• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mio 300

  • Temu pokrenuo vbr666
  • Datum prvog posta

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Vjerojatno ti je zaštekao regulator gasa,on se nalazi s druge strane karburatora,a klapna ti je ispod kape cilindra i vjrojatno ti je ona zablokirana :icon_axe:
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Vjerojatno ti je zaštekao regulator gasa,on se nalazi s druge strane karburatora,a klapna ti je ispod kape cilindra i vjrojatno ti je ona zablokirana :icon_axe:

Mislis na onu L polugicu na kucistu motora kaj se naslanja na polugu fergazera (nalazi se suprotno od strane gdje je sajla gasa)?

Vidim da je ona podignuta i ne dodiruje polugu na karbu. Inace, negdje sam citao na ovom forumu da ona kod MIO 300 serije nije ni spojena sa karbom, odnosno nema efekta.

Kad je pritisnem vrati se gore u inicijalni polozaj (ide lagano).
4060654948d04b3877d1474a0fca4b61.jpg
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Nepotrebno si citirao prethodni post !
A i možeš zanemariti taj post jer je nebulozan. I da je blokirana osovinica lelepute (u tom položaju kao i na slici), da je karburator i ostalo ispravno i naštimano motor bi primao gas.

Ta polugica (leptira regulatora gasa) se vraća nazad kad je motor ugašen dok kad motor radi ta polugica vrši pritisak na polugu na karburatoru.

Možda sam i ja napisao u nekom postu da MIO 300 I 350 može raditi bez regulatora. To je točno ali u tom slučaju postoji veća vjerojatnost pregrijavanja motora.

Znači pravilno je da regulator gasa bude u funkciji.
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
OK.

Velim, prekjucer je radio normalno a sad nakon ciscenja ocigledno sam negdje nesto pomrdao. Sajla gasa nije, toliko sam ziher

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Ovako naočigled, vijak min. ti je previše otpušten.
Što si petljao po karburatoru?
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Jedino kaj sam svjesno napravio je da sam dotegnuo maticu na osovini gdje poluga na koju je spojena sajla gasa, jer sam primjetio da je bilo oko 2 mm lufta izmedu dijelova. Nisam je previse pritegnuo tako da se dijelovi mogu normalno micati bez otpora.

To je ova matica nize. Ostale sarafe i matice nisam dirao.
419eec1f5f365f016f18f45e004cbdbb.jpg


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Mozes pls reci koji dio mislis da fali? Kaj se tice sajle gasa, mislim da je zato kaj je slikano dok je kopacica sklopljena, pa mozda zato malo zateze.
a9a4062772a0882539aef4b65414f8b8.jpg


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Fali ti ova podloška br.27 i vjerojatno vijak br. 35. Ako sajla zateže onda je malo otpusti.

Ne bi ti kruna pala ako stisneš koji "hvala" ! :icon_sad:
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Thx :)

Na drugoj slici vidim da 27 je tu, al je vjerojatno ispalo kako je bilo lufta i okrenulo se dolje. Pogledam kad dođem kući...

Još par brzinskih:
- jel 100, odnosno 120 Kn za original sajlu gasa odnosno kvačila puno?
- crijevo za gorivo, koji unutarnji fee ide kod ovog tomosa i karba?

Thx.
Ivan
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Onaj kljun (podloške) ti mora biti u onoj kvadratnoj rupici.
Cijena sajli cca 75,00 kn.
Cijev za gorivo nađi silikonsku unutarnjeg promjera 4 - 5 mm.
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Zaboravio sam napravim follow-up problema oko ler gasa. Nakon što sam zamijenio sajle, stvar radi normalno: nema iber turaže na leer gasu. Očigledno je nešto smetalo zbog toga, jer sad radi sve OK.

Inače zamijenio sam remen (prije je gore bio LI 850), no kad sam stavio novi (isti takav) problem je bio da i kad je kvačilo bilo isključeno prijenos je radio. Odšarafio sam motor da ga malo približim getribi, no no nula bodova - šarafi su na samom kraju onih proreza za postolju. Na kraju sam odlučio da kupim LI 875, namjestio motor, podesio remen na 70mm i sve je OK, jedino sad primjećujem da mi prednja remenica lagano dodiruje onaj poklopac remena i tu zapravo ne mogu ništa podesiti (šaraf je zavaren), osim možda malo nabiti lim ili nešto slično... Uglavnom, uvijek nešto :)

Nego, UMO 06-33 koji je gore, jel bi on trebao imati ispust za ulje na dnu (kad se s vremenom nakupi u prostoru radilice)? Čuo sam da neki to imaju, al' na ovom nisam našao...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Neki nemaju taj vijak, ako se skupi nekoliko ulja dolje (smjese), odviješ svjećicu potegenš 3- 4 puta pa da to izbaci.
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Thx.

Što se tiče kompresije, da li slučajno znaš za umiće koje su OK vrijednosti? Imam onaj vrag za mjerenje kompresije motora, pa sam na UMO-u izmjerio 6 bar-a, dok recimo na 2T-aktnom na Fuxtec-ovom bušaču rupa recimo 8 bar. Gledao sam po netu, al nisam našao koje su referentne vrijednosti.

Nije da imam problem, već jednostavno učim 2T motore na ovome :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Pojma nemam o vrijednostima kompresije kod Uma. A niti me to zanima (teoretski).
 

ikorman

Član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
60
Nema veze

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Najbolji potez vezan za taj motor je da ga trampiš za litru rakije, kao ja!!
Pa imaš za proslavit, šta si ga se rješija!!!
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
Pozdrav,

Vidim da se uz mio 300 spominju i 250 i 350
Pamolim pomoc, koji remen ide na mio 250, na njemu je umo 08
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ajde jedna mala pomo,pošto nema teme pitat ću ovdje
Radi se o motoru tomos 14 m(ko apn) i zeza me struja na svjećici,desi mi se da nakon kratkog rada pregori svjećica,stavio sam novu ngk svjećicu i nakon par km riknula,stuje ima na kapici i iskri kroz svjećicu dok je na probi odmaknuta malo od metala,ali kad je prislonim na njoj nema iskre,platine su naštelane,i na kablu trese ko ludo i iskra na kablu za vola ubit,ali svjećica pregori,ZAŠTO?:icon_hang:
 
Na vrh