• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
to su motike kopačice, takav bi im trebao biti naziv, vica i ja sam mislio na priključak- aovake bi to motike trebale biti kao na slici. počeo sam sa izradom zaštitnog okvira za hondu, pa evo par slika.
45hacv78mzrp9agdd2m.jpg
[/URL][/IMG]
8sec2l22mhk8j60d1qgo.jpg
[/URL][/IMG]
nwqogf4c3hua6uv1emp.jpg
[/URL][/IMG]
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
znam i ja kako izgledaju ali nevidim svrhu njihovu za sta bi se koristile i sta se time bolje radi. ram je bas jak a hoces ga koristiti jos za nesto kad si sarke stavio ili ?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Napravio bi ram da bude ujedno i kao hauba traktorska, pa nisam siguran kolko će mi smetat za paljenje i prebacivanje sa brzog na spori prijenos itako još za neke stvari , kod servisiranja i to, Normalno tu oko motora ću stavit mrežu neku radi hlađenja , i odozgor ću isto stavit mrežu neku radi prozrake. Mislim da bi ga produžio skroz do kraja mjenjača i onda bi se mogo otvarat kad su ručke u položaju za naprijed, ovi kutni profili su od nekog dalekovoda , to sam imo -50x50x6, moram sad još nabavit jedno dva metra ,
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel bu kolega odgovoril kaj su to pacje noge kod kopacice?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Ne javlja se kolega, nije rekao pačje noge kod kopačice nego opčenito pačje noge za hondu, sad sam ponovo pročito njegov post. ali nebitno neznam zašto ga nema. @oficir tvoje motike su kao nove na kopačice, moram i ja nabavit za iduču sezonu takve, tražili su mi 800-900 kuna proljetos bez bočnih diskova, mislim da je to puno, ako bude i na jesen tako mislim da ću onda pravit. sad sam se poslužio sa ovima od vučne freze za bašću ali oni su po promjeru manji pa mi honda malo nasjeda mjenjačem na zemlju, al odradio sam i sa njima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne javlja se kolega, nije rekao pačje noge kod kopačice nego opčenito pačje noge za hondu, sad sam ponovo pročito njegov post. ali nebitno neznam zašto ga nema. @oficir tvoje motike su kao nove na kopačice, moram i ja nabavit za iduču sezonu takve, tražili su mi 800-900 kuna proljetos bez bočnih diskova, mislim da je to puno, ako bude i na jesen tako mislim da ću onda pravit. sad sam se poslužio sa ovima od vučne freze za bašću ali oni su po promjeru manji pa mi honda malo nasjeda mjenjačem na zemlju, al odradio sam i sa njima.

Nisu puno radile zadnjih 15 godina samo kosim s njom imam roto kosu ove godine smo vrt prosli i s ovakvim motikama ju treba dobro stiskat da ne pobjegne a i motor ih osjeti dobro u tvrdoj zemlji imam sve skupa 6kom i 3 utega i plug za radit jamice za krumpir.
 
B

BAGERISTA

Guest
Neznam dali ima koju sliku od kose za hondu,i pošto su,,,,,,nešto me zanima,mišljenja,i kako se ponašaju.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mislim da dlesa ima kosu za hondu f620. ja sam imao i jako lepo je kosila u placu. doduse to je obicna trava i redja pa nisam imao problema niti je stopala . obrije sve do zemlje dok nisam obrijao dvaput pobodenu armaturu u zemlju i slomio nosac nozeva i par zuda i podzubaca zbog idiota. cak sam i mehanizam paljenja skrsio zbog bacenog smotuljka zice. tako da sam je sredio i prodao i kupio trimer. tako da preveliko iskustvo nemam sa njom ali ono sto sam kosio nisam imao problema a i u dobrom stanju je bila ko nova
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Ako misliš na strižnu kosilicu, dosta dobro ona kosi, jedino je malo problem jer je donja remenica skroz nisko pa se namata trava sa donje strane remenice i onda ako se odmah ne ukloni dolazi do prodora vlage u ležaje i prije stradaju, mogla bi se zaštita nekakva napravit ali ja to nisam radio. i druga stvar malo je jače trošenje na krajevima kose ,na fiksnim noževima, jer je remenica sa ekscentrom postavljena vodoravno i u toku okretanja onda sama kosa dobije u jednom momentu i gibanje naprijed i natrag, ja sam mjenjo onda fiksne noževe, ove iz sredine sam stavljo na krajeve. sve u svemu za manje površine i gdje je tjesno zadovoljava.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam dali ima koju sliku od kose za hondu,i pošto su,,,,,,nešto me zanima,mišljenja,i kako se ponašaju.

Koja je kosa zanima roto ili strizna?
Ja imam roto orginal vec 11god.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
evo svježih slika od pripreme z a košnju od ove godine
2o4gy5xy7xvcygswza7g.jpg
[/URL][/IMG]
c4jpc35hch0rjicg85rn.jpg
[/URL][/IMG]
19o70er56tkcnm1hpi9.jpg
[/URL][/IMG]
t3jur940bay17tbeenww.jpg
[/URL][/IMG]
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja sam tasta nagovorio da nabavi f 600 i kupio je pre par dana u fantasticnom stanju . jako malo radila sa svim tegovima moticicama ,transportnim vecim tockovima i manjim ,vucnim frezerom za 450 eur. bas povoljno. imao je jos opreme ali mu netreba jedino prikolicu cu mu prikljucak napravim da moze i za auto i frezu kaciti. a sad mu spremam staru f400 ubacujemo motor od f600. nabavio motor samo da ga pretresem i ima da lomi onda. pre mu bio brigsov fabricki ali je gotov i slab . ovaj je nece osetiti
 
B

BAGERISTA

Guest
Koja je kosa zanima roto ili strizna?
Ja imam roto orginal vec 11god.

fala na odgovorima,,,,,.....:)
Strižna više manje,,,a mogla bi proč i roto,sad šta se nađe,i za moje potrebe,odnosno,za manje table,uz onu na četiri kotača,i trimer bi dušu dala,lako se manevrira,,,a i ono šta sam jednom vidija ,,,mora ljepo delat.

Ako ti se da koju sliku stavit,,,bit če mi drago,,,,,,,,,a i šta je potrebno da se kopča na moju hondu,dali se mora puno toga nabavljat ili.,i od čega paše na koju od hondinih kopačica,sad kad sam riješija motor ozbiljno razmišljam da si i to nabavim....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Strizna je super za visoku travu,a roto je super za nizu gustu i moze biti i do 30cm al rjetka.
Al iza roto kose ostaje ko stol ravno i ljepo kosi al ne melje travu nego reze i ostavi tak zbog konstrukcije noza,jedina je mana kaj su spore kosacice jer kosi u rikverc i nemre brzo al je okretna i za brda zakon.
Za kopcanje na f450 neznam,@vica ju ima pa bi mozda on mogel znati.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
strizna kosa na f350-400-450 je malo drugacija od f600. nisu iste. isto se kaci i kosi u rikverc .malo je manja i niza jer je i ta honda niza. i na prikljucku gde se kaci pozadi je manji prikljucak. treba ti samo remenica sa druge strane spojnicke menjaca za pogon kose.kod mene je od f600 strizna bila ko u dlese 18 a video sam i ovu kosu kao za tvoju i znam u cemu je razlika
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dobro uvek se da prepraviti. bitno je ugao dobar da ima na zupcima da idu paralelno sa tlom.malo skratiti po duzini i prikljucak suziti.kais verovatno ce morati drugacijih mera.
 
B

BAGERISTA

Guest
Neznam još nisam ,,,našo ništa,u principu,,u potrazi sam...
Ako da uzima bin ovu ča je original njezina,,,,i vijerovatno,taj od kojeg je budem kupova,mora imat i njezinu remenicu za pogon,šta neide to zajedno..:p:

A ako ne more i ova druga,pa čemo kemijat,,,,nači kosi se u rikverc,jer se kopča odzad,kako sam razumija..

Strižna mi je bitna....za ostalo,čemo razmišljat nešto veče,na traktor.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
okreces rucke i kosis rikvercom. obicno kosu neisporucuju sa remenicom. i ja sam je naknadno kupio i prilicno je bila skupa .30 eur sam je platio .jedva je nasao .ako vec ima neko kosu verovatno ce ti dati i remenicu.najbolje uzmi originalnu i malo je jeftinija obicno da se nemucis prepravljati.malo omasis ugao spram originalne nece kositi dobro.a prvu kosu sam imao skoro novu za tu f400. nisam ni ja tad znao za tu razliku i prodam je za 80 eur.vidim nepasuje prikljucak i cudan ugao i kad sam posle video originalnu ukuzio razliku. i onda prodam . posle i ovu za f600 skrsim na atmaturama zabodenim u zemlju i otad vise nekoristim nista sem trimera. neda boze samo da sam sa rotacionom udario na te armature mogu samo zamisliti sta bi bilo
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh