• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
To ti sada više nije Honda. Možda da oformiš neko novo ime npr. "Lonhondon":(giggle):

Tamo na škarigo napraviš jedan mali lončić da ti usmjeruje ispušne plinove na stranu.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Misliš na nosač upravljača da postavim neku cjev koja će odbacivati plinove?
Ja sam mislio postaviti neki komad lima zaobljeni na nosač upravljača i taj lim da odbacuje plinove prema gore?
A dobiće ona neko ime ako se pokaže dobra, hehe!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ne, nego na škarigo. Ovako npr.

IMG_20170219_210138_1.jpg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Evo imao sam neko koljeno metalno, pa sam odradio auspuh.
DSC_0023_1.jpg

DSC_0022_1.jpg

Evo još malo slika, još moram gas sajlu spojit i to jeto.
DSC_0019_1.jpg

DSC_0020_1.jpg

DSC_0021_1.jpg
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Dobro je i to, papirnati uložak filtra zraka.

Stavit ćeš mu crveni oklop da te asocira na Hondu.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Sad razmišljam dali gas ić sa sajlom ili ići na krutu vezu.
U uputi piše da na polugi gasa ima priprema za sajlu, u stvarnosti je nema.
 

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
:confused:u potrazi sam za kopačice za f620 i problem mi je za naći. ali dobio sam par ponuda za spiralnu frezu pa ako netko ima iskustva da mi objasni koja je razlika između njih i običnih kopačica , čemu služe i kakve su za rukovati. hvala.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
To valjda spada u dodatu opremu (uz dodatnu nadoplatu).

Hehe, nešta ću izmislit. Nisam se nikad igrao sa sajlama.
Dali bužir od sajle mora bit fiksiran na oba kraja, ili može samo na kraju na upravljaču?
Bilo bi mi jednostavnije ako je dovoljno samo na kraju da bude fiksiran.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Treba ti čelična (jednostruka) sajla sa kojom možeš vući - gurati.
Npr. sajle čoka na fići ili 101.
 

cape

Novi član
Tu od
24 Sij 2015
Poruka
25
Pozdrav kolege, poceo sam da sredjujem vucnu frezu za sezonu predstojecu na svojoj hondi. Kupio nove nozeve, mast, farbu, pa sam krenuo i lezaje da promjenim na osovinama. Jedan seskant skinem lako, bio saraf zavrnut unutra, a drugi nikako. Kada raspolovim seskante na onim plocama, to jest rastavim osovine na kojim su nozevi, mala rupa ostane, ne vidim da unutra ima saraf u osovini zavrnut kao sa druge strane. Lupao sam cekicom, stavljao na presu ali seskant sa osovine ne silazi, ne pomjera se bukvalno. Najsmjesnije je to sto je presa elektricna od 200t savila zeljezo debelo 3cm a osovina od freze i sekant se nisu razdvojili ni stoti dio milimetra. Imali ko kakvu ideju ili da mi kaze da radim nesto pogresno pa da me usmjeri kako trebam? Hvala
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Pozdrav kolege, poceo sam da sredjujem vucnu frezu za sezonu predstojecu na svojoj hondi. Kupio nove nozeve, mast, farbu, pa sam krenuo i lezaje da promjenim na osovinama. Jedan seskant skinem lako, bio saraf zavrnut unutra, a drugi nikako. Kada raspolovim seskante na onim plocama, to jest rastavim osovine na kojim su nozevi, mala rupa ostane, ne vidim da unutra ima saraf u osovini zavrnut kao sa druge strane. Lupao sam cekicom, stavljao na presu ali seskant sa osovine ne silazi, ne pomjera se bukvalno. Najsmjesnije je to sto je presa elektricna od 200t savila zeljezo debelo 3cm a osovina od freze i sekant se nisu razdvojili ni stoti dio milimetra. Imali ko kakvu ideju ili da mi kaze da radim nesto pogresno pa da me usmjeri kako trebam? Hvala
Ako mislimo na istu stvar, na desnoj strani gledajuči u smjeru vižnje unutra je vijak sa ljevim navojem, a na ljevoj strani je desni navoj.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Na ovom motoru tvom je drugačije izvedeno polužje gasa nego na mom motoru, ali princip bi trebao biti isti?
Ja ću morati pravit na sajlu jer ja radim i sa kosilicom, zbog jednostavnosti.
Upotrijebit ću vjerojatno ovu od hondinog motora što imam.

Danas sam vračao ona dva vijka što drže poklopac auspuha nazad, i nikako da ih uvrnem i jedan mi ispadne negdje, nisam vidio gdje.
Pa sam dizao rezervar benzina , pa polužje gasa, pa komplet starter i nikako ga nemogu naći. Nigdje ništa ne zapinje kad vrtim motor i tako je onda ostalo.
Više od 2 sata sam se sa tim igrao:(sweat):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Magnet ! Ovaj moj ima dvije mogućnosti za spojiti sajlu i treću polugu za ručni gas. A taj tvoj ima ima samo polugu za ručni gas, morat ćeš malo kemijat !
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Da magnet nisam pozorno pregledao, a imao sam ga pred sobom, ali i mala je mogučnost da je tamo završio jer poklopac startera sve dobro pokriva?
A za sajlu prvo moram nabavit onu kao dugačku maticu i probušit ju da kroz nju može proći sajla i da ju onda sa vijkom pritegnem, (ima rupa na polugi gasa za to izvest) i onda još bužir fiksirat.
 

cape

Novi član
Tu od
24 Sij 2015
Poruka
25
Da Dlesa18, sa lijeve strane je vijak s desnim navojem ali s druge strane nema vijka. Cak je rupa mala da bi se i zavrno vijak. Presjekao sam danas seskant da vidim sta ima unutra, nema vijka, na osovini je malo udubljenje i na njoj se vidi da je napresana, nagnjecen materijal, Grijao sam brenerom i na presu stavljao ali nista se nije desilo. Vec razmisljam da seskant isjecem skroz, od silnog presanja smotao sam plocu cetvrtastu na kojoj nozevi budu. Postavio bi slike alil nisam toliko vican.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Možda je onda neko prije tebe zalomio vijak.
A šeskant je zahrđo za osovina?
Jel tvoja freza vučna nosi ime VU-600 ili VU-620?
Stavit ću ja slike svoje freza.
 

Najnoviji postovi

Na vrh