• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

ivanag

Član
Tu od
26 Kol 2014
Poruka
36
Pozdrav ekipa, ne znam da li mogu okrenuti ručku mjenjača kad okrenem upravljač. Stavili smo strižnu kosu na F600, zaokrenuli upravljač i sad je nekako nezgodno šaltati, daleko mi je ručka mjenjača??????
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Možeš ju zakrenuti za 180°.
Izvadiš osigurač ispod ručke odigneš ju zakreneš na drugu stranu spustiš dole i vratiš osigurač.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
I onda imaš samo dvije brzine 1 i R, koje su naravno kontra od oznaka.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
I onda imaš samo dvije brzine 1 i R, koje su naravno kontra od oznaka.

Možda si htjeo reći da kad ubaciš u riverc onda ideš naprijed, a kad ubaciš u 1 onda ideš nazad, da na to pripazi.
Samo se nisi dobro odrazio, hehe-
Ali da to je to ,shvatila je što si rekao, i ja ga kompliciram, heh.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
8MLy5UN.jpg



Sorry, ekipa ima li neko možda, prodat 2 ovakve osovine za freze?
Mogu i 2 srca sa nožima, ako nije puno love.
 

navi8

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
32
ja kupio kod nas u trgovini jeda takav dođe 165-170 kn
ima firma u Zg koja prodaje metarsku cijev takav šesterokut samo bez rupa.. metar dođe oko 240 kn...ali ga nisu imali...:icon_hang:
 

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
Ljudi može mala pomoć ,motor je Honda gx260 i stalno se mješa benzin i ulje u karteru motora ,nakon 15 min rada ima ga deci više ,zamjenit je karburator i opet se nakon mjesec dana javlja isto ,majstor kaže kao plovak zašteka ,sad je novi i opet isto ,odakle se može slit gorivo u karter ?.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Da li si provjerio da li ide gorivo u krb. kad je špina zatvotrena ? Gorivo u karter može samo na vođici usisnog ventia !:^):
 

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
Probo sam stisnit plovak prema gore i onda gorivo stane,ne curi prema čašici koju skinem ,iglica zatvori gorivo ,dosad nisam zatvaro dovod goriva kad motor ne radi ,puni u karter i kad radi .Biće sve raskopat i glavu pa vidit ventile ,glupo mi opet kupovat novi karburator al je sto posto do njega il kao što kažeš vođice neš ga zeki....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A kakve veze špina kaj god to bilo sa motorom koji u radu nakuplja gorivo u karteru?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Pa, valjda bi ti to trebao znati !
# BACO Samo ti probaj (kad završiš sa radom) zatvoriti špinu i vidi koliko će raditi dok se ugasi. Znači uvijek prije gašenja zatvoriti špinu i naravno otvoriti prije startanja. To ti je pravilo (koje se može poštivati, ali i ne mora). Zavisi, da li se želi spriječiti određene probleme ili NE ! :icon_neutral:
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Brgud, da li se kod vas za pipu ili ventil za gorivo na rezervaru kaže "špina" ?
Ako je tako, brgud ti hoće reći da postoji mogućnost da ti propušta
ventil za zatvaranje goriva na rezervaru,
pa ti nakon posla zatvoriš i misliš da je sve u redu, a ono ventil neispravan
pa preko noći napuni karter gorivom.

Samo, čitav njegovu poruku, pa mi nije baš jasno :
"stalno se mješa benzin i ulje u karteru motora ,nakon 15 min rada ima ga deci "
da li opisuješ situaciju da si prije nego si počeo raditi sa strojem
kontrolirao ulje i vidio da je sve u redu,
pa nakon 15 minuta kontroliraš i vidiš da imaš decilitar viška ulja,
odnosno da se je gorivo nalilo u karter ?

Obično je slučaj da se gorivo slije u karter nakon stajanja.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ma da "špina" pipa ili ventil za zatvaranje goriva na rezervoaru. Pa i sam je rakao da ne zatvara gorivo kad je stand by. Ako je puštao otvoreno gorivo na stand byu i ako je mtk malo bio nagnut napred (onda je gorivo polako curilo u karter), ako je pak mtk bio nagnut malo nazad onda gorivo curi na spoju krb. - usisna grana filtra. Najvjerojatnije je je to uzrok. A da mu je krb. preljevao u radu onda bi se to reflektiralo na nepravilan rad motora.:icon_e_geek:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A špina je ventil?
E sada se razmemo kaj si htio reči.
Naravno da u radu može proč benzin u karter ali za 15min nebi toliko moglo nikako.
Ali opet je malo čudno da ako mu se preljeva dok stoji jer ventil za gorivo ne drži zatvorenim teško bi upalila ili nikako.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ako preljeva i ako ima goriva u usisnoj grani, nema paljenja. Treba skinuti vijak koji drži filter zraka i na onu rupu iscijediti benzin. Benzin može dospjeti u usisnu granu iako iglica dobro zatvara !:mur:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da tako je,al čudni su mi to simptomi,novi karburator pa opet nevalja,pa u radu puni karter...
Možda nije kolega držao uvijek kod provjere ulja motor u vodoravnom položaju,pa ga je prevarilo.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Na vrh