• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako preljeva i ako ima goriva u usisnoj grani, nema paljenja. Treba skinuti vijak koji drži filter zraka i na onu rupu iscijediti benzin. Benzin može dospjeti u usisnu granu iako iglica dobro zatvara !:mur:
oficir opet ne pratiš na satu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E nemože dospijeti ali svatit češ kasnije.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
Kao prvo hvala svima koji mi pokušavate pomoći, evo ovako -
stari karburator -ujutro provjera ulja prije nego se upali-odvrnem čep gdje se sipa ulje ono ga iscuri pola litre do nivoa kad više ne može curit -ispustim sve ,novo ulje i tako svako jutro 10 dana .
Mislim pumpa ode vragu kupim novi karburator ,nakon 2 mjeseca isti simptomi.
Znači nov karburator ,provjera ulja ,preljeva na čep ,nikad nismo zatvarali gorivo na ventilu dosad 6 g.Ispustim višak ,upalim motor nakon 15 min, rada ono opet preljeva za 1 deci,dospijeva gorivo u karter i kad motor radi i kad ne radi ujtro ga više ima ,motor je inače učvršćen na paleti i stoji na betonskoj podlozi
Otvoren karburator ,kad se stisne plovak gorivo ne curi ,po meni iglica plovka drži,ispuhano sve i očišćeno .Motor radi normalno,svjećica suha ,nema dima,ima pun gas,pali na zub,jedino goriva ne mogu nasmagat.,pola pije pola karteru daje .
Eto ljudi još jedanput hvala svima ,nesmijem je više palit dok ne dokučim što je .
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na nekim bing karburatorima može ali na hondi sa njenim karburatorima toga nema.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,624
Kroz diznu.
A da slučajno ne ide voda u karter, pošto je motor na pumpi ?:icon_question:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,723
Nešta tu ne štima, pusti motor nek radi pola sata pa onda vidi, pa na 45 min. pa onda vidi kolko nacuri, pa onda nakon sat vremena rada.
Moguče je da ti nakon sat vremena isto jedan deci se povisi nivo.
Hoću reći da je moguče da motor kad radi pod čokom u početku rada propusti više goriva, a poslje više ne.
Dali dugo radi pod čokom?
 

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
Pod čokom radi 5 sekundi jer odmah upali od prve.,rastavit ju i od početka sve krenit.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sada kad je toplo mora upaliti na pola čoka i nakon 1min rada ga isključiš i mora normalno raditi na leru.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,723
Da malo osvježimo temu, honda je položila još jedan ispit.
U jednom momentu se ugasila, ostala bez kompresije.
Pričeko par minuta, dobio kompresiju i upalio i honda onda dva sata radila bez problema.
Mislim da je zašteko ispušni ventil. Šta još može biti uzrok da ostane bez kompresije?
42366547897579125821.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]
86604107815636186627.jpg
[/URL][/IMG]
 

MZoran

Novi član
Tu od
19 Kol 2016
Poruka
8
Posto sam zainteresovan za kupovinu motokultivatora Honda 6.., pa me interesuje da mi pojasnite razliku izmedju f600, 604 i 620 i sta mi predlazete da kupim. Sa istim bi obradjivao oko 0,30 ha zemlje i to pola bi frezirao sa roto frezom a drugu polovinu bi kosio.
Unpared hvala na odgovorima.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
730
F600 je starija, f620 novija, gotovo su iste. F604 je dizel 4ks, f606 je dizel 6ks. Svi imaju isti mjenjac i odgovaraju isti priključci.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,624
F 600 je starji model i ima japanski krb. dok F620 ima delorto krb. (razilka je samo u krb., bolji je Japanski krb.). Za ostale modele je rečeno.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
730
Prosli tjedan vidim na njuskalu povoljan rajcer (pljevilica), provozam se i kupim. E sada pitanje, znam sta se njim inace radi ali ja bih prosao malo kraj kupina, onaj dio sto frezam malo mi se ukorovio. Trebam savjet kako ga podesiti, dubina? Kotac
za dubinu, odnos prednjeg noza i zadnjih? itd

20160821_161817_zpsyirwpl2q.jpg
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U probi češ vidjeti koja ti dubina odgovara,da se posjeće korjenje a da lijepo ide,na terenu se podešava sve.
Prednji nož,kut i kotač.
Sve zavisi i od zemlje i nabijenosti iste.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh