• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
DSC_0004_1.jpg
Napokon stigao novi motor. Slike nemogu postavit, imam neki problem sa kompjuterom.
Biće ipak nekih preinaka.
Ploču iza remenice sam morao na prednjoj strani zarezat i izbacit jedan komadić odprilike 5x3 cm, i donje dvije rupe na ploči sam morao razbušit na 10mm da bi se mogla ploča pričvrstit.

A najviše će biti posla sa pričvrščenjem motora, jer motor mora ići u desno ,(gledajuči u smjeru vožnje) od originalnih šlicova. To je zato što je dodan reduktor .
Inače visina pogonske osovine je ista kao i na original motoru, i udaljenost pogonske osovine od radilice je ista kao i na originalnom motoru.
I da ,morao sam malo odrezat poklopac auspuha jer je smetao :(happy):
Evo i jedne slike, uspio sam sa post image stavit sliku.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Da, evo još jedne (a samo je jedna uspijela), dosta ćeš ga morati zamaknuti (bar po ovoj slici).

Tek je sada slika i u prethodnom postu.
Kako si zamislio riješiti fiksaciju motora u toj poziciji?
 
Posljednje uređivanje:

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
Bilo bi dobro prekopirati međuploću namjenjenu za ugradnju gx motora , samo bi ovdje trebalo tj na ploći odraditi zamaknuće vijaka po širini
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Da, evo još jedne (a samo je jedna uspijela), dosta ćeš ga morati zamaknuti (bar po ovoj slici).

Tek je sada slika i u prethodnom postu.
Kako si zamislio riješiti fiksaciju motora u toj poziciji?
Treba motor zamaknuti oko 3 cm, ove rupe na ljevoj strani motora baš su iznad ljeve stjenke cjevi nosača motora, a na desnoj nije problem jer imam od prije proširenje.
Sad ja sam mislio izrezat taj dio cjevi nosača, za toliko kolko mi treba da mogu odozdol stavit maticu. Mislim da nebi oslabio nosač motora.
I još bi onda morao nosač utega koji tu inače ulazi unutra, isto izrezati jedan dio njega , isto mislim da ga nebi oslabio ?

@zagorje, dali ta međuploča izdiže motor gore kad se postavi?
Ako da onda imam problem sa onom pločom koja dolazi od mjenjača, tamo di se motor fiksira sa onim petim vijkom, morao bi i tamo preinake radit?

@bane , mislim da nebi ga doveo u dizbalans, za ta tri centimetra što bi ga zamaknio u desno?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Najbolje i najjednostavnije riješenje je sa međupločom (bez rezanja i kemijanja sa postojećim nosačem). Jedan lim 3 - 4 mm debljine čeone širine da ti pokrije širinu rupa na motoru i rupa na nosaču.
Osam vijaka M8 (sa upuštenom glavom), četri prema gore (motoru), četiri prema dolje (postojeći nosač).
Znači vijci koji su prema gore (ispod na limu, moraju biti u nuli), isto tako oni prema dolje (osim ona dva desna, kad se gleda sa prednje strane, oni mogu biti sa glavom, jer je tamo slobodno, ne pokriva ih motor).
Nekako u tom pravcu, bez ikakvih kemija na motoru i postojećem nosaču.
Međuploča rješava sve.

Da i na taj način međuploča fiksna za motor, a micanje na postojećim rupama nosača.
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
A tako, uredu tako ću i napravit, i onda ću samo proširit onaj šlic za peti vijak što je na ploči jer neće biti u centru zbog toga što će se motor podignut za tih 3,4-5 mm.
Moram kupit i ulje za motor, preporučuju 10w-30, pa onda malo upalit motor, da vidim jel radi uopće motor.
Došao je motor suh, jel to znači da nije uopće proban motor dali radi u tvornici?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Nema potrebe za prosirenje rupe, nego pomicanjem veznog lima motora, ustvari trebo je prije namijestiti motor u odgovarjucu poziciju, pa onda raditi vezni lim motora.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Vidit ću onda kad fiksiram motor, šta mi je lakše odradit.
Ako razbušujem rupe na veznom limu, onda mi centralna rupa neće štimat, jer remenica mora ući u nju, pa ću morat turpijat, hehe.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Evo postavljen motor na mjesto, i odrađeno probno paljenje mašine.
Paljenje je bilo uspješno, odradila je desetak minuta na malo jačem leru i onda je ugašena.
Još mi ostaje gas sajlu spojit.
Hvala svima na savjetima oko ugradnje, a posebno @brgudu:D:
DSC_0015_1.jpg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Prošle godine sam ga kupio pred kraj sezone, za sad je u odličnom stanju.
Ali i cijena mu je bila preko 100 kuna:(whew):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
A neki njemački, kažu namjenski za ovake prijenose.
A opet oni od 30-50 kuna ne traju dugo, optibelt i ostali.
Previše je 100 kuna, ali...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Niš nije skupo ako je dobro,jeftino loše je skupo na kraju.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Danas malo upalio hondu, i primjetio sam da je izlaz auspuha 5cm udaljen od nosača upravljača. Točno u sredinu nosača upravljača udaraju ispušni plinovi.
Čini mi se da to malo utiče na rad motora?
I još jedna stvar, topal motor nije htjeo upaliti bez čoka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh