• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nema veze opruga, pogledaj kako radi sa japanskim, a kako sa talijanskim.......ja sam ih dosta napravio, pa znam, i govorim iz prve ruke, i sve honda što su izašle iz tvornice sa talijanskim, nisu kvalitetne kao one sa japanskim karburatorom.......sve je puno lošije......samo ove nove imaju paljenje bez platina, a starije sa platinama.........
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
evo usliko sam , danas sam zvao još na jedno mjesto, dellortov je 700 kuna ali trenutno nemaju a imaće zamjenski za nekoliko dana koji je 500 kuna, za rabljeni još nisam zvao, još se dvojim novi ili rabljeni. Danas sam se zanimo sa osiguranjem matica i vijaka glave, ova jedna sad drži a ova se isto držala jer sam stavio učvrščivač, ali se sad brezon počeo odvrtat, prvo sam mislio skidat glavu i brezon sa učvrščivačem učvrstit ali sam onda se sjetio save i njegovog t-25 i napravio ovo , kako vam se čini ?
fb02akqzlun9zrq203vu.jpg
[/URL][/IMG]
yc85pa6a5xk2triw8ek.jpg
[/URL][/IMG]
vysqks19zr36sjrvnlxp.jpg
[/URL][/IMG]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovo na fergazeru bi bolji maher mogel zavarit,mozda savoris zna metodu tog varenja ili vica.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
neznam materijal je špialter sigurno, zamazo bi za sada sa silikonom da nevuče zrak, dok bašću izfrezam, pa ču onda vidit
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
neznam materijal je špialter sigurno, zamazo bi za sada sa silikonom da nevuče zrak, dok bašću izfrezam, pa ču onda vidit

Ja sam mislil da je ta lulica od aluminija,ak bus stavljal silikon stavi onaj crveni kaj ide do 300stupnjeva.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dlesa to je spialter i jako tesko se vari tako da od toga nema nista. nevidim drugu stranu gde je pukla na karburatoru. ako je slicno ovoj na slici imam jedno resenje za nedaj boze a dokle ce to ces videti.tecni metal ako imas stavi u naprslinu .spolja gde je matica sto steze karburator da napravis od deblje plotne ili tvdjeg lima podlosku u obliku slova U. polako je ukrojis brusilicom da ti uhvati i usku i kuciste karburatora ono malo sa strana .kad stegnes plotna ce ravno stegnuti oba dela i trebalo bi da drzi. ako znas kako izgleda plotna ispod razvodnika paljenja na ladama i zastavama ,fiatima otprilike slicno tome da napravis ili bas od takve plotne..karburatori nisu isti kao kod mene na f600 . kod mene su duzi brezoni i prolaze kroz ceo karburator na 4 rupe. zato i nemoze puci. ali zato spadne lonce pa isti djavo.
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Da shvatio na šta misliš, probat ću, sa gornje strane ima nešto mesa di bi moglo uhvatit a sa doljnje nema toliko, probat ću u svakom slučaju.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozes urezati donju i sire blizu onog vijka da udje sto dublje u onaj spic na kucistu. ako nisu ista ravnanja sa donje strane malo obrusis plotnu gde zapinje da sto vise uhvati povrsine. zato deblja plotna resava . ako nadjes tu od razvodnika najbolje .ona je oko 3mm debljine a celicna malo. ima tu debljine na kucistu karburatora tako da mozes malo i zarezati kuciste da bolje plotna zahvati taj deo.makar na sredini kraj matice.malo skini plocom za secenje istrosenom da lakse pridje i ravno ukopaj 1-2mm. znam da si precizan i stalozen pa zato ces uraditi to po jus.-u
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Probao sam danas zakrpati karburator ali nema tu mjesta koliko se čini na slici, razmišljo sam i da upnem sa komadom plosnatog željeza od onog vijka na usisnoj cijevi pa na mjenjač na jedan vijak, ali sam odusto jer bi zbog vibracija mogao karburator skroz puknut, stavio sam silikon na puknuče pa ču vidit kako če bit sutra kad se silikon osuši.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Probao sam danas zakrpati karburator ali nema tu mjesta koliko se čini na slici, razmišljo sam i da upnem sa komadom plosnatog željeza od onog vijka na usisnoj cijevi pa na mjenjač na jedan vijak, ali sam odusto jer bi zbog vibracija mogao karburator skroz puknut, stavio sam silikon na puknuče pa ču vidit kako če bit sutra kad se silikon osuši.

Ak bi imal manju vilicu za saltanje u mjenjacu pa ju pobrusit i pripasat i stegnut ona je tvrda i ima dobar oblik da ju pripases. Al trebala bi biti malih dimenzija pa se spice skrate na duzinu koja ti pase.
I islo bi neko vrijeme,i nabavit neki meksi dihtung.
Koji si silikon stavil?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
sitno je to sve jako vidiću kad odradim bašću pa ću ga onda skinit , možda če se onda moč bolje vidit šta bi bilo najbolje, stavio sam crveni silikon do 300 stupnjeva.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
sitno je to sve jako vidiću kad odradim bašću pa ću ga onda skinit , možda če se onda moč bolje vidit šta bi bilo najbolje, stavio sam crveni silikon do 300 stupnjeva.

Kad se dobro osusi trebal bi drzat jedno vrijeme,al od vibracija i topline bi mogel otpustit.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
trpi taj silkon toplotu a tu je i nema toliko jer odvojen je fiberom. vibracije su problem i nosac filtera i filter koji prave dodatnu tezinu na polugu . nevidim na slici jer je previse blizu snimljeno dal bi se mogao zicom stegnuti . obmotati oko vijka pa jednu stranu stegnuti oko onog dela kucista gde je filtercic za gorivo koliko vidim i tako i sa druge strane. sam silikon nece moci zadrzati tezinu. i ja sam dosad frizirao sa hondom. mada je jos vlazno ali nema vise cekanja.
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Silikon kakav god da je funkcija mu je da brtvi a ne i da ljepi...na usisu je temperatura niža nego je radna temperatura motora, tako je na svakom benzincu.....bolje se ne sa time zajebavati jer vjerovao ti meni ili ne, motor će ti se pregrijavati.....
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
to da nije dobro za motor t o je sigurno, ali od bogate smjese se nebi trebo pregrijavat nego od siromašne, ako je čok do pola povučen, riješit ću ja to , samo nevolim u zadnje vrijeme na brzinu rješavat, veći je gušt kad to malo traje, he.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Čim ti možeš raditi samo pod čokom to nije dobro. Ti pod čokom možda imaš bogatu, normalnu, a možda i siromašnu smjesu, tko to zna, sve zavisi od silnih vibracija koliko u datom trenutku padne podtlak u usisnom sistemu i koliko pobjegne zraka korz pukotinu......velim, nije se za igrat. Imam iskustvo sa jednim motorom koji otišao u vječna lovišta, a 99% smo bili sigurni da je upravo slomljen rasplinjač, potpuno jednako kao kod tebe, bio tomu odgovoran
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
evo nakon zamjene karburatora, malo se freziralo i pravili se rovići za krompir, dobro radi sa ovim karburatorom, jedino malo teže pali kad je topla , iz trečeg ili četvrtog potezanja. vijci glave se više ne popuštaju, moram nabavit fiber karburatora jer je ovaj stari malo neravan na brezonu i to je vjerovatno pridonjelo da je pukao karburator, valjda če sada biti sve u redu.
x6l7jkvmd2l61cuv1i8.jpg
[/URL][/IMG]
p5x827r8l2qkk4ilkuen.jpg
[/URL][/IMG]
erzkfr1uqjv5kelnapd.jpg
[/URL][/IMG]
h4qo80k3lyqykajhw4a.jpg
[/URL][/IMG]
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
rabljeni sam kupio isto je dellorto, 300 kuna sam ga platio a novi je 635 kuna u mio -standardu u Osijeku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh