• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Re: motokultivator honda F 620 ----> remont

Ne možeš vidjeti koliko je osovina ruzina, dok ne skineš semeringe. A kad skineš semeringe ćeš vidjeti ja je osovina ruzina do unutarnjeg semeringa. Pošto je tu dupli semering, vanjske usne semeringa budu oštećene i nagaljavljene trave zemlje (i drugog svakakvog smeća), i do drugih (unutarnjih usana) ima ruzine ! Prva i osnovna zaštita je u limenom poklopcu, ali koja je u pravilu oštećena (to je prva barijera obrane) i kad se nju probije onda dolazi na red semering (to jest prvi ili vanjski).

Problem je uvijek isti, NE čišćenje osovine od trave i zemlje !:(emo):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Re: motokultivator honda F 620 ----> remont

Dražen ... zamisli da je lijeva strana ovog dijela na slici reduktor, a vijak s desne strane osovina motika. Ovaj prsten s desne strane, koji se vrti s osovinom, je jedna vrsta labirinta:
141209.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Re: motokultivator honda F 620 ----> remont

Da, samo što to tu nije izvedivo ! Takav labirint ima Agria.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Re: motokultivator honda F 620 ----> remont

Šta se čini ako je osovina/osovine ruzinave?
Vodobrusni??
Kako bi bile ruzinave ako mi ulje moči papirnatu salvetu, koju sam vezicom stega oko osovine?
(Na slici).
Ako bali oko osovine, znači da je debelo u ulju, nebi smila bit ruzinava dok ulje ne iskapa, i dok se ne osuši osovina, i takva onda može ruzinat...
Ili griješim??
Zavrljana trava i blato su čuvali donekle ulje da kapa sporije.
Dok nije bilo lokava po betonu, nije mi smetalo. Sad mi smeta, jer ta freza bude nad čatrnjom s vodom...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Re: motokultivator honda F 620 ----> remont

A ništa treba onda poslije svakog frezanja maknut limove i očistit. S tim da treba skratiti limove jer nosač motora na jednom vijku ide preko limova?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Re: motokultivator honda F 620 ----> remont

To je samo jedan od primjera labirinta. Može biti i aksijalni.
Možda bi se ipak dalo nakaj napraviti na Hondi?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Re: motokultivator honda F 620 ----> remont

Nije problem površinska ruzina nego što ruzina nagrize osovinu i onda osovina bude na rupice (znači da semering ne može brtviti, jer je površinski osovina rupičasta).

Osovina nije bila zauljena (dok nije propustio unutarnji semering), nego je ona moguće zaruzinila prije (dok je unutarnji semering držao).
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Re: motokultivator honda F 620 ----> remont

Oće bar unutrašnji držat??
Pa neku veliku aluminijsku šajbu nabit, na osovinu, da sačuva novi semering od nove trave?
Ili komad deblje gume, žgugljama napravit?
Jel proba ko to krpit?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Re: motokultivator honda F 620 ----> remont

A joj koliko filozofiranja ! I to tipa šta bi bilo kad bi bilo ?
More se naklapati i ovako i onako, ali nič od tega! Da bi na kraju trebalo napraviti ono što je trebalo odmah bez razglabanja.

Trebalo je odmah skinuti semeringe i vidjeti u kakvom su stanju i u kakvom je stanju osovina. Zna puštati i samo iz razloga da se nakupi smeća ispod usana semeringa i onda pušta.

Mogla bi se napraviti neka mala zaštita u onom djelu koji je i u originalu, a to je u zaštitnim limovima.:(:
 

deangggalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Već kad se priča o remenima, ovaj vikend sam malo isprobao vučnu frezu i proklizuje remen ako stavi mrvicu dublje oda max visine. Remen je 930x17. Stavio sam remen na sporohodnoj brzini i u 1-oj. Frezao sam maksimalno visoko i ok ali čim malo spustim frezu svako tolko proklizava pa me zanima dal s promjenom remena bi izbjegao proklizavanje. S time da je zemlja prije korištenje vučne bila frezana kopačicama. Gledaju postove prije pisalo se da treba biti 16.7mm remen, ali svi imaju samo 17mm. Ili bi možda pomoglo REMEN 17X920 LI.
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Sad moraš podesiti na sajli kvačila da ti ne proklizava. Ako ne uspiješ onda moraš pomaknit motor naprijed 3-4mm i onda ti neće proklizavat.
Nemaš potrebe kupovat novi remen.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Re: motokultivator honda F 620 ----> remont

A joj koliko filozofiranja ! I to tipa šta bi bilo kad bi bilo ?
More se naklapati i ovako i onako, ali nič od tega! Da bi na kraju trebalo napraviti ono što je trebalo odmah bez razglabanja.

Trebalo je odmah skinuti semeringe i vidjeti u kakvom su stanju i u kakvom je stanju osovina. Zna puštati i samo iz razloga da se nakupi smeća ispod usana semeringa i onda pušta.

Mogla bi se napraviti neka mala zaštita u onom djelu koji je i u originalu, a to je u zaštitnim limovima.:(:
Sad ne bali više na semeringe...
Morat ću pogledat ima li ulja.
Malo je masno od blokada, s jedne strane, pa nizdol, oko osovina je sad suvo. Možda je semering sija na misto kad se trava makla, a možda će počet opet balit kad vratim motor i provozam ju.
Sad ionako nemam vrimena za nju, kad posal padne, vidit ću još šta ću.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Re: motokultivator honda F 620 ----> remont

Najbolje je da ti najprije provjeriš da li ima ulja u mjenjaču, i ako kojim slučajem i nešto malo onda i to što ima ispustiš vanka. Na taj način ćeš spriječiti svako baljenje! :(giggle):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Re: motokultivator honda F 620 ----> remont

Lako tebi zayebxvat, aj kupi mi cipele, kad si as!!
Šala mala, znam da izgleda neozbiljno, ali meni je to u radioni na poslu, a posla ima kako kad. Vrimena slobodnog malo.
A freza mi sad u polju netriba. Moglo bi potrajat.
Strojnu obradu nemam, svede mi se na brusilicu i bušilicu.
Još nisam siguran odakle bali.
Sprda se freza samenom, svako malo bali s drugog mista. A ja ulovim po koji sat za nju. Činilo mi se da vide nisu bile dobro stegnute. Pa sam ih malo pritega, ostavija sam nosač motora i crtala na po jednoj vidi, te nisu stegnute, ostale sam stega, onako ne pretjerano.
Zadnje baljenje je bilo sa strane. Sumnjam da se getriba nagela i da je kroz vijak oduška iscurilo ponešto. ili bali na polugi jedne blokade, ili na tu nestegnutu vidu, koja sad drži nosač crtala.
Nebi tija nikakvo proizvoljno raskopavanje nečeg šta i nisam morao, dok ne budem siguran da moram, ne raskopavam. Nemam ni volje ni vrimena ni živaca. Hvala.
 

deangggalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Sad moraš podesiti na sajli kvačila da ti ne proklizava. Ako ne uspiješ onda moraš pomaknit motor naprijed 3-4mm i onda ti neće proklizavat.
Nemaš potrebe kupovat novi remen.
Kako to misliš na sajli kvačila?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Na kraju sajle, gore kod ručke kvačila, imaš maticu, i tu možeš podesiti ako ti proklizava remen.
Do neke granice možeš, ako nemožeš tu dobiti da ne proklizava, onda moraš pomicati motor prema naprijed.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Remen je predug za 34 mm, i to se ne može naštelati sa finom regulacijom na sajli kvačila !:icon_oak:
 

madarHR

Član
Tu od
21 Ruj 2018
Poruka
30
Simptom: kod paljenja honda f600 stroj izbacuje benzin kroz cijev filtera zraka
Moguća dijagnoza: zečepljeni karburator?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Prveiše goriva u karburatoru (preljeva karb.), moguće je da usisni ventil ne zatvara (pa radi tog vraća gorivo). Kad je zadnji put taj motor bio u pogonu ?:icon_biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh