• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Danas kupljene karike( 244 kune )i semering bregaste(37 kuna´).
Odmah proba stavljanja karike u cilindar, na nekih 15 mm od vrha cilindra ,zazor između krajeva karike je 0.45mm.
A na vrhu cilindra zazor je 0.35mm, po servisnom manualu to je dobro.
Tamo kažu da je 0.2-0.4mm idealno, a do 1mm podnošljivo.

Sad pitanje, dali se kanali u klipu gdje dolaze karike prije montaže karika moraju lagano nauljiti?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne,očisti ih benzinom ili peračem i dobro obriši.Pazi da u kanalima na klipu nema gareži...
Nauljiš samo stjenke cilindra prije guranja klipa i karika unutra.
Ulje u kanalima karika bi se moglo zapeči od temp. i sagorijevanja.
Motor od honde ima kad je dobar suhe kompresijske karike.
Uljne karike su masne naravno.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Malo čitam ovaj prethodni post od #oficira i nekako zaključujem po napisanome: - da uljna karika služi sama sebi i (ničem drugom)!
- da ta uljna karika podmazuje samo dio cilindra (do kuda ide)
- da ostale dvije karike rade na suho ?:(:

Slobodno naulji cilindar prije montaže klipa sa karikama, a kad staviš karike na klip isto ih možeš malo nauljiti.
Toliko za sada.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kaj bi rekel željko , ruke masne a na stolu bjeli stonjak
naravno da moraš nauljiti klip i karike , i kanale
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Danas nastavio sa remontom.
Napravio sam prvo radapciger (po vašim uputama) da mogu skinit zamašnjak.Skinio ga ko od šale, stvarno jednostavno, hehe.
Onda sam izvadio klip sa karikama, i stavljao stare karike u cilindar da premjerim zazor na krajevima karika. Prva kompresijska ispada dobra, jer je zazor 0.45mm, druga kompresijska isto nije tako loša, 0.65mm, uljnu nisam stavljao, zaboravio sam.
Na cilindru ima jedan ris, to sam već prije spominjao ovdje.

Na kraju sam izvadio radilicu i bregastu van, dabi mogao izvaditi semering radilice, jer je i on malo počeo puštati ulje, pa da ga zamjenim.
Ležaji mi izgledaju dobri, inače su SKF-Argentina, danas sam pogledao oznake na njima.
Zamjenit ću ih kad je sve otvoreno.
Moram naručit ležaje Fag iz Trgoagencije i kupit semering još jedan, i onda kad se stigne sastavljanje.
23075710321281886126.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]
59420528877824259464.jpg
[/URL][/IMG][/IMG][/IMG]
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Pa i ne moraš, ali to ne znači da da ti preporučujem one od 11 - 16 kn, barem one u cjenovnom rangu 25 - 50 kn (nachy, fag).
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Stari su bili otvoreni sa obe strane, da i ove nove tako otvorim ili samo sa unutrašnje?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Bolje ih je otvoriti sa obadvije strane (radi podmazivanja semeringa), u protivnom bi ta zaštita priječila put ulju do semeringa. Za onaj treći ležaj (u slijepom kućištu) dovoljno ga je otvoriti samo sa unutarnje strane.
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Pozdrav delsi 18 od gradica obojica smo slavonci kupio si pravi motokultivator moj je 86 god.i prvi sam vlasnik napravila je posla i posla puno više nego neki traktori neznam zašto si ju otvarao to što ti je potrošila ulje nije normalno ali uz kontrolu to može šljakat još dosta vremena. Ulje što si sipaao nevalja mora ići 10w-40 ja sam godinama sipao inin sint a sada sam prešao na total kvarc njega sad možeš naći 5 lit. za 120 kn Vrlo bitno je da promjeniš ulje u filteru zraka jer ako filter nije ok nečistoća ulazi u motor i nije dobro,Zapamti ulje u motoru mjenja se svakih 20 sati rada a češće provjeravaj ulje prije palenja. Mnogi to zanemare pa imaju problem sa motorom Ja svoj motor nikad nisam otvorio ni platine promjenio samo svjećicu par puta promjenio i pazi šta stavljaš po mogućnost NGK Ovaj španer od remena potrošio se maalo al odi kod tokara da ti napravi novi od željeza a možeš ako se kužiš u tokariju tu osovinicu malo produžit i ubaciti još jedan taki mali ležaj i miran si dok si živ tu su konstruktri malo kiksali jer kod podizanja remena sila nije u centru ležaja već je sa strane pa dolazi do zakretanja cjele polugice a još su tu stavili i aluminij ,sad će neki reći da je lakši ali željezni nije puno teži kad je to sve malo. U mjenjač isto ide motorno ulje 10w-40 zbog velikih brzina mjenjača a ako staviš hipenol stvara otpor i gubi snagu To su ti podaci iz upustva za F620 Y
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Iz upute za rukovanje: Prema temperaturi okoline: Ispod 0 -Sae 10w
Od 0- 15 stupnjeva-Sae 20w
Od15-30 stupnjeva-Sae 30w
Preko 30 stupnjeva-Sae40w.
to su monogradna ulja. Ili Multigradna (cjelogodišnja ulja)-Sae 10w-30 ili sae 10w-40. Tolko o uljima.
Zaboravio si na komoru za sagorjevanje- čišćenje, svake godine ili 300 sati rada.
Ima toga još. Za španer si u pravu, samo kod nas tokari nepočinju ispod 120 kuna. U Agrohonoru 57 kuna rolnica kvačila ,danas zvao.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
U mjenjač isto ide motorno ulje 10w-40 " zbog velikih brzina mjenjača" a ako staviš hipenol stvara otpor i gubi snagu To su ti podaci iz upustva za F620 Y[/QUOTE]

A da li se u mjenjač može staviti ulje 15W40 (npr. super 3, super 5)?:icon_rolleyes:
 

Najnoviji postovi

Na vrh