• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
732
Iduce nedjelje se provozam do pije, dugo nisam bio. Zna biti zanimljivih stvari.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Krenulo se u servis Honde. Glava skinuta, bilo je dosta gareži a pogotovo oko sviječice. To je očišćeno i pripremljeno za ugradnju.
Klip i stublina mi se ne čine jako oštečeni.Klip tek kad ga jače gurnem prstom u stranu onda se vidi da malo se pomakne, i mislim da to valja još, šta vi mislite?

Onda sam skinio španer na kojem košuljica ima dosta lufta.
Španer ću kupit ili dat pravit, samo me zanima ako mi neko može reći, dali je vanjska strana košuljice,(ona strana po kojoj vozi remen)u originalu u sredini valovita ili je ravna. Kod mene u srednjem djelu košuljice je udolina?

Morat ću i promjenit semering bregaste , jer tu mi kapa ulje, pa kad je već rastavljeno, oznaka mu je 41.25x25x6, neki specijalni.
Također sam provjerio i zategnutost vijaka klipnjače, to je u redu bilo.
Z a sada toliko, hehe.
EEpGUVC.jpg
[/URL][/IMG]
Hax5z46.jpg
[/URL][/IMG]
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Evo ljudi da opišem problem pa se nadam vašoj pomoći. Dakle, Honda f620y je u pitanju. Kupio sam ju prije nekih godinu dana rabljenu. Kad sam bio probat kod starog gazde radila lijepo, bez dima, ma sve super. Ja joj promijenio ulje proljetos prije sezone i nisam ga bas kontrolirao. Prije par tjedana išao provjerit količinu ulja, kad ono samo na dnu mjerača. I počela je jako dimit, plavkasto dok je hladna. Kad se ugrije prestane dimit. Snage ima, probao frezati u 2. pa čak i u 3. brzoj, motor normalno vuče. Ja sumnjam da su karike u pitanju, ali treba mi savjet nekog stručnijeg. Unaprijed hvala na odgovorima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovaj natezač remena mora biti ravan bez ove udubine kakva je kod tebe.
Vjerojatno ti je ležaj blokiral pa je remen pojel taj natezač valjak.
Da semering je namjenski ali ga imaju u osijeku kod tvornice mio.

Sad kad si več to sve raskopal promijeni sve tri karike i dihtung glave-kape.

@Mali alen tak je i meni malo pocela dimiti i promijenio sam karike i dihtung kape,i ona dva vanjska ležaja na poklopcu kartera od bregaste i radilice.
I ulje sam prije ulijevao 15w/40 a sada pošto samo radi po ljetu koristm motul ester 20w/50.
Nakon zamjene karika,čiščenja gareži i ventila i dihtunga glave puno je jača i ima žešči zvuk i ne troši ni kapi ulja i ne dimi uopče osim hladna dok je pod čokom,ali malo crni dim.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ulje u motoru bi trebalo kontrolirati svaki put kad se ide raditi !
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
I još da pitam, vrtio sam ručno motor, (ulje sam ispustio) ovo ulje na rubovima klipa što ga diže klip, dali je to normalno, ili to isto znači da su karike lošije?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ako ti je loša uljna karika onda bi trošila ulje u radu (da li je ?).
Ne možeš ustanoviti istrošenost karika (samo guranjem klipa simo - tamo).
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Pa bolje ti je onda kad si je već djelomično otvorio, provjeriti karike (u kakvom su stanju).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
klip se kao takav gotovo nikad ne podere ...u normalnim uvjetima rada motora na klipu stradaju kanali karika i ležaj svornjaka .

klimanje klipa može značiti da je poderan cilindar .
Karike su tu kao potrošni matrijal , mjenjaju se
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Onda sada nabavim karike i promjenom pa ću vidit kako će se ponašati.
Nebi puno ulagao u nju, za 50 sati rada godišnje, od toga 20 sati je težih radova.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Karike japanske kod nas 244 kune, domače 214 kuna, razmišljam da radim ili da neradim
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Nebuš pogrešil ako staviš nove karike.
Imam negde doma upute u kojima piše da bi trebalo na xxx radnih sati promjeniti karike. Naravno, to niko ne radi ali pravovremenom izmjenom karika (kvalitetnijih) vijek motora se produljuje.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
@brgud neznam koji je domači proizvođač, heh
@muha, onda ću ipak promjenit karike, nije to sad opet prevelika investicija.
Karike i ovaj semering , a sad neznam za ležaje , čine mi se dobri ovi što su u poklopcu kartera, lufta nemaju a kad ih malo zavrtim čuje se šuštanje a to šuštanje može biti zato što je poklopac od aluminija ili?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ležaj nebi smel šuštati, a poklopac nebi smel imati veze jer ležaj ga nebi smjel dodirivati kod okretanja.
Ako šušti a lagano je mastan (nije friško opran), u smeče s njim.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dobro ti muha veli.
A za karike nemoj razmišljat kupuj japanske i meči gore,kao i dihtung glave.
Jesi rjesil onaj brezon vijak kaj drži glavu kaj ti se je sje...?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ako šuškaju ovi u poklopcu onda onaj na zamajcu još i više. Bolje ih sve zamijeniti i karike kvalitetnije. Ležajevi, karike i semerinzi cca 530 kn.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Oficire,brezoni su u redu, stavio sam bio elastične podloške i namazo još sa sredstvom protiv odvrtanja i više nije bilo problema.
Još samo da zamašnjak skinem i mijenjam sve ležaje.

Jeli je i taj ležaj iza zamašnjaka 6205?

Hvala svima, više nema dvojbe, honda se mora utegnit, hehe! ☺
 

Najnoviji postovi

Na vrh