• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
za masku imam od termoakumulacione peći od onih otvora za topli zrak, to je od aluminija, moram još kod sebe vidit šta imam, bio je jedan komad lima sa rupama odprilike 15-20 mm, samo neznam kolko je velik.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e muhanicar dlesu moramo zastititi i od zena. sad pravi kavez za hondu da mu neka neotkine karburator ponovo. a posle cemo njega morati braniti kad ode usluzno raditi kod nekeeee. mala sala dlesa
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
da da vica nedam više da mi žene otkinu karburator, poslje sam ja ustvari otkrio šta je bilo, ustvari onaj komad fosne što mi koristi za utjerivanje honde u prikolicu sam stavio okomito na motike a nisam onu nogu na hondi otvorio, i u vožnji je u jednom momentu honda se pomakla i iz vodoravnog položaja je prednji kraj pao i u tom momentu je vjerovatnokarburator strado, a bio mi je skinut onaj plastićni poklopčić što ustvari i štiti karburator zaboravio ga vratit. treba treba nekad i malo šale vica ubacit. šala je šala nema veze il na moj il na tuđi račun, he he. sad tek sam vidio pitanje od muhaničara- za zaštitu motora i ostalih agregata na hondi, u vinogradu mi je dosta tijesno pa ako izgubim kontrolu nad upravljačem da nebi nešta stradalo, a malo i zato iz fore jer nemam traktor a želio bi ga imat pa tako da barem liči na traktor. he he.
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
evo kako bi izgledala hauba , jedino za gornju stranu još moram nabavit mrežu. i na druge dvije slike kako izgleda zaštita protiv namatanja trave original dobiveno sa strižnom kosilicom, nije problem napravit ako kome bude trebalo da ima sliku, unutra još ima jedna cijev.
q80p2oz4gn5rn7td2kdq.jpg
[/URL][/IMG]
2jk1yje270hok7j1ih1.jpg
[/URL][/IMG]
kamo80yrug2z7ljujz.jpg
[/URL][/IMG]
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Danas novi problem sa hondom, htjeo ju upalit prvi put nakon 20 dana , kad ono kad sam povuko špago vidim nema kompresije. Prvo sam pomislio da je šeširić opet spao, rastavio da dođem do šeširića kad ono stoje šeširići sve normalno, onda sam pomislio pukla karika sigurno , rastavim sve ali karika nije pukla jedino u kanalu uljne karike vidim jednu rupicu kao da je za osigurač da se karika ne okreče, ali osigurača nije bilo, jel možda moguče da su se prorezi karika poklopili pa da sam osto bez kompresije. Bolcna klipnjače i ležaj klipnjače izgledaju dosta dobro, karike mi se isto čine dosta dobre, jedino na klipu i cilindru gledajuči radijalno od radilice ima malih riseva. ležaj radilice sa ove strane dobar do onog sa druge strane još nisam došo, šta bi mogo biti uzrok što sam osto bez kompresije ? trenutno slike nemogu postavit.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
hoce gubiti kompresiju ako se poklope prorezi ali posto si ih skoro menjao nebi trebalo da je to uticalo. naspi benzina na ventile vidi dal nepropustaju . mozda je nesto potpalo pod njih kad si imao lom sa karburatorom. dal nije i faza zupcenja slucajno preskocila mada je to skoro nemoguce. ili ti je na glavi popustila oko dihtunga.obicno se vidi na dihtungu ako je izlazila kompresija negde .bude garav na tom delu.proveri ventile dal zaptivaju prvo i vidi imaju li zazora ventili.025 barem.ja stavljam na toliko pogotovu kad su novi
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Ima dosta gareži na ventilima i oko njih može biti da je nešta potpalo, i ulje mi je skroz crno a mjenjo sam ga prije proljetnih radova, oko glave je sve uredno.Nisam karike mjenjo kad sam imo problema sa ispušnim ventilom, taj dio nisam bio rastavljo, a ta uljna karika dali se smije ona okretat , kao da je u tom kanalu bio neki osigurač pogledat ću da nije možda u ulju, klip je inače sa otporom izašao van .
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako ima dosta garezi na ventilima najverovatnije su lose karike. karike se sve okrecu na klipu nesme biti nikakav stift niti osigurac. mozda ti puklo parce karike pa zaglavilo u klipu. osmirglaj vodobrusnom smirglom i uljem vrh stubline gde nehvata karika i ima garezi. skines kariku po kariku i stavis ravno u taj deo stubline i vidis koliki je rascep na karikama. sve preko 0,25mm je previse i za zamenu a kod tebe ce biti sigurni 1-2mm.klip nesme biti zajeden u lezistu karika. znaci kanal se ocisti starom puklom karikom u dnu od garezi i kad kanale pogledas moraju biti paralelni a ne trapezno pojedeni. pogotovu prva i druga karika hoce siriti kanale.jedino tako mozes proveriti sklop ili da si izmerio kompresiju.karike se postavljaju pod 120 stepeni uglom jedna od druge priblizno i da rascep nebude kod bolcnova klipa.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Da vidio sam u katalogu djelova da karike idu pod 120 stupnjeva, inače gareži nema na stublini nego u kompresijskom prostoru, još ću onda vidit kanale i karike izvadit pa ih stavljat, sumnjivo mi je i ulje da se nije skroz izcjedilo sa karika pošto je stojala skoro mjesec dana, stavio sam 10/30 po preporuci o održavanju motora, to sam prvi put sad stavio, neko ulje rs 2000 porjeklo iz grčke, probat ću to popodne sad sam još u firmi, jedino nemam vodo brusnog šmirgla, imam onog finog za kontakte da ga jošostružem da bude finiji jel bi valjalo?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako ima puno garezi na ventilima ne mora biti do karika jer karike na njima idu dugo bez problema.
Moze biti losa smjesa goriva i zraka i mozda je stavio u filter zraka previse ulja pa je povuko ulja i stvori se garez.
Meni jednom nije htjela upalit nakon 2mj nepaljenja i zapeko ispusni ventil u otvorenom stanju,i otvoril glavu i oba ventla dobro ocistil i malo podmazal struk ventila i novi dihtung i nakon toga sve super.
Sad kad ju ugasim nategnem strik za paljenje dok ne osjetim otpor i tak ju ostavim na duze vrijeme i pali svaki put super,cok malo gasa i krese od prve.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da vidio sam u katalogu djelova da karike idu pod 120 stupnjeva, inače gareži nema na stublini nego u kompresijskom prostoru, još ću onda vidit kanale i karike izvadit pa ih stavljat, sumnjivo mi je i ulje da se nije skroz izcjedilo sa karika pošto je stojala skoro mjesec dana, stavio sam 10/30 po preporuci o održavanju motora, to sam prvi put sad stavio, neko ulje rs 2000 porjeklo iz grčke, probat ću to popodne sad sam još u firmi, jedino nemam vodo brusnog šmirgla, imam onog finog za kontakte da ga jošostružem da bude finiji jel bi valjalo?

Ja sam dugo stavljal dugo ina super 5 i dobro je,sad sam stavio orginal pise na bjeloj kantici honda i porjeklo je belgija 10x40. I ne dimi mi puno i ljepo radi,pakiranje tog ulja je 0.6l i kosta oko 50kn,dosta skupo!
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
da i to je jedna od sumnji sad sam prebacio djelove sa starog karburatora na ovaj novi -stari karburator jer mi se sad u mjesec dana napravilo gareži ko prije u pet godina odkad je zadnji put bila na servisu u mio osijek.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
da i to je jedna od sumnji sad sam prebacio djelove sa starog karburatora na ovaj novi -stari karburator jer mi se sad u mjesec dana napravilo gareži ko prije u pet godina odkad je zadnji put bila na servisu u mio osijek.

Moguce i da nekki element nije kak treba podesen?

Jel ti se gusi ili dimi jace u zadnje vrijeme?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Da vidio sam u katalogu djelova da karike idu pod 120 stupnjeva, inače gareži nema na stublini nego u kompresijskom prostoru, još ću onda vidit kanale i karike izvadit pa ih stavljat, sumnjivo mi je i ulje da se nije skroz izcjedilo sa karika pošto je stojala skoro mjesec dana, stavio sam 10/30 po preporuci o održavanju motora, to sam prvi put sad stavio, neko ulje rs 2000 porjeklo iz grčke, probat ću to popodne sad sam još u firmi, jedino nemam vodo brusnog šmirgla, imam onog finog za kontakte da ga jošostružem da bude finiji jel bi valjalo?
mozes i sitniji papir obican.ja obicno vodobrusnim i uljem jel lakse se skine garez. pazi na karike kako ih okreces ako ih mislis vracati ponovo da neokrenes naopako. ako medju karikama ima ulja onda su gotove sigurno. male su tu tolerancije sto bi rekli okom je dobro ali u stvari nevalja. stavi kariku kad izvadis u stublinu na vrhu gde ocistis jer tu nije potrosena. onda se vidi koliko su lose. a kompresiona i uljna sigurno su lose. druga cisteca je obicno najbolja.a verovatno su se istanjile i sa strane , u onom delu gde su u kanalu u klipu. grcka ulja su vecinom reciklirana koliko sam cuo i nikad ih nisam koristio
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
evo izvadio sam gornju kariku i u kanalu je bilo jako malo gareži, dubina kanala je 3mm akarika je širine 2.8mm, visina karike je 2 mm, nema na oko lufta, onda sam stavio tu kariku gore u cilindar, u gornji dio i krajevi karike su se skoro skroz spojili,, jel bi to trebalo biti dobro, klip sam isto mjerio i u donjoj i srdnjoj zoni je 66.9, a u gornjoj zoni je 66.6, mislim da ovo digitalno mjerilo mi za jednu desetu mjeri manje. Ali ispušni ventil mi opet ne drži benzin, drži jedno 5 sekundi, a usisni 20 sekundi, zazora ima 0.25 mm, ausisni 0.15 mm, vođica znam da nije dobra, ali mi je serviser iz mia osijek zadnji put rekao da to nema veze da mogu tako vozit bez problema, lanac ću sad isto promjenit jer vidim pod rukom da kad je motor u fazi da ima praznog hoda, u radu nije bilo ništa sumnjivo dima nije bilo nikakvog snage ima jedino nije palila iz prve trebalo je više puta povuči i dodati gasa dosta dabi upalila.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Po ovome ti je slabija kompresija i vjerojatno na ventilima pusta,mozda nije kriva pecurka ventila nego sic ventila.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
da sic ventila, a uzrok bi trebala biti vođica ventila, jer kad ventil ima dosta lufta u njoj onda prilikom sjedanja u sic nesjedneodmah cjelom površinom pečurke na sic i onda se na sic taloži smjesa goriva i zraka, moja pretpostavka.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
da sic ventila, a uzrok bi trebala biti vođica ventila, jer kad ventil ima dosta lufta u njoj onda prilikom sjedanja u sic nesjedneodmah cjelom površinom pečurke na sic i onda se na sic talosmjesa goriva i zraka, moja pretpostavka.

Da te siceve bi trebalo promjenit al ja to neznam kak se mjenja ili kak se oni vade,vica je to mozda radil?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sicevi se mogu masinski ili rucno obraditi. ima alat [ boreri ] za uglove posto ima vise uglova pod kojim se radi .ali za tu obradu vodjice moraju biti dobre inace nemoze da se uradi dobro. ventili ti propustaju cim tako brzo istoci benzin. oslajfaj ponovo ventile i ocisti dobro i povecaj zazore na 0,25 mmoba. pusti fabricka stelovanja. neka se i cuje malo zveckanje ali ise nema problema. kod mene su 0,30 bili i godinama nikad problema. ako se nemoze oslajfati a mislim da ce moci onda jedino obrada siceva.vodjice se tesko pronalaze i vrlo tesko se namestaju pa ti nebih preporucio . blok se mora grejati a vodjice naglo hladiti pa izbijati . znaci zaboravi na to. grublja pasta i slajfaj. povecaj zazor i sklapaj.pa ces onda videti sta je kompresija.sa ti zazorom verovatno se pregrevao ventil i nagoreo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh