• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Čim je mijenjal brtvu mjenjača vjerujem da je bil popola.


@ Dražen, znači spremna čeka prolječe i proljetne radove?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
A di su ostale slike da se vidi kako je mijenjana brtva mjenjača izvana ?:(giggle):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Da opet je sve išlo popola, to je sad bilo treči puta da ide popola.
Sad čeka proljeće, a možda i prije bude malo okretanja zemlje u vinogradu, hehe.
Semering 63 kune+pdv, brtva 63kune+pdv, ulje za mjenjač super3, 75 kuna neka akcija bila.
Pregledao sam i ventile na motoru malo, ispušni nisam dirao dobar je zazor.
Usisni je imao malo veći zazor nego što bi trebalo, pa sam se malo igrao sa njim, malo sam smanjio zazor ali ne koliko sam trebao, sad je labavo 0.20 zazor.
Nije baš jednostavno podesit zazor, treba dosta strpljenja.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
A da, ti si bio montirao novi motor. Zašto je trebalo provjeravati ventile ? Koliko si odradio sa njim ?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Napravila je 100 sati, i po uputi piše da treba kontrolirati ventile nakon 100 sati
 

madarHR

Član
Tu od
21 Ruj 2018
Poruka
30
Ima li ikoga u okolici Varaždinske županije da se dobro razumije u ovaj tip mtk-a pa da me posjeti naime jednostavno ne uspijevam riješiti neke probleme vezane uz svoju frezu koju sam kupio na jesen pa mi treba drugo mišljenje jer ovaj majstor kojeg imam 4 puta je slagao više manje jednu te istu stvar i još uvijek isti problem. Ako ima itko neka mi se javi u pp (dogovorimo se i oko naknade)
 

loter

Član
Tu od
13 Lis 2017
Poruka
36
Ej ljudi jel ima ko ralicu ? I kakva su iskustva ? Prepilio bih plinsku bocu po pola pa napravio ralicu ali ako ne čisti do kraja nema mi baš smisla :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
:icon_e_surprised: Plinsku bocu

Daj ti radije probaj s nekim rezervarom od bojlera.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Od plinske boce za auto plin (80 lit), se može napraviti, radio sam je od nje.

Ali naravno mora biti prazna i bez sata !:(wait):
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Vidio sam u radu sličnu samogradnju od neke cijevi (četrdesetak-pedeset cm prečnika) i ne djeluje mi da radi kako treba čim ima malo više snijega.
Kad budem pravio sebi kupiću onaj lim "na baklave" i odma smotati kod njih na neki blaži luk.
 

loter

Član
Tu od
13 Lis 2017
Poruka
36
Muha, skine se ventil ispere sa vodom, napuniše vodom ostaviš preko noći izbaciše i ponoviš još jednom :)
 

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
dečki može pomoć?
imam mio standard f600 .motokultivator pali dobro i radi mirno ali kad krenem u frezanje (sa kopačicama na osovini) zna se desiti da se ugasi .u čemu bi mogao biti problem ?
Inače primjetio sam da je napuklo crijevo koje ide iz uljnog filtera prema motoru, da li bi tu mogla biti greška.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Nije greška u tom crijevu. Najprije provjeriti karburator i dotok goriva u njega i da ne preljeva. Koju svjećicu koristiš ?
 

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
nisam siguran ne mogu sad vidjeti jer sam na poslu ali mislim da je NGK.
koja bi trebala biti?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Muha, skine se ventil ispere sa vodom, napuniše vodom ostaviš preko noći izbaciše i ponoviš još jednom :)
Misliš da bu voda vezala na sebe plin?

Imal sam priliku biti prisutan kad je majstor rezervar pokušal zavariti, isto tak sam videl kak izgleda čovjek i kaj ostane od brusilice kad je čovjek htel bačvu od razređivača prerezati na pol da si napravi korito.....
Nije to za igrati se, jeftinije je na trčku čekičem zarolati komadič lima. Ionak nesmije biti od debelog materijala, a bogme taj biciklič ni nemre veli zahvat gurnuti... ma da ravni komad lima metneš ili dvije daščice.... dosta joj bude, ali nedaj bože snjega iznad gležnja.
Prije je s lopatom gotovo ili moj način čiščenja.
 

loter

Član
Tu od
13 Lis 2017
Poruka
36
Ma ja bi dio ulice pročistio jer jedini ja čistim ispred dvorišta, pa mi majmun sa grtalicom nanese i onda sam lud, a toliko mi se baš ne lopata
 

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
pozdrav.
Može li mi u par rečenica netko nešto reći o rajceru (pačija noga) ima pet radnih tjela. za f600 za što se koristi,može li to vući motokultivator,koja mu je radna površina.
unaprijed hvala.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Koristi se za kultivaciju i prozračivanje zemljišta, prvenstveno u vočnjacima i vinogradima.
Može ga vući sigurno, ali u obrađenoj zemlji. U ledini normalno da nemože.
 

Najnoviji postovi

Na vrh