• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Gornji graničnik remena ja za unutarnju i vanjsku remenicu, dok je donji graničnik samo za unutarnju remenicu.

Samo treba uzet komadić lima 3 mm debljine i napraviti i donji graničnik kao i gornji, lijepo to namjestiti i točka. Ukupno 30 min posla.

Što se tiče remena, ako je običan klinasti (onda je i jeftiniji i manje traje), ako je klinasto nazubljeni (onda je skuplji i više traje). Tako da je to oko kvalitete remena manje bitno.

Bitno je da je remen pravilno podešen, da ga podržavaju gornji i donji graničnici, da je ležaj zatezača remena ok, da ne proklizava u radu i da su remenice u pravcu.
Ostalo je sve "pričam ti priču". :(nerd):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Najbitnije je da je dovoljno dug...:icon_fU:
Meni je izgleda koji cenat prekratak:icon_twisted:

Ja sam s frezom dobija naizgled nov remen, duži puno nego ovaj.napravija sam ploču prema njemu.

Danas pitam onog levata u dućanu jel isti remen ide na verzije s gx motorima i izlazom na radilicu i na g200 di je izlaz na bregastu.
Je, 100% , isti je remen...
Računam ajd, prodaje to, valjda zna, neću mu sad solit pamet u njegovom poslu...
Sutra moram ić moljakat da mi da duži...

Moga bi stat po 2.5-3cm duži i odozgar i odozdal..5-6 cm..
Postoji li takav, i kojih je dimenzija??

Nekih 16.7 x 1060, ili 1080,90..
Može motor malo naprid, ali nebi ga više gura onih 65mm naprid za stari, dugi remen, jer remenice budu predaleko pa valjčić lakše sklizne s remena.
Ionako radim drugu ploču, pa mi je svejedno u par centi naprid-nazad.

Motor stane uredno i kako je staja stari, ali remenica mora van cca, 12mm, pa mi je najbolje medjuploču napravit.

Sad je na osovini motora prsten 12-13mm dug i remenica izbačena za toliko van, pa kad napravim drugu ploču prsten ide ća.
Zbog tog prstena nije ni radjena vodilica remena.

Ovako je bilo dosad, sad ću manji remen, i ploču koja samo izbaci bočno motor 12mm.

y5VQCgy.jpg


kRXfbNy.jpg


8xbcRjt.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Teži malo slučaj.
Oklop je radjen za tu remenicu na izlazu za bregastu, a ta remenica stoji u startu bar 4-5 cm više prema ovoj drugoj remenici, u odnosu na sadašnji izlaz sa radilice.
Sve da do kraja naguram motor prema getribi, originalni remen mi je premali!

O tome sam pisa tu gori, i još nisam načisto kakav remen kupiti da kompenziram tih par cenata šta su udaljenije remenice.

Ta činjenica, vodi onoj, da bi onda triba prepilat onaj poklopac i ubacit 5-6 cm lima pa ponovo poklopac zavarit-produžit ga.
Jer su remenice sad udaljenije, čak i u situaciji da motor bude na istoj udaljenosti.
Nakraju, više za_ebancije za premjestit remen, pa više se zagrijava isti itd,itd..
Samo ja radim s tom frezom...
Neka remena zasad golog.:(nod):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Samo pazi da ti ne počupa kosu (ako je imaš ?), kad budeš čistio noževe.:(giggle):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Kosu sam ima sa 17 godina do po ledja, sad je skoro do kože, samo gori ima prst dužine, ne bojim se za nju.
Jedino za maloga, on sad ima 10 godina, i ima kosu do ramena.
Njemu, samo ponekad dam frezu za ručke, ali kad dodje di je triba okrećat, preuzmem ja.

Vratija sam u Hondin servis remen.Nisu imali duži.
Na moje pitanje ugradjuju li GX motore i s čime odgovor je bija, pa eto nemamo sad...
Jbga, triba sam njima odnit frezu da ga oni ugrade.
Na pitanje di još tražit, odgovor je bija -neznam!

Reče mi kasnije, doslovno na ulici, jedan kamiondjija tamo blizu, da odem u jedan dućan, "Donit", u Solinu di drže djelove od kamiona i tamo sam naša remen.
U Dalmaciji drugdi nema, samo do 13mm, jer sam obiša cili Split, Kaštela, Solin itd!
Samo u Honde, original za g200..

Ni u tog Donita nije bilo manji od 17x1090, a ja sam uzea 17x 1100, da ga lakše zapamtim i navodno da je taj češći za nać.

16.7 nisam uspija nać.

Sad me čeka izrada ploče pa izrada graničnika remena, i micanje onog bakrenog prstena.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Piše B 43, ako se dobro sićam, i kraj toga piše 17 x 1100.
Optibelt mislim ili tako nešto je marka, 116kn..

Napravija sam ploču, 8mm, probušija rupe di triba, povarija one vide za nju, kroz rupe, centrira motor, izvadija onu cjevčicu ispod remenice, na osovini-distancer, i taman bija zadovoljan kako to sve izgleda, stega sve vide, jedna puče i ostade u ruci.:mad::
Nisam ja elektrodaš i gotovo, (i nisam ima ni jedne bazične elektrode), kako mi je crka aparat od argonskog, ka da mi je neko jednu ruku otkinija...
Nebi mi se argonom zavarena otkinila, i bez žice da ju zavarim.

Još moram taj lim za remen držat napravit i isprobat.Ali kakvo je vrime izgleda da nemoram žurit.:(devil):
 

brunini

Novi član
Tu od
21 Stu 2015
Poruka
1
Citajuci sto ste pisali ikomentrirali pomogli ste mi oko odluke koji strojcek da kupim tako da sam vec 3 dana vlasnik 620-tke. Svaka cast samo tako nastavite. A sada pitanje: Uz stroj sam kupio i roto kosu koja se vjerojatno kopca na pogon mjenjaca međutim na toj osovini nemam remenicu. Pitanje je ako netko zna gdje se može kupiti ta remenica ili koje dimenzije je remenica (vanjska dimenzija) da mogu dati tokaru da proba napravit? Unaprijed hvala
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Pozdrav # brunini, i dobro došao na Poljoprivredni forum.
Ja nemam iskustva sa roto - kosom ali mi se čini da ona ide na prednju stranu i pogoni sa sa remenice sa motora.

Više detalja već postoji u temi a i budu ti napisali Hondaši koji imaju takvu roto - kosu. Stavi koji sličicu.:(hi):
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
729
Ja sam kupio remenicu u os na autopijacu, covjek ih pravi, platio 180 kn, rekao je da je bolja od originala. Sutra stavim sliku.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
:icon_e_confused: :icon_e_smile: :icon_pai:
Puno sriće s remenicom, i moli boga da je švercer i da nije sam radio istu...:icon_pidu:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Probaj za stavljanje slika koristiti, tako da kad odgovaraš na prethodni post stisneš prozorčić "odgovori" na desnoj strani, i kad ti se otvori link za odgovor, napišeš nešto i onda stisneš na "spojnicu" u gornjem redu kod "žutog smajlića", pa se otvori link koji nudi opciju "odaberi datokeku" i kad odabereš (najviše 4 slike), stisneš "uplodaj", malo sačekaš dok ih uplodije, i stisneš "pošalji odgovor".
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Neda se urediti, jer te slike "ne postoje" u PB-u.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Meni rade graničnici problem, napravija sam ih, i remen se na pušten kumplug opet vrti.
Na sporijim remenicama nije, uredno se zaustavi remenica, sve klapa 100% ok, ali na bržim remenicama jednostavno prevelik komad remena opet leži na remenici, i vrti se sve čim upalim motor.
A volija bi imat i tu bržu, druga u njoj mi je ekstra pogodjena brzinom i snagom za frezat.
Kaže stari da mi možda remen radi problem šta je 17mm a ne 16.7.
Jel neko zna da li se uštimat 17mm remen na gx200, izlaz s radilice??
Još ću sutra probat malo približit motor mada mislim da nije do toga da ima dovoljno lufta remen.

Nemogu nać sliku da vidim detaljnije kako izgledaju graničnici na gx200 kad je originalno na frezi.

I tjelo kumpluga,(nosač valjka) mi se malo ginga tamo vamo po onoj osovini, nije baš 100% "knapirano".
Jel to greška ili je normalno?:icon_confused:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Uzmi dulji remen, pa onda probaj. Nije jednako otpušten remen u oba slučaja, pa ti se zato vrti na velikoj.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Probat ću još s ovim, ako ne bude išlo, idući možda i uzmem duži.
(Medjuploča je ispala vrhunski neda mi se radit novu:icon_mrgreen:)
Dao sam neki dan 116kn, za ovaj i jedva ga naša.
Jel normalno da kumplug "radi" poprečno jedno 3-4mm po onoj osovini oko koje se okreće?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ako si stavio odgovarajući remen, i ako si napravio graničnike, i ti graničnici dobro funkcioniraju (kad je remen na maloj remenici), onda je problem da graničnici nisu u dobroj poziciji kad remen prebaciš na veću remenicu.

Ako pak sad stavljaš duži remen (kako ti preporučuje ZJ) za veću remenicu, nema smisla (nećeš valjda svaki put kad prebacuješ remen manja - veća remenica, mijenjati remen:icon_idea:). Odgovarajući remen mora funkcionirati na obje remenice. Potrebno je bolje namjestiti graičnike.

Ako valjčić kvačila malo šeće simo -tamo (nije toliko bitno), nego je bitnije da je nejgov ležaj OK i da ne zanosi remen kad je kvačilo uključeno. :icon_cool:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Probat ću još nekoliko solucija.
Zapea mi motor, moram potkratit jednu vidu, zapinje za onu prednju nogaru.
Kad ju potkratim, moć će motor još malo nazad.
Probat ću mrvu možda modificirat onu "ogradu" od zadnje remenice, jer remen nema baš isti smijer s ovim motorom.
Ako nju uštimam kako triba, možda remen bude više knap sa zadnjom remenicom, pa bude labaviji naprid.
Borit ćemo se...:wink::drink:

edit;
Nedavno sam bija napisa kako mi puče vida zavarena za ploču, i kako je to zbog toga šta nisam "elekrtrodaš", nego sam više argonom varija.

To nije bilo važno, nije puka var nego vida, izgleda da joj varenje po njoj nije drago.
Pukla je bila još jedna, čim sam bolje stega maticu, i obe na tijelu vide, a ne na varu.

Pa sam izbija povarene vide macom, probušija iste rupe opet, i onda borelom 18mm napravija ležišta za upuštene inbus vide, koje su legle u ploču i poravnale se s njom..

Ploča je 8mm, nevalja tanja, i vide moraju bit takve.

Ako koga zanima mogu napisat kako je napravljena s dimenzijama koliko su vide maknute po iksu i po ipsilonu, za ovaj konkretan remen.
Napisat ću ako ga uspijem uštimat i bit će koja i slika.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Morat ćeš napraviti optičko podešavanje remenica - remen !:(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh