• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

tomislav0602

Novi član
Tu od
9 Tra 2017
Poruka
4
To sam primjetio prilikom zadnjeg frezanja. Mislim da cjelo vrijeme. Ko da puse na sve strane, a radi najnormalnije. Nema cudnih zvukova i najnormalnije odrađuje posao.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Ja bi eventualno samo pregledao zategnutost vijaka glave, (ako se radi o toplom zraku od ispušnih plinova) ako je samo topli zrak od topline motora, onda samo možda nemaš onaj limeni usmjerivač toplog zraka što ga ispuhuje ventilator za hlađenje motora.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Ako se guši u radu, znači da ne radi najnormalnije !
Da li kopaš sa njim ili frezaš sa vučenom frezom ?
 

tomislav0602

Novi član
Tu od
9 Tra 2017
Poruka
4
Kopam sa kopacicama..nemam vucnu frezu. Ponavljam, mtk najnormalnije radi kad se ugrije. Kod hladnog motora se gusi i gasi odma nakon pustanja spojke.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Da to je normalno, osobito ako je motor lošiji, ipak je to max. 5ks.
Napravi servis ako nisi, iako dobro radi: zračni filter pranje, taložnik na slavini za benzin, karburator šolja skidanje i čišćenje, svječica čiščenje i podešavanje , to su neke osnovne stvari koje se rade više puta godišnje ako se radi oko 50 sati godišnje sa njom.
Čiščenje komore za sagorjevanje,(glava motora) se radi jednom u par godina, ali to je posao za majstora ako nisi vičan.
Evo i tehničkih podataka za zamjenske motore GX -Honde, dobio sam upute na Engleskom i Slovenskom.
upute_003.jpg

upute_004.jpg

upute_005.jpg

To su podaci za benzinske motore, za dizele nemam, podaci o snazi su u kw, pa množite.
 
Posljednje uređivanje:

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Kod tokara da ti napravi čep od PVC (cca 30 kn).
Trebalo bi provjeriti odzračnik na mjenjaču !

Evo danas uspio nabaviti čep od nivoa ulja u motoru.
Navoj je isti, pa sam odrezao šiljak,
i konačno zatvorio rupu od ulja na mjenjaču da ne curi van.

Ali ovaj čep sam platio 65 kuna.
Podložna gumica koja ide uz njega plaća se posebno,
i košta 35 kuna :mad:
Znači 100 kuna za čep i dihtung.
Meni to izgleda kao čista pljačka, što u njemu vrijedi toliko,
običan komad plastike.
Na kraju sam kupio samo čep, a gumicu
sam pripasao od nečega drugog.
 

Prilozi

  • cep_ulja.jpg
    cep_ulja.jpg
    24 KB · Pregleda: 43

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Dijelovi su bezobrazno skupi !
Ovih gumica imam ja viška, jer kad kupim komplet brtvi (budu i te gumice u kompletu).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Strašno, još par sto kuna i imaš cjeli motor.
Ako ti je bil problem tokar mogel si njuškati za rabljenog, barem tih motora ima u djelovima.
 

cobra65

Novi član
Tu od
26 Lis 2014
Poruka
2
Lijep pozdrav forumašima!
Kao što vidite novi sam na ovom forumu, do sada se nisam oglašavao, ali redovno pratim forum, i mogu da kažem da je stvarno odličan.
Vlasnik sam Freze Honda F600Y sa vučnom frezom. Na vučnoj frezi su se oštetili oni zupci koji uključuju jedan u drugi kada se uključi ručica, i to se oštetio onaj zupčanik koji je na lančaniku a ne ovaj koji se može skidati bez rasklapanja komplet freze.
Na 66. stranici se nalaze slike toga dijela vučne freze od forumaša mraci38.
S obzirom da je sada sezona posla, a da navedeni kvar traži malo više vremena, interesuje me da li se frezači sa vučne feze mogu postaviti na Honda F600Y na mjesto točkova, i ako mogu na koji način.
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Ja sam to radio ali se više ne sjećam, ali mislim da sam one produžne osovine na kojima su točkovi skinuo i onda ove motike isto stavio, i osigurao ih sa jednim zatikom na osovina da ne spadaju.
Prvo pogledaj dali češ moći skinuti motike sa vučne freze!
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Čemu ti služi ova maska? To je neka zaštita?

E Loncin je ukomponiran kao oriđinale... svaka čast...

I mene zanima...
Ja sam svog uspio na jedvite jade smontirati s medjupločom!!
Pa bi volija vidit kako mu je to pošlo za rukom!
Ako se dobro sjećam meni su na ploči rupe pomaknute 50tak mm naprid, i 20tak mm desno, gledajući s volana prema motoru.
Dlesa, jel bi ti bija problem to detaljnije poslikat, volija bi vidit kako si to spakova.
Uskoro će mi puknit remen, a možda je moguće originalni kupit, jer moj je sada duži.
S originalnom dužinom remena bi lakše kumplug radija, ovako triba plesa dok se uštima, a oće i remen priskočiti.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Morao sam raditi među ploču jer ovaj moj motor ima reduktor, i zato je morao biti pomaknut u desno za oko 30mm. I male dorade sam imao sa onom pločom iza remenice gdje su graničnici remena, i sa onom pločom gdje se motor povezuje sa mjenjačem.
I gas sajlu sam morao pripasat od originalnog motora.
Kvačilo je sve ostalo original i remen originalni, što mi je bilo i najvažnije.
Slikao sam ima ovdje u temi, a mogu ovih dana ponovo poslikat.
 

cobra65

Novi član
Tu od
26 Lis 2014
Poruka
2
Hvala forumašu dlesa18 na odgovoru, uspio sam skinuti motike sa vučne freze, nije uopšte bio problem, šarafi se lako odvrnuli, nije bilo zapeklo, pa sam, kada sam to skinuo otvorio i rasklopio komplet vučnu frezu, unutra je bio jedan prsten-osigurač koji je iskočio iz svoga ležišta. Osovinicu sam odnio kod tokara pa je on počistio i produbio ležište za taj prsten, nakon toga sam fleksom popravio zupce koji su se bili ukoso izlizali- poravno ih i sve lijepo vratio nazad. tj. sklopio.
Kada sam sve to kompletirao išao sam frezati i sve radi super.
Pozdrav!
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Morao sam raditi među ploču jer ovaj moj motor ima reduktor, i zato je morao biti pomaknut u desno za oko 30mm. I male dorade sam imao sa onom pločom iza remenice gdje su graničnici remena, i sa onom pločom gdje se motor povezuje sa mjenjačem.
I gas sajlu sam morao pripasat od originalnog motora.
Kvačilo je sve ostalo original i remen originalni, što mi je bilo i najvažnije.
Slikao sam ima ovdje u temi, a mogu ovih dana ponovo poslikat.

Hvala, valjda ću nać slike.
Kad malo razmislim, i ja bi moga imat ploču maknutu samo u smjeru radilice, ploču sam napravija po remenu i da ploča bude s vidama po sredini kanalnih rupa..
Nema veze.Ako kupim drugačiji remen, napravit ću drugu ploču...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Koji ti motor imaš na Hondi?
Jel ti nije bilo jednostavnije nabavit remen originalnih dimenzija?
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Na maloj imam tomos, kupljen kinez 196ccm, gx klon, triba doć iza praznika.

Na velikoj je već taj klon, i remen mi je napuka, pa sam mislija uzet originalni jer je sadašnji nešto duži. To moram još vidit, možda neću ni morat preklepavat medjuploču...
Sad je remen 980x17....
S manjim razmakom medju remenicama, imat ću malo manje uvijanja remena..
Prolazi i ovako, ali bi bolji bija manji malo.
Orig.bi bija 920x17, ako se dobro sićam.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Tema je 620.
Pretpostavljam da taj kinez ima izlaz na radilicu, i da onda mora ići duži remen jer je razmak između remenica veči, normalno.
Jer fizički se nemože primaknit motor bliže mjenjaču da bi se koristio remen orig. dimenzija.
Kolko sam upoznat među ploča se nemora radit u ovoj kombinaciji, kada kinez ide gore jer je razmak rupa isti.
I kada se remenica postavi gore, (originalna remenica), ona bude u pravcu sa remenicom na mjenjaču, i sve štima.
Među ploča se postavlja kada se ubacuje original gx motor gore, jer vj. razmak rupa ne odgovara, nisam to radio samo sam to čuo u trgovini kad sam mislio kupit gx motor. Nudili su mi i međuploču i remenicu drugu manju, to kao ide u kompletu.
Neka me neko ispravi ako nisam u pravu.
Dimenzije originalnog remena su 17x 930 La (vanjska mjera) ili 17x 896Li (unutrašnja mjera)
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Nemogu prenjet se interneta, La- vanjska duljina remena, mjerena na vanjskoj bazi remena u zategnutom stanju.
Li- unutrašnja duljina remena mjerena u zategnutom stanju.
Vanjska duljina remena bi trebala biti duža, a unutrašnja duljina manja.
Neki proizvođači čak pišu obratno, pa se ljudi drže toga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh