• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Danas kupio dvije sajle čoka od Zastave 101, pošto mi je jedna kratka.
Iskemijo sam sve tamo na polugi gasa, moći će se sve napravit.
Moram sad ove dvije sajle spojit u jednu, dali je neko to radio, i ako je kako to najlakše napravit?
Evo i slika jedne sajle.
DSC_0001_1.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Duži božir ( možeš i dva spojiti) i novu sajlu unutra. Za sajlu koristiš ćeličnu žicu, a za silu može poslužiti i žica za co2 varenje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Lako za vanjski bužir (možeš i stari koristiti), nego sajla mora biti jednodijelna (čelična žica). Sajla čoka fiće bi bila idealna (ima dovoljnu duljinu i mogućnost kačenja na polugu za dodavanje gasa).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Neznam ni od kud je spuknul ovu sajlu od stojke, a kamoli gde bu našel od figuara.
Bilo kakva čelična bu poslužila, krajeve nije problem doma napraviti kakve hoceš, još ako se namaže tu i tam :drink:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Aluminijska žica od struje 220/380 vanjska mreža je imala u sredini čelićnu žicu a kak je elektra mijenjala žice za kablove bilo je puno takvih žica na otpadima .
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Samo što je ta čelična od struje debela 3,5 mm a ove od čoka su debljine 1 mm, nađe se od 101, fiće a i u metrima. Inače to je čelična žica koja se koristi za izradu opruga i da se nabaviti.

Za usporedbu.

IMG_20170301_114105_1.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Spališ ko cigo jednu gumu od auta i evo ti drota kolko očeš.Kolko kompliciranja zbog jednog malo čeličnog drota,jao kakvi majstori.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Paljena žica nakon hlađenja više nije čelična več postaje obični drot.

Abarth, dole na moru jedini problem nije riba, sve ostalo.... tak da se ljudi snalaze kako ko zna i umije.

Ko što Brgud veli, da se nabaviti ali ja sam i dalje za opciju co2 žice i siguran sam da nema brige.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Stare gume su dobre za zapaliti ih kad si negdje u Rusiji da se možeš ugrijati i upaliti kamion (na nekih cca -25 - 30), usred ničega!

To je sasvim uobičajena situacija u Rusiji i za takve situacije su gume super došle.

Dovoljno je jednu turu napraviti od 20 dana do Gruzije i nazad.

To je pa skoro isto kao lupat po tastaturi kompjutora, laptopa ili moba ! :(nerd):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ja radim i sa strižnom kosilicom, pa onda moram malo kemijat, nisam to rekao. Dali će ova od stojadina moći radit kad okrenem upravljač za 180 stupnjeva?
I ako će radit dali mogu ove dvije od stojadina spojiti sa npr. luster klemom, tako bi ta dva bužira bila razmaknuta da žica može se gibati gore dolje.
Da iskoristim sad te dvije što imam?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Možeš spojiti luster klemom ali moraš božir učvrstiti svaki za sebe, znači svakog na dva mjesta.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Aha, moram onda kemijat još.
Ima čovjek od mene udaljen 25km koji radi sajle po uzorku.
Nazvat ću da vidim dali može ovu od stojadina napraviti, samo dužu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Opet ti ponavljam. Koristi božir od sajle kočnice bicikla, a za sajlu stavi co2 žicu.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ali meni treba da kad povučem ručicu, ona i ostane na tom položaju.
Kako ću sa ručkom od kočnice to izvest?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ne kontaš. Koristiš samo božir (to je ono crno) a ne cjelu rucku. Taj božir je duži jer ti je ovaj očito pre kratak.
Možda najbolje da ništ ne kemijaš nego daš napraviti sajlu kakvu trebaš, ne kosta bogatstvo, a to bu onda kak treba biti.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
A varijanta sa starom sajlom (pošto okrećeš upravljač za 180 stupnjeva).
Ako tamo na polugama za gas imaš mogućnost staviti neku oprugu (koja bi vukla kontra), u tom slučaju bi morao malo osloboditi polugu gasa (da ide lakše).
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Da sad sam išao pogledat, imam dovoljno dužine i ako postavim sajlu sa desne strane upravljača opet mogu zakrenit upravljač.
Samo ču iskopirat i napravit priključke za bužir i za kraj sajle i to će biti to, i neće mi smetati za ništa.
Povratnu oprugu imam več gore, jer istu stranu poluge gasa vučem i na ovaj način.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Evo konačno napravljena sajla gasa, evo i jedna slika.
Duža je 25 cm nego što bi trebala biti, pa na ručici gasa ima malo više praznog hoda nego prije. Probao sam podesiti na ručici ali se nemože podesiti.
Inače motor radi odlično, sada ima 3 sata rada.
Zanimljivo je da nebaci uopće ni malo dima kad se pali bio hladan ili bio zagrijan, ni kada se dodaje gas.
DSC_0004_2.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ako ti je malo veći prazni hod sajle to možeš riješiti na način da za taj prazni hod produžiš vanjsku sajlu i eliminiraš prazan hod.

Nađeš jednu malu cjevčicu promjera vanjska sajle, odrežeš za određenu duljinu i uzdužno zarežeš i ubaciš na jedan od kraja sajle.
Isto možeš to napraviti od komadića lima, saviješ oko sajle i malo izolir trake.
 

Najnoviji postovi

Na vrh