• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znaš kaj,sad si malo razmišljam,pa taj motor ima oko 5.5ks i taj 16.7mm remen je sasvim dovoljan za prenjeti tu snagu,samo je jako bitno da su remenice u osi i da nije prenapet kad se napne za rad.
Kotačić koji nateže remen probaj nači na njuškalu od nekog ko prodaje dijelove od honde,samo da nije ubit i tebi če trajati.
I mislim da bi taj remen trebal biti mekan i elastičan da bi duže trajal a ne krut i tvrd.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Da trebao bi biti mekan.
Savini remeni su nekad bili mekani.
Ovdje kod nas samo Optibelt u toj dimenziji, ali ni nema Savinih remena uopće.

Ali rekao sam da sam mjerio remenice a one su 16 mm odprilike možda malo više, i svaki remen 17 gore strši iznad ruba remenice barem milimetar. To nije dobro nikako.
Remenica mora biti 18 mm tako da remen skroz upadne......
Ova remenica na motoru ima mesa i mogla bi se potokarit barem na 17.5 mm.
Ova na mjenjaču nema dovoljno mesa.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovisi o dubini remenice jer klin remena nesmije upadati skroz do srca remenice,nego sva sila je na bokovima remena ili ti klinovima.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
Novi remen mora biti iznad remenice.
Po standardu za 17mm remen remenica mora biti 16.3mm široka (na obodu gdje počinje V).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ja planiram nešta drugo.
Imam nekih remenica kod kuće da probam kompenzirat i još nešta doplatit sa tokarom.
A to je da napravim nove trokanalne remenice, dvije za brzi prijenos pošto se brzi više koristi, ali ta dva kanala za brzi prijenos bi stavio do motora i mjenjača radi opterečenja, a kanal za spori prijenos bi stavio na vanjsku stranu.
Tako da bi sa dva remena podjelio opterečenje.
Možda bi i ujedno ubrzao prijenos za 10-15 posto.

Šta mislite forumaši o toj ideji.
Skupo te bu ta igranka koštala, tu ima na glodalici više posla nego na tokarskom.
Ako ti je problem transport radije probaj s večim kotaćima, ja planiram nekad staviti rezervne uske od nekog auta 15 ili 16 cola, samo kad bu na red došlo...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
Za transport sam videl kotače od japanera na Hondi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Videl sam i ja, ima jedan kaj prolazi svako malo tu kraj mene ali veli da je opasna po život u trečoj. Preveliko je to.
Ja imam fičine felge i gore 12 cola ripnjače, malo je brža, ja bi ipak rado da je još mrvicu brža i zato razmišljam o ovim od auta.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Nije mi problem transport, prevozim ju auto prikolicom.
Da skupo je to, još ova na motoru remenica možda bi se tog promjera osovine dalo naći rabljenih remenica sa motora iz pilana ili mlinova.
Vidio sam da tamo motori imaju višekanalne remenice.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ako ti se baš kemija možda da na ove postoječe remenice dodaš još po jednu ali meni se to ne dopada. To bu dost teško i bojim se da bi bilo lomova pogonske ili gonjene osovine.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ili jednostavno napravit dvokanalnu remenicu za brzi prijenos.
Spori prijenos zaboravit, ili ako ću baš nešta trebat vučnu frezu, samo zamjenim remenice, jer će mi ostati ove moje,hehe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
Bolje je ubrzati getribu, nego postavljati (pre)velike kotače. Getriba bude lakše podnesla veće obodne brzine zupčanika nego veći moment.

Napravi set većih remenica samo na motoru i ugradi dulji remen, tak da ne trebaš skidati remenice na obje strane.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
732
Ja sam si nasao velike kotace 12 cola od mio standarda. Iduci tjedan ih dobivam ali bez osovina. Idu li na standardne osovine ili moram duze nabaviti? Zbog blatobrana mislim, da ne zapinje.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Isključivo bi to sve radio da mi remen traje duže, nisam to najjasnije napisao.
Ali kad to radim da odmah i na prijenosu ubrzam mjenjač, ali ne puno.
ZJ nisam te razumio baš najbolje, ovo da nebi morao skidati obje remenice, kad možda hoću spore brzine, one bi mi trebale možda jednom u proljeće samo da poslje kopačica usitne i poravnaju onaj gornji sloj zemlje.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kod mene je ubrzana remenicom pogonskom i samim obrtajima motora posto je direktan izlaz na radilici. Ali takvim ubrzanjem nemam problema sa menjacem sem sto na odusak ulja na vrhu menjaca hoce malo curkati ako se vozi 3 brzinom .Pre bih uzeo vece gume ako treba za transport i to se moze lako preraditi od rezervnih tockova auta onih uzanih jer je lakse manevrisati ili hondine originalne transportne tockove. Menjac f600 je stvarno cuda kakve sile trpi i to decenijama tako da ce i to.Samo za velike brzine se moraju gume skupiti zbog blokiranih tockova je lakse voziti
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Zašto bi je htio ubrzavat ? Ako je ne koristiš za prijevoz ? Ako je pak želiš ubrzati na kotačima onda staviš kotače 12 - 4.00 (od IMT 506), najfeftinije i najjednostavnije rješenje. U tom slučaju nema kemije, ako ti ti kotači ne odgovaraju možeš ih iskoristiti za nešto drugo.

Ako pak ideš kemijat sa remenicama (većeg promjera, duple itd), u te remenice ćeš ipak nešto utrošiti, pa samim tim na kraju zaključiš da nisi zadovoljan postignutim, uzaludni trošak (i te takve remenice ne možeš koristiti za nešto drugo).

Ako radiš varijantu da možeš koristiti dva remena paralelno, onda bi mogao biti slijedeći problem, a to je da zatezač remena nikad ne može zategnuti obadva remena ravnomjerno (i uvijek će jedan proklizavati i naravno trošiti)!

Predpostavljam da imaš dosta iskustva da u radu vidiš kako se ponaša zatezač remena (uvijek federira), iz te činjenice može se ipak nešto zaključiti.:8):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
@brgud ,povečo bi prijenos radi boljeg učinka.
Sam znaš da je prva skoro neupotrebljiva za frezovanje, druga je nekad spora kad je lakša zemlja. A tih 15% joj nebi bilo teško.
Osobito ako bi nekad nabavio jači motor.

@puknuti, svaki prijedlog je dobro došao.
Kako radi varijator, jel misliš ozbiljno, hehe?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
He,he znam da imam.
Ali trenutno ovaj motor nema snage za treču.
Možda kad očistim garež bude mogla trečom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh