• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ja bi još dodao.
Mtk kad staviš u vodoravni položaj, onda pljevilicu postavi na priključni okvir tako da noževi pljevilice budu višlji oko 5 cm od zemlje, ( zbog toga da cjeli mtk. u radu bude nagnut nazad jer je tako lakše radit) ali da nebude previše nagnut , ako se radi u brdu radi podmazivanja motora.
Prednji nož češ zbog nagiba morat spustit niže, ali to možeš i sve ostalo podesit na zemlji, kao što je rekao @oficir.
Imam taku pljevilicu, samo što je ručni rad.
 

MZoran

Novi član
Tu od
19 Kol 2016
Poruka
8
Posto sam zainteresovan za kupovinu mtk Honde 6.. pa ako mozete da mi date par saveta prilikom kupovine na sta treba obratiti paznju kod benzinca a sta kod dizela.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,624
Kod benzinca provjeriti da li je zauljen na bloku ispod usisne i ispušne grane (poklopac odušnika), da ne dimi jako, da je kompresija dobra, da nema puno lufta distribucijski lanac (radilica - bregasta), da ne slini ulje na semeringu bregaste. Pogledati kakav je rezervoar (iznutra, da nema rđe), otpustiti vijak šalice krburatora i vidjeti u kakvom je stanju. Pogledati vezni lim motor - mjenjač, ležaj zatezača remena. U radu isprobati da ne iskače iz brzina, da li rade spojke, da li ide u sve brzine. Vidjeti da li pogonske osovine imaju lufta i da li slini ulje na njima. A prije svega provjeriti količinu ulja u motoru i mjenjaču. Da su svi noževi na broju i pravilno složeni, diskovi, zaštitni lim remena.:(wasntme):
 

matija2345

Novi član
Tu od
18 Kol 2016
Poruka
8
honda f600

Lijep pozdrav.zanima me koje lezajeve stavit u mjenjac .otvorio sam getribu i zelio bih zamjenit lezajeve sve posto imaju lufta .kupio sam u ducanu nove .za par kn al i oni imaju lufta kao da su istroseni.pa me zanima dal idu neki posebni lezaji il kaj
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Re: honda f600

Probaj stavit jedan ležaj u sjedište i osovinu unutra i onda probaj cimat ako nisi probao.
Možda ti se samo čini ako ima aksijalno malo lufta.
Moje razmišljanje, al javit će se sigurno neko stručniji.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: honda f600

Ako možeš nabavi snr,ntn ili koyo.
a kolega dlesa ti je rekao za luft.
A ako idu jako lagano u svoj dosjed kupi ljepilo za ležajeve loctayt i namaži prije montaže i utisni ih.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,121
Re: honda f600

Sami ležajevi (jeftinjaki, ili ako su c3) imaju novi dosta lufta ali to je više manje normalno.
Ako je luft u kućištu ili na osovinama onda treba pokušati spasiti na način kak Oficir veli pa dok traje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,624
Ležajeve možeš staviti koje želiš (ne baš one najjeftinije, a ni one najskuplje), svi su oni u ulju i nisu u velikim okretajima. Mogu ti specificirati sve ležajeve koji idu po broju i dimenzijama, ako treba.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Jučer kvar na hondi dok sam kosio, pukla opruga kvačila.
Mislim da je opet mojom krivnjom jer sam vozio sa raspadnutim remenom.
I normalno u mom gradu nema opruge za kupit original, našao neku sličnu ali malo slabiju u servisu u Vinkopromu, dal će radit radnju i koliko dugo?

Dali je neko imao sličan problem i kako ga je rješio?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Inače kupio sam i remen pogonski.
Remen je Tx Optibelt nazubljeni sa donje strane, kaže čovjek da bi trebao tri puta duže trajati.
Cijena mu je 115 kuna.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,121
Možda bolje da si staru oprugu popravil. Ako je puklo uho.
Nazubljeni remen bi moral biti kvalitetniji proizvod dulje trajati, pokazaće vrijeme kaj bude.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,624
I trebao bi trajati 5 puta duže od onoga koji košta 30,00 kn.:icon_biggrin:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Da puklo je uho.

Kažu ugrijati i onda napraviti novo uho, ali koliko ugrijati, nisam to nikad radio?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,121
Netreba grijati. Grijanjem na crveno opruga postaje mekana.
Staviš na oštri komad metalne ploče i čekićem udariš po prvoj slobodnoj opruzi.... višak odrežeš.
Najbolje da uzmeš neku staru koje ti nije šteta i na njoj vježbaš dok ne savladaš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,121
Prvu slobodnu spiralu nasloniš na taj oštri čošak i po njoj odzgo udariš.
Neznam kak da ti objasnim, jedino da ti snimim video ili da probaš na nekoj sličnoj.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dlesa ti nazubljeni remeni bi trebali trajati duže,ali u praksi se nije tako pokazalo.
Počet če ti nakon par sati rada pucat između zubi,ali možeš još tako radit jedno vrijeme dok se ne počnu raspadati zubi.
Skup je ali nije jednostavno dovoljno žilav za kontra piganje,kao kod honde f600-620.
Oprugu ti mogu napraviti ljudu koji rade razne opruge,samo im doneseš uzorak,nebi smjelo koštat više od 50kn.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh