• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Evo ovo ti je potrebno.

10219932970918207215.jpg


97645479918330566336.jpg


04276473582946639641.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ako je osovina manja u promjeru, onda će ti dio voska tu bježati van, ali će ipak ići, valjda.

Ovu koju ja koristim je od mjenjača Fiće i ima utor za kajlu, ali svejedno ide.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ležaj uspješno izbijen.
Podložio sam veči čekić od kile, pregledao sam da nije zaobljen prema unutra.
Bio je zaobljen malo prema van i to je bilo dobro,(jedino treba paziti kad se podlaže jer na poklopcu na tom djelu imaju dvije rupe, i tu je odljevak povišen za 1mm, pa na to treba pripaziti).

U prvom momentu nije htjeo ležaj krenut van,i samo sam malo stavio poklopac na peč, tek toliko da bude mlak i onda je krenuo.
I još jedna stvar -u toku izbijanja treba dodavati voska.
Osovina kojom sam izbijo je bila 24,4mm!
Hvala svima na pomoči ☺!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Inače se to naziva "Izvlakator by MUHA".

:icon_lol::(y)::(y):
U slučaju da sviječa nije pri ruci može i sapun za ruke poslužiti.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Pri tome naglasiti da je poželjan klasični sapun, tečni nije baš zgodan.[emoji38]
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Forši bi onda bilo bolje naliti vodu unutra i stavit van (da se zaledi), pa će led napraviti svoje.:icon_lol:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Evo odlučio sam da ipak poduzmem nešta sa hondom.
U velikoj sam dilemi: dali radit postoječi motor, dali kupit isti takav motor u dobrom stanju pa onda djelove od ovog lagano prodavat,(ako se ovaj motor pokaže dobar), dali kupit zamjenski motor, i tu je opet dilema dali kupit ove od 1000 kuna ili ove zovu ih Loncin isto kinezi ali koštaju 2800 kuna.

Dali ima neko iskustvo sa ovim kinezima, znam da je neko rekao da troše više ali zanima me trajnost tih motora?

Evo i linkovi:
http://www.jurec.hr/honda-g200f-loncin.html
http://www.njuskalo.hr/image-bigger/strojevi-alati-ostalo/nov-visenamjenski-motor-prodajem-slika-74561005.jpg
Prvi motor je 2900 kuna, a drugi je 1000 kuna.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Za trajnost ovih Loncin motora teško je reći jer su relativno novi na našem tržištu i u upotrebi možda par godina. Moglo bi se više prokomentirati ako je netko imao iskustva sa njim barem 5 - 6 godina.

Dok je Honda G200 provijeren i dokazan u već nekih tridesetak godina.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja bi uvijek išao na polugeneralku ili generalku g200 nego kineza kupoval.
Kak veli brgud provjereni su i još ima dijelova.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Nekako bi više volio novo nešta, najprije ovaj Loncin, skuplji je dosta ali vjerujem i da postoji razlog zašto je skuplji.
Ovih dana ču ići pogledat do Osijeka neke te nove motore.
Zvao sam trgovinu i kažu da jedan košta kod njih 3600 kuna, a drugi 2600 kuna, pa možda nešta i kupim:(nod):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
U principu sve je to kineska proizvodnja ali ili kvalitetnija ili slabija ali u principu dobro sluze. A koliko para toliko i muzike i bar delova ima i jeftini su
 

Najnoviji postovi

Na vrh