• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

evo za kolegu vica
 

Prilozi

  • mio-standard-honda-prikljucci-slika-19973808.jpg
    mio-standard-honda-prikljucci-slika-19973808.jpg
    20.6 KB · Pregleda: 2,587

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
hvala oki. ovo mi je bilo jako zanimljiv prikljucak koji cu najverovatnije pokusati da napravim. svidja mi se sistem podesavanja sirine a svake strane posebno. samo umesto plevilice bih ubacio dva pluzna tela ili slicno da sluzi za zagrtanje krompira ili pravljenje kanala za sadnju ili sejanje.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
nqf1ztoe701uuuuz4dr0.jpg
[/URL][/IMG]
pwrkfjm2mm205sf6b47a.jpg
[/URL][/IMG]
wskd1tu6i8u9ju1djxq.jpg
[/URL][/IMG]
g4pbeldpla8x2bucq7s6.jpg
[/URL][/IMG]
kq1vgt6k35bo6ancgz8p.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]
8nbof0aelzc5e8yi635.jpg
[/URL][/IMG]
f7lbqu957ajhwaydfkl.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]evo slika pluga za sve, motokultivatora i freze umjesto točkova što ide, vučnu frezu ću možda koristit za pliče frezanje vinograda, inače motor radi dobro, jedino malo je ler gas čini mi se malo jači , probao sam ga smanjivat na karburatoru ali nisam mogo .
90tz368zh70dcroint3.jpg
[/URL][/IMG]
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

hvala oki. ovo mi je bilo jako zanimljiv prikljucak koji cu najverovatnije pokusati da napravim. svidja mi se sistem podesavanja sirine a svake strane posebno. samo umesto plevilice bih ubacio dva pluzna tela ili slicno da sluzi za zagrtanje krompira ili pravljenje kanala za sadnju ili sejanje.


nebi te trebalo izači puno novaca ako ga budeš radio sam još bolje ako se kužiš u varenje i željezariju jer motičice kupuješ po cc 20-30kn po komadu ili oko 3e
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
radim svasta od zanata a vecinom autolimariju i mehaniku. radio sam kao bravar i varioc u firmi tako da samo materijal kvalitetan nabaviti i napred. imam co2 od 180a koji vari sve do 10mm zgodno a za bas deblje pozajmim svajs od druga elektrode i vari. dlesa zahvaljujem na slikama a sto se tice rada lera to ti je do onog leptira gasa i zajedene biksnice. tu varira ali samo teraj dok ide. ja mucim muke sa jednom f400 ovih dana. g35 motor i nema nigde platina u nabavci. preradjujem joj kvacilo da nebi pucali kaisevi e sad neznam meru kaisa tacnu koja je kod njih jer ga nema. cini mi se da je 13- 850 ali nisam siguran.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
nisam se susreto sa tim frezama , gledo sam na you tubu malo freze i kolko sam primjetio te manje freze imaju pogonsku remenicu na radilici, onda nekima je auspuh sa desne strane , akarburator sa ljeve i tako , inače danas sam kupio i ulje za motor sae 10w30 , tako piše u uputi za motor da treba to ulje stavljati, sad je u njoj sae 30, koje se ulje tebi najbolje pokazalo.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisam se susreto sa tim frezama , gledo sam na you tubu malo freze i kolko sam primjetio te manje freze imaju pogonsku remenicu na radilici, onda nekima je auspuh sa desne strane , akarburator sa ljeve i tako , inače danas sam kupio i ulje za motor sae 10w30 , tako piše u uputi za motor da treba to ulje stavljati, sad je u njoj sae 30, koje se ulje tebi najbolje pokazalo.

ovo su malo manje honde ali jako dobre .samo sto ima vise vrsta motora ubacivanih. ovaj je jako slican g 200 a pogon sa radilice direkt. samo manje snage jer ima 144cm . ja u moju nikad nisam sipao sae 30 iako su mnogi preporucivali. 15w40 kvalitetnije a posle osvezenja karikama cistu sintetiku . mineralna sam izbacio iz upotrebe zato sto nisu dobra za vazdusare .kod njih dolazi do vecih radnih temperatura nekad rade na hladnije i tu obicna mineralna ulja brzo gube svojstva. sinteticka i polusinteticka ulja negube svojstva podmazivanja cak ni prilikom pregrevanja ulja. to im je glavna prednost i to mi se dokazalo u praksi posto radim teska friziranja a usluzno i masini je jos uvek sve original na standardu .promenio sam samo nove karike i ventile jer su dosli ko zilet. hilzna ,klipnjaca i radilica kao iz fabrike sad da su ubaceni a 33god je radila ko rob. sad i u kipor dizel sipam sintetiku lukoil
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
ovo ulje 10w30 je polusintetika, to ču onda stavit prije sezone, a sljedeči put ću plavi šel 10w40, jer to sipam i u auto felicia 1.3 mpi. jedna vrsta ulja i nema problema.
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

ovo ulje 10w30 je polusintetika, to ču onda stavit prije sezone, a sljedeči put ću plavi šel 10w40, jer to sipam i u auto felicia 1.3 mpi. jedna vrsta ulja i nema problema.

ja također u svoju f630 stavljam 10-30w i isti motor imam na labinprogressu kopačici flora 55 i također stavljam to ulje
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ovo ulje 10w30 je polusintetika, to ču onda stavit prije sezone, a sljedeči put ću plavi šel 10w40, jer to sipam i u auto felicia 1.3 mpi. jedna vrsta ulja i nema problema.

sad gledam tvoju frezu . sasvim drugaciji nosac i manji zahvat od moje. koliko hvata po meni oko 60-65cm u frezovanju. kod mene su vece motike i ide 5cm dublje od originalnih a nosac [poluosovina ]je drugacija i siri razmak dosta. kod mene je zahvat oko 85cm. samo kvalitetno ulje polusintetiku ili sintetiku. u kosacicu za travu stric sipo mineralno i trosila ulje. ja predjem na sintetiku i cele sezone nije pomerila nivo . ja sam presao na lukoil jer ga mnogi hvale a i standarde i specifikacije ima bolje od mnogih ulja. sad cemo videti kako ce biti .kod nas se mnogo mucka sa uljima tako da samo odredjene marke sipam. ili total ili elf , ili GM [opelovo] i sad lukoil
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
To na toj slici su motike od moje vučne freze, da 60 cm je široka ta vučna freza. Ja sam te motike sad preradio da idu umjesto točkova, biće za motor puno lakše- jer onu vučnu je puno teže vuči, Vinograd mi je u brdu pa onda malo priklizava, pa ju treba stalno ispravljat i tako. Osovine od motika su tanje nego od original motika direktnih, ali sam skinuo proširivače i onda ove motike idu gore, samo sam morao izbušit rupe na osovinama od motika i napravit tanjure, jer je prihvat osovina na vučnoj pomoču vijkakoji se uvrne bočno u pogonsku osovinu i drži dvije motike , a ona treča motika se sa četiri vijka učvrsti za ove dvije motike.To sam uradio da nemoram kupovat druge motike.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Dečki za te motore je monogradno ne legirano ulje....nije da od ostalih bude odmah prdnuo, al ne činite im najbolje sa tim modernim uljima
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
svak neka sipa po zelji. moje iskustvo u radu i izboru ulja za 16 god sa hondom f600 i plus je kupljena polovna stara 17 god . ta masina je i dan danas u perfektnom stanju . ako je nije zastitilo kvalitetno ulje i pazljivost u toku teskih radova ja neznam sta je . mogu ti otvoriti motor da vidis originalnu stublinu koja je kao nova.originalni klip klipnjaca i radilica na standardu dez parnica i bilo kakvih ostecenja. promenute samo jedne karike i to posle 31god rada .i prosle godine ventili . ima kod mene nekoliko hondi u koje se sipa svasta od ulja i svake tri cetri god su na servisu za generalnu.jedino bih preporucio umesto 10w30 da predjete na 10w40 jer ima bolje rezultate na na vecim spoljnim temperaturama leti
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
15022013351.jpg
[/IMG]
15022013350.jpg
[/IMG]
15022013349.jpg
[/IMG]
15022013348.jpg
[/IMG] evo moje honde sa kipor dizelom koji sam ubacio i preradio kvacilo tako da vise nema pucanja pogonskog kaisa i super se pokazalo. motike se vide manje koje sam pravio po originalnim a desno je nosac sa vecim sa kojima frezujem oko 25cm a moze i 30cm ako bas ustreba. remenica na novom motoru je veca po precniku jer sam je namerno ubrzao i sad je brza i bolje sitni zemlju. smislio sam i uradio prikljucak za prikolicu tako da sad koristim auto prikolicu . dva vijka odvrnem na rudi stavim ovaj prikljucak zavrnem i zakacim za hondu. tako da je koristim i za auto i za hondu. imam i slike honde f400 kojoj sam preradio kvacilo i to meoma lako bez ikakvih problema .samo se probusi jedna 4mm rupa na nosacu spanera i izmenu mesta opruge i sajle . ako koga interesuje da mu nepucaju kaisi mogu i to postaviti
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sad upravo pravim zagrtac za krompir [podesavajuce sirine] posto mi cesto treba i za pravljenje kanala za sadjenje paradajza i ostalog. predhodni su mi pozajmili na duze vremme kao i mnogo opreme od honde. posto sad su pozajmljivaci a ne lopovi. uhhh samo kad bi doznao ko me oplevio po radionici
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ako nije tajna koliko si platio ovaj motor.

u februaru prosle godine sam ga kupio. to je najeftinije za kipor sto sam mogao pronaci. 260 eur sam ga platio sa dostavom kuci od jednog u blizini novog pazara. svud sto sam nasao bili od 280 pa navise a kod nas i do 350-380 eur. mada oni lazu sto se snage tice .za ovaj govore da je 8ks a on je 5,5. ks. ovo je 176 -ica . 186 -ica je 8ks a prodaju je pod 8-10 ks. imam fabricke podatke za njih . inace dobro se do sada pokazao, ako iole bude posla otplatice se ovog proleca.ima i onaj balboni identican je skoro ali imaju problema sa paljenjem kad je hladnije i problem pumpi i dizni. to mi serviser preporucio
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Sad su cene pale,pa vidim da taki cene i po 230 sa dostavom.Svi ti motori su svercovani sa kosova,a dole su cini mi se oko 140e.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
znam da su sa kosova . nema novaca pa spustaju cene. prosle godine su bili na kosovu od 130-170 eur ali kad nemam ko da mi pretera. ovako sigurnije
 

Najnoviji postovi

Na vrh