• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Evo slike vučne freze VU-620, kako sam i rekao sa desne strane gledajuči u smjeru vožnje je vijak 12 mm -ljevi navoj.
DSC_0216_1.jpg
 

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
prijenos za kardansku frezu motokultivatora honda mio standard

Kolege radi se o prijenosu koji povezuje kardanski izlaz i vucnu Frezu ,verovatno neki su to vidjeli i znaju o cemu se radi ! Ja sam 20 km od MIO tvornice ,ali taj prijenos se vise ne proizvodi .Dali netko od vas ima prijenosnik ili zna odnos lancanika pa bih izradio taj dio ,radi se o Hondi F-600 !
 

cape

Novi član
Tu od
24 Sij 2015
Poruka
25
Dlesa18, puno hvala. Kod mene tog sarafa nema, najvjerovatnije da je neko prije mene nesto radio. I dalje nisam uspio izbiti osovinu, sjecem sve pa pravim novo. Seskant i ploca jedna ne bi trebalo biti mnogo komplikovano. Pozdrav i hvala
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Re: prijenos za kardansku frezu motokultivatora honda mio standard

Kolege radi se o prijenosu koji povezuje kardanski izlaz i vucnu Frezu ,verovatno neki su to vidjeli i znaju o cemu se radi ! Ja sam 20 km od MIO tvornice ,ali taj prijenos se vise ne proizvodi .Dali netko od vas ima prijenosnik ili zna odnos lancanika pa bih izradio taj dio ,radi se o Hondi F-600 !
Ako imaš strojeve onda nije problem izraditi taj dio, ako nemaš onda to košta.
Dali si probao po oglasnicima tražiti taj dio?
Ja ti mogu uslikati taj dio, i izmjeriti dimenzije.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
To bi trebao biti od 420/450.
Moj od 620 je cca 40cm od centra do centra osovina, a cijeli je dugačak cca 58 cm.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ako je u dobrom stanju, zašto ne.
Ako ima pogonsku remenicu na radilici onda sve radiš sa sporim brzinama.
Jedino ako koristiš vučnu frezu, onda je problem što ju nebi mogo pogonit, možda neko plitko frezanje bi i mogo, neznam nisam probao.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Može, iako ima 3 KS više od G200, mjenjač može izdržati (jer je dosta jak). Zavisi što je radio i u kojim uvjetima (koliko je istrošen), nema uljni pročistač zraka.
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Kupljen danas motor Honda gx240 sa oglasa nekoliko postova prije, motor je u dobrom stanju i lijepo pali, a vidjet ćemo kako će se pokazati u radu.
Čini mi se da to čovjek uvozi iz Njemačke, pa moguće da ima još koji.
 

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Ako imaš strojeve onda nije problem izraditi taj dio, ako nemaš onda to košta.
Dali si probao po oglasnicima tražiti taj dio?
Ja ti mogu uslikati taj dio, i izmjeriti dimenzije.

Kolega zvao sam tvornicu i oni kazu odavno vec ne prave te prenosnike inace je kostao 1850,oo kn ,a sin mi je radio u Mio 7 god ,i kaze stari ja to nisam vidio u prizvodnji ? Da posjedujem strojeve i bez problema bih to izradio ,ali kada bih imao bilo kakve podatke omjer Lancanika ,Dimenzije ili Mjere ,Slike ! Mada sam navodno cuo da nisu isti od Honde F-600 i drugih modela F-400 ,F-620 . Ja mislim da su Getribe iste samo razlika u Motorima ? Molio bih ako moze nekakve mjere ,slike unaprijed hvala !

Ako netko ima za prodati kopacice za f620 neka se javi u p.p. hvala.

Kolega pogledajte na Njuskalu ima ih po 750,oo kn ili 150 kn po komadu !:tractor:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Re: prijenos za kardansku frezu motokultivatora honda mio standard

Kolega zvao sam tvornicu i oni kazu odavno vec ne prave te prenosnike inace je kostao 1850,oo kn ,a sin mi je radio u Mio 7 god ,i kaze stari ja to nisam vidio u prizvodnji ? Da posjedujem strojeve i bez problema bih to izradio ,ali kada bih imao bilo kakve podatke omjer Lancanika ,Dimenzije ili Mjere ,Slike ! Mada sam navodno cuo da nisu isti od Honde F-600 i drugih modela F-400 ,F-620 . Ja mislim da su Getribe iste samo razlika u Motorima ? Molio bih ako moze nekakve mjere ,slike unaprijed hvala !
Sutra mogu slike sa nekim mjerama i podacima.
Inače ja sam 1999 godine platio hondu oko 9200 kuna, vučna freza sa prijenosom je bila oko 2800 kuna, a strižna kosilica oko 3500 kuna i plug za krompir oko 700 kuna.
Znam da su cijene išle gore, ali nekako mi puno da je samo prijenos bio 1800 kuna.
Za 600 i 620 bi prijenosnici trebali biti isti, jer i jedna i druga nose isti motor i mjenjač.
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Ima netko pogonsku remenicu koja ide na motor, a da je unutarnji promjer koji ide na osovinu 25.4 mm?
Ili ako netko zna gdje bi imali da se kupi.
Hvala
 

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
To bi trebao biti od 420/450.
Moj od 620 je cca 40cm od centra do centra osovina, a cijeli je dugačak cca 58 cm.

kolega evo bas danas mi je kolega tocno opisao taj prijenosnik ,koliko su lancanisi zuba ,pa sam narucio u TrgoAgenciji lancanike i samo ce sin uraditi rupe dosjed na njima .ne kupaju se u ulju samo su namazani Totnom masti .u svakom slucaju zahvaljujem na informacijama .:tractor:
 

Najnoviji postovi

Na vrh