• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Uzmi toplo skupljajuču cijev, ja sam tako riješio i godinama nemam problema sa ručkama!
I normalno moraš staviti rukavice na ruke
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ne izgleda baš kao problem, ali kad radiš s njom nekoliko sati
ruke to osjete.
A što je to toplo skupljajuča cijev ?
nisam čuo za tako nešto.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Obično se prodaje u prodavnicama elektromaterijala kao termoskupljajući bužir. Koristi se za kablove tako što se navuče na jedan kraj prije spajanja, vratiš preko spoja i zagriješ upaljačem da se skupi na mjeru.
Ovamo bi mogao riješiti da jedan sloj ide direktno na cijev, potom preko namotati kakve trake ili gume kako bi bilo mekše, a onda opet jedan sloj da spriječi odmotavanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,710
Odeš i bolji trgovinu elektro materijala i tamo upitaš za termo bužir.
Ima ij za razne promjere kabela i u raznim opsezima skupljanja.
Najpoznatiji je Raychem.
Ili pitaš nekog Elektraša kad krpaju kabele dati dade kojih 30cm Raychema :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,569
Debljina drški je ista 25 mm, možeš i ovu od Tomosice navuć.
Termobužir je jednoličan za razliku od ovih originalnih (koji su puno bolji).

IMG_20170314_171208_1.jpg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Nisam nikad dobio žuljeve odkad sam stavio raychem, niti mi se kližu ruke.
Raychem je jeftino i trajno rješenje.
DSC_0001_1.jpg

DSC_0002_1.jpg

Na ljevoj strani sam namjerno ostavio komade stare ručke, da vidim hoće li držati i na manjoj površini.
I stvarno drži.
@pepapilar ako budeš stavljao Raychem, moraš oprati sa benzinom ručke i kad se osuši onda staviti raychem i neka bude raychem duži 3-4 cm od ručki. Onda sa brenerom ili fenom za skidanje boje griješ od sredine pa prema jednom kraju i onda prema drugom kraju, i moraš okolo raychema grijati ravnomjerno da ne ostane zrak unutra.
Poslje kad se ohladi nakon 10-15 minuta onda odrežeš višak na kraju ručki.
Prvo možeš probat na nekom komadu cjevi da malo uhvatiš rutinu.
Možeš dok je još vruč raychem na onaj višak na kraju ručki svezat sa žicom , ili stegnit sa vezicom plastičnom.
Ionda kad se ohladi odrezati višak na kojem je vezica ili žica, i onda će kraj ručke ti ostati oblo i neće ništa te žuljati.
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
I još , kad režeš Raychem moraš ga odrezat ravno, nesmije biti zareza, jer onda kad se grije pukne po dužini i ništa od toga.
Najbolje nam se pokazalo rezanje sa škarama za lim, stisne se raychem i odreže se pravocrtno, ako ostane koji zarez onda se poravna sa skalpelom.:(nod):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Honda Loncin, položila prvi test.
Snage ima napretek.
Potrošnja, za 45minuta rada potroši 0.5 litri benzina. Om
DSC_0006.jpg

DSC_0005.jpg

DSC_0004.jpg
 

kruno1912

Novi član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
5
Pozdrav svima, trebam pomoć. Imam Hondu F 620y, neki dan je napravljen servis i jučer sam krenuo na frezanje u vrt. Počeo sam u trećoj brzini sa punim gasom, međutim, noževi se vrte kao da sam u prvoj. Naletio sam na par videa na YT u kojem ljudi frezaju u trećoj brzini i to je 100% brže nego moja treća. Da vam ne govorim kakva je prva brzina, doslovce pužev korak. Posao sam na kraju ipak napravio, trebalo je nešto duže, ali je napravljeno. Sad mene zanima da li možete temeljem ovog zaključiti u čemu bi bio problem. Što se tiče gasa, vidi se da ima 'šus', međutim, noževi se vrte preeeesporo..
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Čemu ti služi ova maska? To je neka zaštita?

E Loncin je ukomponiran kao oriđinale... svaka čast...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
To je zaštita motora, kad se radi u vinogradu , kad sam jednom orao bacilo me na betonski stup , onda sam napravio tu zaštitu.
A izgleda honda ozbiljnije, hehe.
Mogla je biti malo ljepša zaštita, možda ju jednom i prepravim:icon_thumright:
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
dečki imam jedno pitanje znači imam f630 stara je 5 godina i u zadnje vrijeme mi se čuje nekakav neugodan zvuk iz mjenjača koda runi nešto mada nemam nikakvih problema pri kretanju i radu s njom pa me interesira šta bi to moglo biti,tnx
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Može biti vilica prve i rikverca ako si šalto kao ja bez kvačila kad sam kosio sa njom, hehe.
Mislim da češ morat rastavljati svakako, jer ti može stradat zubčanik dupli, koji je koštao 350 kuna.
Vilica je bila možda 100 kuna!
Ima jedan dobar video na you tubu kako se sastavlja mjenjač!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,569
Najprije provjeri da ne slučajno te zvukove proizvodi remen, remenice, ležaj zatezača remena, količinu ulja u mjenjaču. Pošto je to relativno mladi mtk (za očekivati je da ne bi smjelo biti problema sa mjenjačem).:(devil):
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
dečki imam jedno pitanje znači imam f630 stara je 5 godina i u zadnje vrijeme mi se čuje nekakav neugodan zvuk iz mjenjača koda runi nešto mada nemam nikakvih problema pri kretanju i radu s njom pa me interesira šta bi to moglo biti,tnx

A da ti nisu sajle blokada L/D previše zategnute? Mio je to tak fino napravil da se blokirajući vijak sajle automatski špana i zateže od vibracije :(

Kod mene je bilo takvih zvukova radi toga, teško da je nešto otišlo u mjenjaču premlado je to... no možda materijal repa, nikad se nezna...
 

Najnoviji postovi

Na vrh