiš je bez remenice, tako da remenicu treba napraviti ili recimo ako imaš od G 150 (kojoj je rupa 18 mm ) treba otokariti na 19,05.
Na ovoj je fi 70, zato jer mi je ta prva došla pod ruku i prema tome sam preradio remenicu od Mio 350 (sa mjenjača) onaj manji fi 110 (za remen 17), tako da sam dobio iste okretaje kao F400 sa remenicama 80 naspram 125.
 

ambrela

Novi član
Tu od
24 Velj 2023
Poruka
16
Pozdrav Svima na forumu,novi sam na forumu, pa bih vas zamolio na mišljenje u svezi moga problema!
Naime radi se o motoru UMO 06-33 (sa mio 300 mjenjačem) motor uredno pali na Čoku i pod lerom sve ok, no medjutim kad se poluga čoka prebaci u tzv.normalan rad, gdje je otvorena i trebala bi raditi, motor se guši nema nema gasa.Kad se vrati polugica na čok i pomakne par centimetara prema cilindru (dakle jos je skoro zatvoren karburator, na slici) na tom mjestu ima gas i radi kao da je sve OK.Zamjenio sam sve Brtve, ležajeve i semeringe čak sam pokusavao i sa drugim karburatorm , doduse nije kao moj skinut sa ledjen prskalice, isto se desava.
Na slici se vidi o kojem je karburatoru riječ.
Hvala unaprijed!
 

Prilozi

  • IMG_20230304_164230 – kopija.jpg
    IMG_20230304_164230 – kopija.jpg
    31.7 KB · Pregleda: 9

ambrela

Novi član
Tu od
24 Velj 2023
Poruka
16
Mislis na karburator da je zastopan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Mislim da iz nekog razloga karburator dodavanjem gasa otvara zrak, za koji ne dolazi dosta benzina. Ti ustanovi da li je sito u rezervoaru čisto, da li je sito na ulazu u fergazer čisto, da li su sve dizne čiste, da li je nivo plovka i iglice dovoljno visok.
Da li si otvorio fergazer, pogledao talog???
 

ambrela

Novi član
Tu od
24 Velj 2023
Poruka
16
Jesam otvarao sam ga nema taloga , sito je cisto , dizne sam ispuhao jedino moram provjeriti plovak i iglicu provjeriti jos jednom.Znaci u biti problem je u karburatoru , prema tvom misljenju.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Koje sito?
Da bi taj motor pravilno radio, što se tiče karburatora, koji mora biti 100% čist i naravno podešen. Tek onda možemo pričati o NE primanju dovoljno gasa..... 😏
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Sito na slavini za gorivo, da ne idem otvarati garažu i iči slikati. A ja sam imao i stožasto sito u priključku na fergazer, pa s vremenom to izgubio.
@brgud a ak' me sad zajebavaš, radije se primi sam i nategni za jedno uho, ja sam baš potrošen, umoran, provjetran... Ne puše samo na Jadranu i pri meni puše kaj sam vrag...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Da ga sad ne idem tražiti u konobu (sito) ako j e još živo a koristilo se je za brašno, brašno od trukinje presijavat za palentu i još dosta toga.

Znači ovdje je riječ o filtru goriva koji je na špini goriva u rezervaru goriva.
Danas sam pripremio nekoliko sličica o karburatoru Bing 8A 15,5 204 S.
Radim servis karburatora u više faza:
Prva faza , pranje prije rastavljanja.
IMG_20230308_135205[1].jpg

Druga faza, rastavljanje u skoro sve proste faktore (zavisi o stanju), pripremam sve potrebne dijelove koje treba zamijeniti i prilagoditi i naravno temeljito pranje.

IMG_20230308_142812[1].jpg
Samo ću nabrojati elemente koji su označeni brojevima, pa ću naknadno sutra detaljnije objasniti po pojedinim elementima.
1. stara podloška (ispod opruge)
2. nova podloška
3.nova opruga (skraćena za 1/ 2 đira)
4.nova opruga (bez skraćivanja)
5.nova opruga (od drugog dobavljača)
6.stara opruga
IMG_20230308_143929[1].jpg
Složen karburator i kao takav može ići u montažu, da poslije ne bi bilo nismo znali!:devilish:
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Da ga sad ne idem tražiti u konobu (sito) ako j e još živo a koristilo se je za brašno, brašno od trukinje presijavat za palentu i još dosta toga.

Znači ovdje je riječ o filtru goriva koji je na špini goriva u rezervaru goriva.
Danas sam pripremio nekoliko sličica o karburatoru Bing 8A 15,5 204 S.
Radim servis karburatora u više faza:
Prva faza , pranje prije rastavljanja.
View attachment 58530

Druga faza, rastavljanje u skoro sve proste faktore (zavisi o stanju), pripremam sve potrebne dijelove koje treba zamijeniti i prilagoditi i naravno temeljito pranje.

View attachment 58528
Samo ću nabrojati elemente koji su označeni brojevima, pa ću naknadno sutra detaljnije objasniti po pojedinim elementima.
1. stara podloška (ispod opruge)
2. nova podloška
3.nova opruga (skraćena za 1/ 2 đira)
4.nova opruga (bez skraćivanja)
5.nova opruga (od drugog dobavljača)
6.stara opruga
View attachment 58529
Složen karburator i kao takav može ići u montažu, da poslije ne bi bilo nismo znali!:devilish:
Kad vidim te karburatore,oblije me znoj,ni sam neznam koliko sam sretan što ih više nemam doma:ppozdrav:
 

Najnoviji postovi

Na vrh