• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
evo kolege forumaši da vas izvjestim, danas sam kosio sa kosilicom i probao ono svoje poboljšanje sa okretanjem motora i nije baš bilo dobro jer sam koristio onu veču gonjenu remenicu tako da sam izgubio brzinu kardana i gušila se kosilica, dobro to bi se i rješilo sa korištenjem one manje brze remenice jer sam ostavio mjesta da se mogu prošlicat kanali za motor. Ali desio se još jedan problem da mi je spala ona remenica na kosilici ona gornja koja navije gore i onda još se osigura sa maticom, to se desilo jer sam sa okretanjem smjera pogona okrenuo i smjer okretanja te remenice te se ona odvrnula. Sad neznam dali da idem dalje sa rješavanjem toga jer više nekosim uslužno , a ovo svoje malo oko 2000 kvadrata pet puta godišnje mislim da mi se neisplati dalje raditi na ovome.
 
S

staffmen

Guest
mah....ti kultivatorcici su super za sitne poslove.
Al bez uvrede jebi ti takav stroj di imas vise remenja nego zeleza.

Gledao sam ga sad malo u bauhausu. Dobro zgleda al ne svida mi se to remenje. Ko da ga je neko u garazi osmislil.
Velika prednost naspram drugih je relativno mala cijjena i kolko tolko jeftini prikljuci.
NPr malcer je bio 4500kn a za Mondiala mog je 7000. Mislim na malcer sa cekicima.
Dok je roto kosa 2500 a za mondiala je 4500
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
mah....ti kultivatorcici su super za sitne poslove.
Al bez uvrede jebi ti takav stroj di imas vise remenja nego zeleza.

Gledao sam ga sad malo u bauhausu. Dobro zgleda al ne svida mi se to remenje. Ko da ga je neko u garazi osmislil.
Velika prednost naspram drugih je relativno mala cijjena i kolko tolko jeftini prikljuci.
NPr malcer je bio 4500kn a za Mondiala mog je 7000. Mislim na malcer sa cekicima.
Dok je roto kosa 2500 a za mondiala je 4500

Da kolega slažem se , jeftin je jer je jednostavan, nema kvačila klasičnog, nema diferencijala, motori su izdržljivi i štedljivi ako ih se ne preopterečuje, suzio sam joj vučnu frezu u proljetnom frezanju vrta i onda troši stvarno ko upaljač, da je malo jači motor i da je teža bio bi to dobar stroj, ovako on je hobi stroj,
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
ovo je dobra freza jer ima čep za sipanje ulja, moja nema taj čep , jučer sam frezo vinograd i počelo mi je nešta zviždit kad uključim frezu, morat ču malo pregledat jer nije još ništa rađeno na njoj, mislim da ova nije puno radila i da vrijedi od 1500 -2000 kuna
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
ako prodaješ onda punoooo,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ako kupuješ sića!
Ja to gledam sa strane kupca. Znači koliko bi ja dal za to?
ovo je dobra freza jer ima čep za sipanje ulja, moja nema taj čep , jučer sam frezo vinograd i počelo mi je nešta zviždit kad uključim frezu, morat ču malo pregledat jer nije još ništa rađeno na njoj, mislim da ova nije puno radila i da vrijedi od 1500 -2000 kuna
Kolko ide ulja u nju?
Navodno je korištena sezonu ili dvije, a ostatak svoga vijeka je provela na lošem mjestu čim je tak pohrđala.
Probali smo ju i čini mi se da nije tak preloša. U radu nekih popratnih zvukova nema ali mi se čini da bu jako brzo ubila makinu.
S kojom brzinom se uopče s tim radi?
Ona noga otraga regulira dubinu?
Evo slika noževa.


free picture hosting
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Ja to gledam sa strane kupca. Znači koliko bi ja dal za to?

Kolko ide ulja u nju?
Navodno je korištena sezonu ili dvije, a ostatak svoga vijeka je provela na lošem mjestu čim je tak pohrđala.
Probali smo ju i čini mi se da nije tak preloša. U radu nekih popratnih zvukova nema ali mi se čini da bu jako brzo ubila makinu.
S kojom brzinom se uopče s tim radi?
Ona noga otraga regulira dubinu?
Evo slika noževa.


free picture hosting
radi se sporim brzinama, prvom ako je malo vlažnije ili u proljeće bašća, a ako je suvlje može i drugom, ja sam sada vinograd sve drugom, sad nema trave a orano je u jesen, i treba smanjit dubinu, ona noga se spusti dolje da neide duboko freza, ja sam skinio jedan par noževa da joj bude lakše, jer stvarno bi stroj nastrado
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
ovo je dobra freza jer ima čep za sipanje ulja, moja nema taj čep , jučer sam frezo vinograd i počelo mi je nešta zviždit kad uključim frezu, morat ču malo pregledat jer nije još ništa rađeno na njoj, mislim da ova nije puno radila i da vrijedi od 1500 -2000 kuna

vrijedi te novce ja sam takvu istu prošle godine prodao za 2000 kn,stavio ju na njuškalo i ošla za tjedan dana
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Evo jednog pitanja:

Ima li netko dvije felge s gumama, a može i bez guma za prikolicu motokultivatora MIO F620 za prodati?

Naime, od niti jednog auta ne pašu felge...rupa je najčešće u sredini preveikog fi za montirati autokotače
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Evo jednog pitanja:

Ima li netko dvije felge s gumama, a može i bez guma za prikolicu motokultivatora MIO F620 za prodati?

Naime, od niti jednog auta ne pašu felge...rupa je najčešće u sredini preveikog fi za montirati autokotače

Nitko nema felge? Jel netko zna od kojeg auta pašu, ja probao većinu na auto-otpadu ali ne paše....

Možda neka stara Lada, a nema na otpadu pa nisam probal???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Valjda ti je bitan razmak rupa, a srce se doradi :scratch
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
evo malo moje piluše

evo još malo
 

Prilozi

  • DSC00723.jpg
    DSC00723.jpg
    53.9 KB · Pregleda: 1,314
  • DSC00724.jpg
    DSC00724.jpg
    52.1 KB · Pregleda: 995
  • DSC00725.jpg
    DSC00725.jpg
    46.6 KB · Pregleda: 691
  • DSC00726.jpg
    DSC00726.jpg
    54.4 KB · Pregleda: 1,174
  • DSC00727.jpg
    DSC00727.jpg
    52.6 KB · Pregleda: 1,556
  • DSC00728.jpg
    DSC00728.jpg
    51 KB · Pregleda: 2,026
Posljednje uređivanje od moderatora:

jaje

Novi član
Tu od
15 Stu 2012
Poruka
21
honda f620

Pozdrav svim forumasima,novi sam ovdje pa bih vas molio za pomoc!
Naime u fazi sam kupovine mtk f620(dosta sam saznao od vas forumasa o
tom stroju)naravno rabljenog,kako sam naisao na jedan koji mi izgleda dobro
i po izgledu i po cijeni totalno sam se zapalio za stroj,e sad ,stroj upalio
na prvu sve super no nekako dimi bjeli dim onako vise kao para.To me sad totalno muci dali je to neki kvar ili noramalno za hondu f 620.Molio bih vas poznavatelje da mi pomognete posto vidim da ekipa ima stvarno velika iskustva
sa mtk pa da se i ja prilkjucim u vas klub.Hvala
 
Posljednje uređivanje:

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

Pozdrav svim forumasima,novi sam ovdje pa bih vas molio za pomoc!
Naime u fazi sam kupovine mtk f620(dosta sam saznao od vas forumasa o
tom stroju)naravno rabljenog,kako sam naisao na jedan koji mi izgleda dobro
i po izgledu i po cijeni totalno sam se zapalio za stroj,e sad ,stroj upalio
na prvu sve super no nekako dimi bjeli dim onako vise kao para.To me sad totalno muci dali je to neki kvar ili noramalno za hondu f 620.Molio bih vas poznavatelje da mi pomognete posto vidim da ekipa ima stvarno velika iskustva
sa mtk pa da se i ja prilkjucim u vas klub.Hvala

prijatelj ja imam novu hondu f630 kupitu proljetos i nema nikakav bijeli dim,a pali od prve otvorim gorivo i stavim čok i kresnem,vratim čok i derri dok ima goriva(nepoderivo)
 

jaje

Novi član
Tu od
15 Stu 2012
Poruka
21
Hvala Oki,znaci kod novog stroja te pojave bijelog dima nema.
Eto, nadam se da ce se netko javiti tko zna ili bar misli u cemu je problem.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Hvala Oki,znaci kod novog stroja te pojave bijelog dima nema.
Eto, nadam se da ce se netko javiti tko zna ili bar misli u cemu je problem.

Ma nije nikakav problem , pa mora se dimiti , zato postoji auspuh da se dimi . Kada se malo ugrije neće biti dima , isto tako kada bude radio pod opterećenjem bit će tamniji dim.

Samo vodi brigu o ulju , naprijed imaš čep od ulja i na čepu bi trbao biti mjerač.
Ulja nesmije faliti , to često kontroliraj , ako budeš puno radio promjeni ulje dva puta tijekom sezone.
Gore imaš filter zraka koji ti je isto u ulju , njega isto tako moraš očistiti i nadoliti ulja.
To su odlični strojevi , samo toči i gas.
Ja sam 10 godina imao hondu i sve sam radio sa njom , nije bilo nikakvog ozbiljnijeg kvara.
 

jaje

Novi član
Tu od
15 Stu 2012
Poruka
21
pozz

E,hvala Žuti!Sad mi je malo lakse,no mozes li mi jos reci ovo kod mjenjanja brzina
kako ide jer stvarno nema nikakva iskustva,kad ubacim u brzinu, onda dodam gas pa pustim kvacilo polako ili? I jos kad vozim prikolicu ono krecem sa prvom pa u voznji mjenjam 2,3 na ovaj nacin ili gresim i to ,nemam pojma pa se sada ucim ovako preko vasih odgovora.hvala.
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

E,hvala Žuti!Sad mi je malo lakse,no mozes li mi jos reci ovo kod mjenjanja brzina
kako ide jer stvarno nema nikakva iskustva,kad ubacim u brzinu, onda dodam gas pa pustim kvacilo polako ili? I jos kad vozim prikolicu ono krecem sa prvom pa u voznji mjenjam 2,3 na ovaj nacin ili gresim i to ,nemam pojma pa se sada ucim ovako preko vasih odgovora.hvala.

vrlo jednostavno vidi ako si bez nekog velikog tereta odmah staviš u 3 lagani gas i s otpuštanjem kvačila dodaješ gas vidjet češ da češ se brzo naviknuti,a što se tiče 1 i 2 brzine to ti sve ovisi o putu,cesti i slično jer kod mene npr.kada izlazim iz dvorišta pošto je uzbrdica idem u 2 jer kada sam u 3 onda mi zna proklizivati jer ima snagu na motoru,a kotači to nemogu prenijeti na podlogu pa hoče poskočiti
 
L

lema

Guest
zahvaljujem se članovima ovog foruma na svim savjetima i znanjima koja su napisali tu. da nije toga bilo moja honda bi i dalje bila u garazi ili vec prodana, a ovako mi sluzi jos jednom HVALA. god dana je stojala u garazi samo jednom sam je upalio sebi sama dodaje gas jednostavno vileni i kad sam procitao ovaj forum od a-ž vidim ja da je to jako lijepa i pohvalna mašina. nakon nekog vremena u garazu i primjeni sve sa foruma. imao sam samo strižnu koslilicu i jako me dobro služi s tim sto moras redovno kositi da trava ne preraste ako preraste dolazi do komlikacija sa ležajem, remenjem i travom koja pada pod stroj. inace jako dobra(za neku normalnu travu). eh sad dosla zima, a imam veliko dvoriste lopata i ručni grn koji ja uzmem u ruku i guram i nisu bas popularni, naletim na netu snježnu frezu za HONDU mio standard Osijek. super. sad imam i snježnu frezu koja me solidno služi. ako nekog interesuje klip mozda ili fotografije mogu postaviti kroz par dana naravno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh