• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Ruma mi ne igra nikak, ni pod razno.

Freza je MIO, da mi koljeno vrtaš neznam joj broja, ali gore je dizel ako ti kaj to pomaže.
Nije mi problem sutra izmjeriti poluosovinu, ali ja nju ni netrebam, ja trebam onu cijev koja je na kotaču ili na motici, znači ona zadnja.
Ilči ako ko ima motike viška ili da mu netrebaju.
2 bi bile dovoljne.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako je original dizel ista je ko f600. samo jednu sam video u zivotu sa original hondinim dizelom. a i kineze stavljaju ko i ja sto sam. pogledaj ovde i moju i dlesinu iste su. za 600-620 i 700 su isto sko sve.to su nastavci poluosovina. za ove manje 350-400-420 su manje precnikom i duzinom zato sam te pitao. kod 600 su duzine oko 35cm otprilike jedna menjac kod 600 ima tri stepena napred i jedan nazad a ove manje dve za napred i jedna nazad .
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Danas išao frezat jednu bašću i novi problem sa hondom, kad sam ju utjerivao u prikolicu sve je bilo normalno, spustio ju iz prikolice bez upaljenog motora i onda kad sam ju počeo palit prvo pukne špaga startera, ajd namotam špagu ručno onako direktno i neče da upali, onda povučem čok do pola i upali iz prve, kad se malo zagrijala vratim čok a ona se opet ugasi, vidim da nemože bez čoka radit i ostavim tako dok ne završim jer ima jedno sat vremena posla. Dođem kući i pogledam kad ono karburator puko pored one rupe za stezanje i dolje skroz pored glavne dizne za smjesu, sumnjam da je pukao kad sam spuštao hondu sa prikolice, jedna žena mi je htjela pomoći da ju spustim i naslonila se rukom na zračni filter koji je na karburatoru, ali nisam siguran jer nisam vidio, pretpostavljam da pomoči nema, svoju bašću ću odradit pa onda u potragu za novim ili dobrim polovnim karburatorom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Žena sa teškom rukom :(giggle)::(giggle):
Kaj se to nebi dalo popraviti?

Izgleda da nebi. Sad tek vidim da je jadan pukel na par mjesta.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
da žena sa teškom rukom , zato i nevolim da mi neko pomaže jer može napravit više štete nego koristi, al kako da joj kažem kad ona hoće da mi pomaže, he, he.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
da žena sa teškom rukom , zato i nevolim da mi neko pomaže jer može napravit više štete nego koristi, al kako da joj kažem kad ona hoće da mi pomaže, he, he.

Novo bus tesko nasel,probaj u osjeku u tvornici ak opce rade.
Ili zastopat sa tekucim metalom ak bu islo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Tekuči bu benzin razjebal.
Ima onaj za krpanje rezervara dvokomponentni. Sličan plastelinu.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
skroz je on pukao i sad ga drži jedna matica ona unutrašnja, probat ću ga malo ukajlat za prvu pomoč sa nekim komadom drveta, slikao sam ali su slike velikog formata, uslikat ću ponovo .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Tekući metal, vibracije, benzin, špialter....nemam dobra iskustva.:icon_e_confused:....ako je Dellortov rasplinjač nebi smejlo biti problema s nabavom....ako je Keihin onda bude malo teže...eventualno možda kineski, vrlo su slični.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Špiater i je najveći problem.
Neznam kaj bu za njega lovilo :icon_scratch::icon_scratch:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Dellortov je rasplinjač, dali bi se dalo naći samo kučište a ja da prebacim djelove svoje nqa njega
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Mislim da ti je najbolje riješenje oglasnik.....tih motora barem ima na svakom koraku....
Da ćeš naći golo kučište, u to sumnjam, nije baš potrošna roba kao ostatak rasplinjača.....pretpostavljam da je Dellorto fhcd i neki promjer grla.....Tecumseh i acme su koristili takve rasplinjače, pa možda u tom smjeru gledati, makar rasplinjači su najčešće usklađeni sa pojedinim motorima....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dellortov je rasplinjač, dali bi se dalo naći samo kučište a ja da prebacim djelove svoje nqa njega

Evo ti broj od agroopskrba matej d.o.o 012331521
Mio je vec duze u stecaju,al oni imaju servis i prodaju za hondu i mogu narucit sve djelove za nju.
Trebas znati koji je model i br.motora,zovi pa vidi kaj mogu i kolko bi te to kostalo.
Delort je inace talijanski fergazer.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod mene je keihin japanski i isto je lonce spalo .onaj navoj se raspao sto vijak steze lonce karburatora. tu nema popravke. i ja sam nabavio polovan drugi i on se razjeo totalno i zbog toga mi stoji hondin motor..pasuje samo od tog tipa honde. probao sam ja i od drugih po preporuci i nemoze da radi uopste. ako ces me poslusati kupi nov dlesa. iz nekih izvora znam da se neki delovi nabavljaju preko servisa mio osjek. prodavnica u novom sadu ih odatle dobavlja. e sad ima kineska zamena koja je jako jeftina spram hondinog. kod nas je hondin od 140-160 eur a kineski 30-45 eur kako gde se nadje. ali sa novim ce raditi mirno i manje trositi sigurno. ja sam se sa time namucio 3 god i digo ruke sa budzenjima. nov je nov. ako nadjes polovan dobro ga pregledaj ,to je macka u dzaku
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to sam viđao nekoliko puta da pukne karb, i samo počne curiti gorivo okolo......ili ode navoj gdje se steže lončić kod plovka......

ako već mjenjaš karburator, bolje stavi japanski, jer je puno bolji....ovaj talijanski je u novim hondama, i nije se dobar pokazao......večina ih radi neravnomjerno, samo vrrrrr vrrrrr vrrrr vrrrr, kao zaletava se.......dok sa japanskim puno puno bolje radi.......

najbolje je novi......polovan nije loša opcija, ako naletiš na dobar karb, jer je puno manje novca......kineski nikako nemoj kupovati, jer će ti jako brzo puknuti.......i u svemu izbjegavaj kineske djelove za ugradnju u hondu.......
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
kineski neću stavljat, zvao sam na jedno mjesto i talijanski novi je 800 kuna, sutra ču zvat dalje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
to sam viđao nekoliko puta da pukne karb, i samo počne curiti gorivo okolo......ili ode navoj gdje se steže lončić kod plovka......

ako već mjenjaš karburator, bolje stavi japanski, jer je puno bolji....ovaj talijanski je u novim hondama, i nije se dobar pokazao......večina ih radi neravnomjerno, samo vrrrrr vrrrrr vrrrr vrrrr, kao zaletava se.......dok sa japanskim puno puno bolje radi.......

najbolje je novi......polovan nije loša opcija, ako naletiš na dobar karb, jer je puno manje novca......kineski nikako nemoj kupovati, jer će ti jako brzo puknuti.......i u svemu izbjegavaj kineske djelove za ugradnju u hondu.......

Tak se svaka zaletava ak nije dobro namjestena poluga od centrifugalnog regulatora ili oprugatnije dobre tvrdoce ili ak je sve oko te poluge zamasteno i puno prasine i zemlje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh