• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Je, je, samo si krivo napisao u prethodnom posto.
Po onom što si napisao ispada da je unutarnji duži od vanjskog opsega ?:(nerd):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Ja neznam šta sam ja krivo napiso.
930 je više od 896. A google kaže da je La-vanjska mjera, ako on laže lažem i ja.
A ono u tom postu- Neka me neko ispravi ako griješim se odnosilo na tekst iznad u kojem govorim o postavljanju motora i međuploči.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Negdje u podmemoriji mi je ostala dim. 996 (koju sam zamijenio za 896).
Dobro si napisao. :icon_pray:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Staro 16-04-17, 21:21 #2657
bubamarac
Uvaženi Član


Član foruma od: 23.04.2012
Lokacija: Kaštela
Poruke: 609
Zahvala (dobiveno): 51
bubamarac će uskoro postati poznat
Početno Re: honda f 620
Na maloj imam tomos, kupljen kinez 196ccm, gx klon, triba doć iza praznika.

Na velikoj je već taj isti klon, i remen mi je napuka, pa sam mislija uzet originalni jer je sadašnji nešto duži. To moram još vidit, možda neću ni morat preklepavat medjuploču...
Sad je remen 980x17....
S manjim razmakom medju remenicama, imat ću malo manje uvijanja remena..
Prolazi i ovako, ali bi bolji bija manji malo.
Orig.bi bija 920x17, ako se dobro sićam.
--------
Bez uvrede, mislija sam da sam dobro objasnija.

Sad imam ponekad ponešto problema, na velikoj, remen je duži i kad ga kumplug imalo u stranu gura sklizne valjak s remena. Dug remen lakše ode u stranu.
To se rješavalo laganim krivljenjem nosača valjka.

Za malu hondu ću tek vidit kad dodje motor.
Ali kako ona ima tanje remenje, očekujem nešto slično, ili gore.Ima moje veće isto negdi po netu, nać ću, kad stignem, link.
 

woody

Novi član
Tu od
5 Tra 2014
Poruka
15
Pozdrav ekipa,
nije mi stroj pri ruci pa da pitam...
Da li se zbog zamjene semeringa na osovinama kotača, zbog skidanja onih zaštitnih limova, mora skidati nosač motora... nekako mi po slikama sve vuče na to...
ako je netko to radio može li kakva slika ...pls
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Treba osloboditi nosač motora (jer zaštitini limovi dođu ispod i dva vijak). Otpustiš ova četiri vijka i izvadiš ih osim broja 4 (i onda na njemu zarotiraš nosač sa motorom prema gore i izvadiš limove).
Prije toga ispusti ulje i ona dva vijka koji drže limove M6.

IMG_20170418_162229_1.jpg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Nisi rekao koji kinez , ima ih više vrsta.
Evo slike i video kako je to kod mene odrađeno uz pomoč forumaša.
Motor je kinez Loncin g-200f sa reduktorom 2:1.
honda_loncin_011.jpg

honda_loncin_012.jpg

honda_loncin_013.jpg

honda_loncin_014.jpg

honda_loncin_017.jpg

honda_loncin_018.jpg

honda_loncin_019.jpg

P4180326.jpg

Evo i slika reduktora.
honda_loncin_021.jpg

Evo i jedan video
https://www.youtube.com/watch?v=NVlIEoeku-Q
Inače razmak rupa na originalnom motoru i na ovom kinezu je isti, vjerovatno je i na kinezu koji ima izvod za remenicu na radilici isti razmak između rupa i kod tog motor vj. netreba međuploča.
Neka vas ne zbuni što je razmak između vijaka na jednoj slici na jednoj strani međuploče manji , to sam ja prije nešto kemijo po nosaču motora pa sam kad sam bušio rupe za međuploču izbušio po tom navarenom djelu na nosač.
 
Posljednje uređivanje:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Redukcija...
Čovjeće, tvoj i u kamenolomu može u duboko frezat..
Ja imam bez redukcije, proba sam frezat šestom brzinom, snage mi ne fali, ali to ne radim ako upada više od 10tak centi..Samo ponekad priletit po mekome, travu.
Da tako bi moga štitnik..
U mene nema redukcije.
Naša sam sliku svoje freze na 199 strani, prije nego sam napravija limiće kumpluga i noviju ploču.
Danas nema bakrenog prstena, ima kraći remen, koji gledam maknit, i uvalit još kraći.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Tamo na stabilizator ispod onog vijka inbus stavi šajbu !
Ma, šta je dupla kadina ?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Vijak mi nema duljine, moram kupit duži imbus vijak.
Evo sad pišem, i sutra ga nabavljam, na motoru su duple podloške, volim i ja da je sve uredno. Danas kad sam vračao motor gore čak sam i pazio da više ne pretežem vijke i matice.

Da dupli je lanac, ako misliš na njega, pogon bregaste je unutra ali se ne vidi dali je od plastike bregasta i zubčanik bregaste. Imaju otvori u poklopcu da ulje može do lanca ali nisu veliki otvori.

Na hondi original jednostruki lanac, za nevjerovati. Moram ja još provjerit kad budem imo vremena kakva je bregasta, hehe,
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Da, na lanac. I tamo stavi vidu običnu (ne inbus), i dvi šajbe, jednu cijelu i drugu rascijepku.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Duboko mi je taj vijak, okasti ključ nemože, a gedoru ne možeš stabilizirat, jedino cjevastim bi mogo najbolje.
Imbus imam dobar pa uzmem komad cjevi i zategnem.
Stavit ću ipak kako kažeš obični vijak.:(wait):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
@oki nejavljaš ništa jel tvoja Honda i dalje ima neugodan zvuk iz mjenjača.
Jel živa Honda.
Prošlo je mjesec dana.
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
ima javlja mi se zvuk obavezno kada otpustim ručkice od kvačila kada trebam stati onda onako koda nešto zaronda(gledao sam ali nevidim koda mi zvonca ona zaštita od remena na mjenjaču) probati ču danas promijeniti ulje u mijenjaču ako mi vrijeme dozvoli pa da vidimo dali če opet biti takav zvuk
 

Najnoviji postovi

Na vrh