• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,034
ja imam mio 620 mtk sa motorom g200, imao sam taj problem ,i ispuhao sam dizne u karburatoru, ima ih više i onda je bilo u redu, sada samo nekad malo se zaleti kad je na leru, sad neznam taj karburator na tvojoj kakav je jel ima još koja dizna. dali si skroz rastavio karburator. ili ti možda negdje na nekoj brtvi povlači zrak.

hvala,na pomoći,bio sam rastavio cijeli karburator,ali nisam izvukao onu središnju diznu(odšarafio sam šaraf koji ju drži,ali nisam znao da se unutra nalazi još jedna)jučer sam malo trazio n:prayer:a youtubu,i našao dva filmića (na engleskom su)koji lijepo objašnjavaju ćišćenje i rastavljanje karburatora pa ako još nekoga zanima nek si pogleda.U nedjelju slijedi još jedno rastavljanje pa ćemo i to počistiti,i ispravak nije gcv 160 nego gc 160.još jednom hvala svima koji su željeli pomoći.nadm se da ću riješit problem:prayer:
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

bećari danas sam kupio plug razgrtač i roto kosilicu pa molim malo pojašnjenja oko kosilice pozz
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Baca benzin na filter zraka!

Jesenas sve radilo ok sa mojom f620, čak sam je i upalio jednom tijekom zime i nisam primjetio ništ neobično, danas upalim i nakon možda pol minute poče bacati, valjda, gorivo na filter zraka, na onu cjevčicu sa strane. Šta se dešava, ima li pomoći?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Čudno......jel filter uljni? Malo mi je čudno da odjednom.:supris:...meni to zvuči kao da ti nabija karter gas kroz onu cjevčicu(spaja filter sa blokom). Probaj je odvojiti i onda upaliti i vidjet jel puše iz bloka....
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Evo ga, nisam zatvarao (nikad) gorivo, iglica zaglavila i gorivo ošlo u karter.

Naravoučenije, uvijek zatvarati gorivo, pa i u pauzi za pivo :).

Riješenje, ispustiti iz kartera tu mješavinu, oprati filter zraka, nasuti novo ulje u motor i ostaviti da radi koji minut, ispustiti ulje jer vjerovatno ima još ponešto goriva unutra, nasuti novo ulje u motor i dakako malo u filter.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
:madmana::confused::lol:
edit:
Sad se sjetil....pošto je benzin dospio u filter samo prek ventilskog razvoda, bilo bi dobro otvoriti kutijicu i provjeriti dal nije ostalo benzina u njoj. Ne bi bilo dobro da se ventili benzinom podmazuju
 
Posljednje uređivanje:

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
:madmana::confused::lol:
edit:
Sad se sjetil....pošto je benzin dospio u filter samo prek ventilskog razvoda, bilo bi dobro otvoriti kutijicu i provjeriti dal nije ostalo benzina u njoj. Ne bi bilo dobro da se ventili benzinom podmazuju

Ajd pojasni malo detaljnije, gdje je kutijica, kako do nje i kako ju otvoriti?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Sve me ruke bole od rušenja, al ajde....
Kutijica ti je poklopac koji se nalazi na bloku motora, pravokutnog oblika i nalazi se iza auspuha i rasplinjača. njega lijepo skini, al pažljivo da ti se slojevi ne razdvoje. Unutra ti je ventilski razvod i to dobro obriši i osuši jer preko njega se motor zrači i otuda je ušao benzin u filter(spojeni su gumenim crijevom, ak se ne varam)
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Ok, hvala.
Inače ono kako sam napravio i što napisao je po uputama majstora iz MIO standardovog servisa u Osijeku.
Uzdravlje.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
imam problem s hondom ,nije 620 nego f400 ,primjetio sam da flisa ulje iz mjenjača na osovini kotača ,vjerovatno je semering ali nisam ga nikad skidao je li komplicirano,ako je neko mijenjao bio bi zahvalan na uputama
 
M

mio-s

Guest
Imao sam isti problem na svom F400.
Sto posto ti je otišao taj semering, odnosno vodena brtva.

Nisam siguran dali se može ta brtva skinuti bez rastavljanja cijelog mjenjača, ne sječam se više, sutra ću provjeriti fotografije pa javim. ;)

Vidio sam da mi curi ulje iz mjenjača te sam iskoristio priliku da napravim polugeneralku na motoru (G35), zamjenim sve semeringe i ležajeve mjenjača te obojam kompletnu limariju. Polugeneralna je već bila potrebna, jer je motor dimio dosta što je ukazivalo na potrošenost karika - to se poslije i pokazalo.

Karike sam platio 30kn po komadu (dvije obične i uljna) kod majstora iz Zg.
Vodene brtve su plačene 55kn po komadu u MIO-vom servisu u Osijeku (a za iste takve CHB Česi traži 90kn po komadu). Također sam kupio i poklopce mjenjača jer su bili strunuli, i to od novijih modela na kojima taj poklopac mnogo deblji. Mislim da me oba nisu koštala više od 100kn.

:partyman:
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Imao sam isti problem na svom F400.
Sto posto ti je otišao taj semering, odnosno vodena brtva.

Nisam siguran dali se može ta brtva skinuti bez rastavljanja cijelog mjenjača, ne sječam se više, sutra ću provjeriti fotografije pa javim. ;)

Vidio sam da mi curi ulje iz mjenjača te sam iskoristio priliku da napravim polugeneralku na motoru (G35), zamjenim sve semeringe i ležajeve mjenjača te obojam kompletnu limariju. Polugeneralna je već bila potrebna, jer je motor dimio dosta što je ukazivalo na potrošenost karika - to se poslije i pokazalo.

Karike sam platio 30kn po komadu (dvije obične i uljna) kod majstora iz Zg.
Vodene brtve su plačene 55kn po komadu u MIO-vom servisu u Osijeku (a za iste takve CHB Česi traži 90kn po komadu). Također sam kupio i poklopce mjenjača jer su bili strunuli, i to od novijih modela na kojima taj poklopac mnogo deblji. Mislim da me oba nisu koštala više od 100kn.

:partyman:
nekako su mi jeftini ti dijelovi,ja sam mislio da je to skuplje,da sam znao da su poklopci po toj cijeni promijenio bi ih danas kad su već bili dolje ,moji su bili dosta zahrđali ali sam ih dobro pošmirglo i ofarbo i vratio na mjesto,inače riješio sam danas problem curenja ulja ,nije bio semering ,kad sam skinuo poklopce mjenjača vidim da curi odozgo na brtvi jer su popustili vijci a ulje se slijevalo i izlazilo pored osovine,stegnuo sam vijke i sad ne curi ni kap
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,034
Pozdrav svima,evo samo da vam javim da je jučer karburator bio u komadima i cijeli očišćen,sada honda radi kao švicarski sat, nema više zaletavanja,hvala svima:gitarist::gitarist::partyman:
 
M

mio-s

Guest
Pozdrav. :)

Kakvo ulje ide u mjenjač od Honde-Mio standarda? Gusti Hipenol?

I gdje se na navedenom motokultivatoru može nači ikakva oznaka godine proizvodnje? Znam da na svim Tomosovim blokovima ima oznaka unutar blokova. I uglavnom se radi o tome da ako u bloku piše recimo 73 da je najvjerovatnije motocikl (ili kosilica, šprica, pumpa,..) napravljen godinu kasnije. A na Hondi nisam našao nigdje, pa ni u mjenjaču. :scratch

Danas bi moja Hondica trebala biti u pogonu.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
po preporuci proizvođača obićno motorno ulje, sa hipenolom bi ti mtk bio osjetno slabiji.....poz
 
M

mio-s

Guest
Pozdrav.
Da, u motor ide motorno ulje, ali ja sam mislio na mjenjač-getribu. Stavio sam hipenola kak je bilo i zadnji put, dosad se nije ništa dogodilo. A u motor sam stavio 10W-40.

:partyman:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Pozdrav.
Da, u motor ide motorno ulje, ali ja sam mislio na mjenjač-getribu. Stavio sam hipenola kak je bilo i zadnji put, dosad se nije ništa dogodilo. A u motor sam stavio 10W-40.

:partyman:

ja sam pito u Osijeku Mio servisu i isto su mi rekli u mjenjač ide motorno ulje, sad zašto neznam ali vjerojatno ima neki razlog zašto. U motor sipam 10-40 -plavi šel i dosad je sve u redu u ovih 13 godina koliko ju imamo, a nije baš mažena, redovita kontrola i održavanje puno znače, iako bi trebalo sae 30 ulje koliko sam na jednom mjestu na forumu pročitao da je bolje za motore koji se podmazuju zapljuskivanjem.
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

pošto mi je moja f630 nova promijenio sam motorno ulje pa si razmišljam da maznem i hipenol koliko stane u mjenjač hipenola i dali moram motokultivator na stranu nagniti ili moram s nekim ljevkom sipati ulje u mjenjač?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
pošto mi je moja f630 nova promijenio sam motorno ulje pa si razmišljam da maznem i hipenol koliko stane u mjenjač hipenola i dali moram motokultivator na stranu nagniti ili moram s nekim ljevkom sipati ulje u mjenjač?

kod mene u f 620 stane oko 3.8 litara do čepa za sipanje ulja se sipa, sad mislim da su mjenjači isti ,ali nisam siguran. Ja sipam motorno ulje u mjenjač. Najlakše je sa ljevkom i komadom crijeva i mjenjač da stoji uspravno kako i stoji i do čepa.
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

kod mene u f 620 stane oko 3.8 litara do čepa za sipanje ulja se sipa, sad mislim da su mjenjači isti ,ali nisam siguran. Ja sipam motorno ulje u mjenjač. Najlakše je sa ljevkom i komadom crijeva i mjenjač da stoji uspravno kako i stoji i do čepa.

puno hvala na motoru sam neki dan izmjenio sada mi preostaje još to i samo rad,neki dan sam namontirao i rotacionu kosu na njega i mogu reči da sam jako zadovoljan s njome samo da svladam još brzo kopčanje i skidanje i to je to
 

Najnoviji postovi

Na vrh