• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

MZoran

Novi član
Tu od
19 Kol 2016
Poruka
8
Ako je uspon oko 30° da li se moze frezirati sa F600 sa vucnom frezom i ako je neko frezirao na takvom terenu kakva su iskustva
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Mislim da je neko pisao ovdje da i tvornica propisuje da se može frezirati do 30stupnjeva.
Ja frezam na 25 stupnjeva i nnema problema, samo drži ulje uvijek na max. a možeš i deci ulja više stavit neće joj biti ništa, ja tako radim.
 

MZoran

Novi član
Tu od
19 Kol 2016
Poruka
8
Trazio sam ali nisam uspeo da pronadjem da je neko nesto pisao u vezi toga i ako mozesa da mi pomognes i uputis me gde se to nalazi bas bi mi znacilo.
Takodje da li ima razlike izmedju dizela f604 i benzinca f600 prilikom freziranja na takvom terenu.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Nisam siguran za ovo o nagibu, javit će se neko iskusniji.
Sa dizelom nisam radio , tako da neznam razlike.

Inače ja sam danas napravio novo uho na oprugi kvačila, po uputama od MUHE, nije bilo teško.
Isprobano i radi sve.
Stavio sam i novi remen ali taj remen ima blaži konus i ne sjeda u remenicu do kraja. Gore iznad remenice je 2 mm. Mjerio sam širinu remena i uredu je 16.8mm. Mjerio sam i remenicu ona je 16 mm.
Čini mi se da je originalni remen bio možda i 16mm.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Niti jedan nazubljeni ne sjeda baš točno u konus,al ne brini prenosi on super silu bez proklizavanja.
Samo ga tu i tam provjeri i obrati pažnju na pukotine između zubi remena.

Mzoran ako misliš na razinu ulja u benzinskom motoru od f 600.
Imaš čep crne ili žute boje koji kad otšarafiš vidiš ulje koje bi moralo biti do vrha te rupe.
U taj motor ide 7dcl ulja 15w40 mineralno a možeš staviti 7.5-8dcl ulja.
Samo je bitno da je motor u vodoravnom položaju dok mjeriš razinu ulja.
U getribu ti ide 3.5l isto motornog mineralnog ulja 15w40.
Za ispuštanje imaš šaraf dolje između kotača,a naljeva se isto na plastični čep sa desne strane getribe.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
732
Ja sam nedavno mjenjao remen. Stari je bio borovo 17x930 a novi je skf nazubljeni 17x940. Odlicno sjeda i taj centimetar duzine se ne osjeti. Platio sam ga 78 kn a onaj prvi borovo 60kn. Gdje to ima obicni po 30kn?
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
17x930 a novi je skf nazubljeni 17x940. Platio sam ga 78 kn a onaj prvi borovo 60kn. Gdje to ima obicni po 30kn?

17x930=13,28kn
17x935=11,11kn kvalitetu neznam (trgoagencija Križevci) remeni Gufero.
 

Buba

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
43
Probao remen Gufero, vrlo brzo se raspao...
po mom misljenju veoma je los...

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Da i meni se brzo raspao taj Gufero.
Možda bi on bio dobar za pogon alternatora, ali ovdje osobito ako se često kreče i staje onda remen više trpi ,i mora biti kvalitetniji.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Pa skoro u svakoj agrariji se može kupiti takav jeftinij remen.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Brgud nema ti ovdje kod nas ništa, (mislim na Vinkovce i okolicu).
Moje selo od 6 000 st. a nema nijednu trgovinu auto ili traktorskih djelova, sve jasno.
Da nije Trgo agencije i sličnih trgovina, bilo bi nam puno teže.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Imamo u selu (gradiću) hehe tri poljo trgovine, u jednoj ima nešta vijčane robe i eksera ,i nekih boja i lakova koji se više traže, i to je sve.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Na prolječe sam na malu (400) stavil Gufero remen. Još se motor na autu nije dobro zaustavil a ja sam moral po drugog, ma ni 5 minuta nije radil i raspal se.
Normalno, taj dan nisam po drugog išel, ali drugi dan sam uzel dva istog proizvođača jer drugačiji trenutno nemaju. Prvi je izdržal čitavo ljeto i nema nekih naznaka da bi se raspal, a drugi visi na čavlu i čeka svojih 5 minuta.
I sad ga ti znaj kaj kupiti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Continental,mi se pokazal najdugovječniji na autima i hondi.
A gufero imam nazubljeni na zetoru 2 ili 3 godina i još nije počel pucketati ili se trusiti.
Ali sava,borovo,good year,optibelt su tak tak,kak se namjeriš.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
732
Trajao mi je oko 20 sati kosnje i 3-4 sata frezanja i malo voznje. brzo je popucao, pa kad mjenjam brze-spore na remenici dok je remen vruc, odpadne po koji komadic. Mislim da je zbog toga otisao. Trazit cu taj neki najjeftiniji i drzati ga kao rezervni.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Tolko je odprilike i meni trajao, nije ti zbog toga što si prebacivao brze-spore.
Ja planiram nešta drugo.
Imam nekih remenica kod kuće da probam kompenzirat i još nešta doplatit sa tokarom.
A to je da napravim nove trokanalne remenice, dvije za brzi prijenos pošto se brzi više koristi, ali ta dva kanala za brzi prijenos bi stavio do motora i mjenjača radi opterečenja, a kanal za spori prijenos bi stavio na vanjsku stranu.
Tako da bi sa dva remena podjelio opterečenje.
Možda bi i ujedno ubrzao prijenos za 10-15 posto.

Šta mislite forumaši o toj ideji.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije loša ideja,mada su inžinjeri valda dobro proracunali da je jedan remen dovoljan.
Nedostaci opterečenje ležaja bregaste i na getribe,virit če dosta van freze remenice,treba drugi natezač sa dva ležaja i jača opruga.
I naravno nova pera oko remena da ne padaju kad pustiš ručicu za napinjanje.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Da slažem se sa svime, možda napravit remenice za remen 13mm.
Ako me nebi puno koštalo, zašto ne probati.
Moram svakako zatezač radit, (šolju) jer ima lufta dosta, i sad sam vidio kad sam radio oprugu da i na osovini zatezača ima dosta zazora, a prije je na toj osovini znao blokirat zatezač ,svakih par godina.
I unazad dvadesetak dana počelo mi je ulje opet kapat na osovini desnog točka.

Uglavnom biće posla oko Honde ove zime, hehe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh