• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
lepo radi . ja treba da isfriziram jedan deo koji nisam mogao prici sa traktorom da uzorem od ograde pa poslikam kako to izgleda 30sm duboko friziranje gde nije orano. i to samo jednom prodjem.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
drago mi je ćuti da ljepo radi, da jaka je ona sa direktnim motikama, pogotovo ova tvoja dizel koja ima težinu, biće još videa i slika kad počme sezona, jedva čekam da ju upregnem.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
meni krece sezona ali ne jos friziranja nego setva semena luka [barut] pa hocu da taj deo neorani sredim i zaravnam razorice jer sam duboko uzorao jesenas , pa mi je sklad 35cm dubok a ima jos za dva prolaza hondom taman da to isfriziram i sklad zaravnam. ma to su sile od masine pogotovu sto je motor sad tezine 40kg pa mi ni tegovi i kad je najtvrdje nisu potrebni. a motike visine koliki su tockovi i zahvat 85cm.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imam plug za 600 ili 620 za prodati, ako nekome treba.....

ranije sam to trazio i nadjem za probu kod jednog prijatelja ali nazalost nase zemlje su jako zbijene tako da ni sa gvozdenim tockovima i tegovima nemoze mrdnuti plug. kako udje u zemlju tako se ukopa i ni makac. ni 10cm nemoze u dubinu. da smo blize i da sam spram novaca bolji mozda bih ga kupio da preradim za vadilicu za krompir ali otom potom. u svakom slucaju gde su peskovitije zemlje [mekse] sa tim se moze raditi i nekom ce ustrebati sigurno.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam s njim vadio krumpir, tamo gdje nisam mogao sa velikom vadilicom.......od prošle godine sam uzeo malu traktorsku vadilicu, pa mi on više netreba.....a orat nisam s njim nikada ni probao......to je onaj plug s rešetkastom daskom.......budem slike postavio
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Kako taj plug vadi krumpir..:icon_scratch:..ako me sjećanje ne vara ima samo lijevi i desni položaj, a i daska kontra okrenuta nego obićni plugovi za vađenje krumpira?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Kako taj plug vadi krumpir..:icon_scratch:..ako me sjećanje ne vara ima samo lijevi i desni položaj, a i daska kontra okrenuta nego obićni plugovi za vađenje krumpira?
evo pogledaj slike dve tri stranice pre dlesa je postavio slike tog pluga. ima zakretanje ugla pluga na fiksnoj osovini. to je patent kad nemas nista drugo sem motike . ali kad se skine taj ranik i daska moze se montirati delfin ralica za izoravanje krompira koju bih napravio.i dan danas neko izorava krompir sa konjem i plugom u parcelama koje su jako strme i nemoze traktor . radio sam pa znam samo sto je honda malo lagana za taj posao namucis se ali kad nemas bolje resenje i to moze da pomogne. nemoj me pogresno shvatiti
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam bio zadovoljan s tom kombinacijom, za vađenje krumpira......jer traktor nemože ući, a s motikom se daleko više napatiš......
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Znači plug takav kakav je...bez prepravki.....?
To znači da si na jednu stranu otvarao brazdu, ili...?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako je, na jednu stranu, kada dođeš do kraja, okreneš plug sa jednom ručicom, jer može biti lijevi i desni.........poslije ih samo pokupiš......bez ikakvih prepravki, samo ga treba dobro podesiti da lijepo hvata kučicu, kako nebi rezao krumpir, al rutina se stekne s vremenom, i lako je upravljati, jer 600 i 620 imaju blokade na ručicama........šteta što nemam neku sliku
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja sam bio zadovoljan s tom kombinacijom, za vađenje krumpira......jer traktor nemože ući, a s motikom se daleko više napatiš......

i mene to muci ali nemam vecu povrsinu pod krompirom a traktor tu nemoze manevrisati . napravio sam ralicu podesivu pa cu probati na jesen ,jer sad je koristim za kanale za krompir i paradajz i zagrtanje i mislim da ce moci i da vadi krompir. sad mi je tezi motor pa je vucna sila veca
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Znači jedna kućica, jedan prohod......ima susjed zabačen takav plug, pa bi bilo možda dobro to isprobati...ja sam to bio gledao pred par godina i imao sam neku ideju da napravim utor za srednji položaj ručice, ali i da napravim kompletno novo plužno tijelo na onu osovinu.....nije mi na kraj pameti bilo da bi tako kako je, mogao vaditi krumpir
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Znači jedna kućica, jedan prohod......ima susjed zabačen takav plug, pa bi bilo možda dobro to isprobati...ja sam to bio gledao pred par godina i imao sam neku ideju da napravim utor za srednji položaj ručice, ali i da napravim kompletno novo plužno tijelo na onu osovinu.....nije mi na kraj pameti bilo da bi tako kako je, mogao vaditi krumpir

mozes probati tako zakretanjem daske . jesi gledao delfin ralicu za vadjenje. mozes slicnu napraviti zgodno i namontirati umesto daske . manji otpor pravi. ja idem na taj sistem da napravim. mogu ti uslikati ralicu da vidis jer je slican sistem .ukucaj na guglu :vadilica za krompir delfin 2. nemogu da prebacim sliku konekcija me zeza. takvo nesto napravis ili zakacis na plug umesto daske i ranika
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
E da, upravo takvo nešto sam razmišljao, spojeno na onu osovinicu od pluga, al kad nije moj plug, nema smisla, prvo ću najvjerojatnije probati kako je "ivanz" radio pa ćemo vidjeti

Savjet: kad nađeš negdje na netu neku sliku tada klikni desnom tipkom miša na nju i klikni na "copy link location", kada to napraviš i kada želiš sliku prebaciti na forum, onda samo kad pišeš poruku klikneš gore prozorčić oblika plave sličice(umetni sliku) i u njemu kad se otvori ponovo kikneš desnu tipku miša i klikneš "paste" i na kraju "ok" i odmah si prebacio sliku koja je tako i tako već negdje dignuta na server.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ovo je najprostije resenje original za hondu.ima na ruskim sajtovima jos jako zanimljivih resenja ali i njihove zemlje su mekse. to mozes i sam napraviti ako imas cime. ja od parcadi otpada cesto napravim nesto a ovo je jako prosto
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
poljoprivredne-masina-vadilica-za-krompir-delfin-2---1_big--12091922323276997100.jpg
evo je vadilica za krompir za hondu
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
ovo je jednostavno rješenje, motika od traktorskog kultivatora, samo dali bi dio krompira koji bi se nalazio na krajevima motike se nebi uspio dignut gore, nego bi ostajao zatrpan u zemlji, dali bi se sa svake strane motike mogao montirat komad lima da krene o d prije motike pa do kraja onih žica, i dali bi onda bilo teže za vuči u ovim našim težim tlima
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
napravio sam ralicu koja je slicna ovome ali za kanalisanje i zagrtanje sluzi . promenljive sirine od 15-40cm. nemogu da je dignem na net ali pokusacu ujutru kad je bolji signal. pogledaj na guglu pise gore u postu sta ,ima par slika bas u vadjenju krompira. ove zice samo istresaju zemlju a krompir pada iza . samo sam razmisljao kontra da ih savijem da budu olucaste. ali to se lako da na licu mesta uraditi. savijes ovako pa kontra pa vidis kako je bolje. to je ruski ili ukrainski patent a ima jos nekoliko ali su komplikovaniji i imaju ekcentar tresilicu za zemlju. ovo je prosto i mislim da bi honda lagano vukla
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
to sam i ja gledo što ima ekscentar, i taj ekscentar onu ralicu što je u zemlji gore dolje pomiče stalno i tako se lakše probija kroz zemlju, honda neka od 6 konja ju vuče, video traje oko 10 minuta i sve je detaljno objasnio čovjek, zaustavio sam video pa sam si isprinto par slika ako budem nekad možda pravio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh