• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
proba
mio620sakosilicom001.jpg
http://imageshack.us/g/717/mio620sakosilicom001.jpg/malo da osvježimo temu, jučer sam malo kosio sa kosilicom, jedno sat i pol , trava je mala i rijetka ali mora se pokosit.
 
Posljednje uređivanje:

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
proba
mio620sakosilicom001.jpg
http://imageshack.us/g/717/mio620sakosilicom001.jpg/malo da osvježimo temu, jučer sam malo kosio sa kosilicom, jedno sat i pol , trava je mala i rijetka ali mora se pokosit.

pozdrav iz prohladnog Brčkog,i ja sam ovih dana malo radio sa Hondicom,za sad nema vise nekih uocljivijih problema sto se tice remena,za 20-tak dana dolazim u Osijek pa cu produziti ili u tvornicu MIO ili cu otici u Borovo da kupim originalni remen(original je original),.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
pozdrav, molio bih ako nije problem da mi dlesa18 pročita dimenziju remena na kosilici pošto vidim da se snjom radilo ,naime nabavio sam kosilicu za f 620 ali nemam pogonskog remena pa neznam dimenzije a sva sila prodavača ovdje u Varaždinu ne znaju koji remen ide a nazivaju sebe "ovlaštenim", isto tako kad sam trebao neke rolice za vadilicu svi u mene bleje i nemaju pojma da je mio radio vadilice krumpira ,
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
pozdrav, molio bih ako nije problem da mi dlesa18 pročita dimenziju remena na kosilici pošto vidim da se snjom radilo ,naime nabavio sam kosilicu za f 620 ali nemam pogonskog remena pa neznam dimenzije a sva sila prodavača ovdje u Varaždinu ne znaju koji remen ide a nazivaju sebe "ovlaštenim", isto tako kad sam trebao neke rolice za vadilicu svi u mene bleje i nemaju pojma da je mio radio vadilice krumpira ,
dimenzije pogonskog remena - gornjeg je13x1330 La ili 13x1300 Li, donji remen je 13x1370 La i ovaj donji mora biti neki k ruči kao optibelt ili borovo, jer i je originalni sava spadao. oprosti što si duže čekao odgovor, jučer mi poruka nije bila vidljiva, a danas sam imao nekog posla
 
Posljednje uređivanje:

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
zahvaljujem na dimenzijama remena, i ne moraš se ispričavat imam dovoljno vremena do sljedeće sezone košnje
poz..
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

interesira me kako se na hondi f 620 ponašaju rotaciona ili strižna kosa,koje su mane,koje su prednosti jedne i druge i ajmo reči za koje površine kosidbe se preporučavaju
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
interesira me kako se na hondi f 620 ponašaju rotaciona ili strižna kosa,koje su mane,koje su prednosti jedne i druge i ajmo reči za koje površine kosidbe se preporučavaju

Ja sam imao i jednu i drugu.
Obje imaju problema kad je trava prerasla i previsoka.
Inače sve drugo je OK.

Strižna kosa ima problem sa visokom travom zato što joj je onaj središnji ležaj
podložan zaštopavanju i omatanju trave oko njega.
Štitnik ne pomaže previše.
Traktorska kosa je puno bolja u tom slučaju jer traktor ide sa strane, kosa samo podreže travu i ona ostane tu gdje je odrezana i samo padne,
kultivator ide pravo po sredini površine koju zahvaćaš košnjom pa se dešava
da ti trava zastaje i zavlači se pod stroj.
Trava ti pada pravo preko toga i moraš stalno stajat i odbacivati.
Nekoliko puta kosio sam površine koje su zarasle, ali je onda najbolje imati još nekoga
za pomoć, kad se zaštopa da ti netko ide sa strane pa odbacuje.

Sa nekakvom travom normalne veličine nikad nisam imao problema.

Za vinograd je bilo odlično, nekakav voćnjak pogotovo ako je nagib je isto dobro
jer je kultivator samohodan pa nemoraš ništa gurat kao kod nekakve kosilice na guranje.

Za nekakvu veću površinu, livade za sijeno ili tako nešto mislim da je preveliko mučenje, ne za stroj koliko za mašinistu :D
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
interesira me kako se na hondi f 620 ponašaju rotaciona ili strižna kosa,koje su mane,koje su prednosti jedne i druge i ajmo reči za koje površine kosidbe se preporučavaju
ja imam strižnu kosilicu i potpisujem u potpunosti ono što je napisao kolega pepapilar
 

brum

Novi član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
13
zdravo. i ja imam f620 i imao sam isti problem, puko remen, nisam imo original 17, pa sam stavio 13x900 zupčasti i evo još nije puko.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
zdravo. i ja imam f620 i imao sam isti problem, puko remen, nisam imo original 17, pa sam stavio 13x900 zupčasti i evo još nije puko.
i ja sam radio neke preinake na mtk-u, pa mi originalni pogonski remen više nije odgovaro i mislio sam tražit drugi 17, i onda nađem neki 9.5x 1050 i stavim ga i radi ovako bez opterečenja sad vidit ću na prolječe u radu kako će se ponašat.
 

brum

Novi član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
13
i ja sam radio neke preinake na mtk-u, pa mi originalni pogonski remen više nije odgovaro i mislio sam tražit drugi 17, i onda nađem neki 9.5x 1050 i stavim ga i radi ovako bez opterečenja sad vidit ću na prolječe u radu kako će se ponašat.

ja ovaj 13x900 imam več više od godine a radio sam svašta, pa i sa motikama što staviš umjesto točkova tjera sa lakočom, a u kosidmi, transportu da negovorim.

i ja sam radio preinake dodao sam još jedan par remenica na one dve originalne tako da sad moja f620y ide max 37km/h, nema baš snage za povuč al za prevoz mene i pokojeg njenog priključka solidno ide...:weedman:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
ja ovaj 13x900 imam več više od godine a radio sam svašta, pa i sa motikama što staviš umjesto točkova tjera sa lakočom, a u kosidmi, transportu da negovorim.

i ja sam radio preinake dodao sam još jedan par remenica na one dve originalne tako da sad moja f620y ide max 37km/h, nema baš snage za povuč al za prevoz mene i pokojeg njenog priključka solidno ide...:weedman:
imaju slike moje honde u temi motokultivator honda kako sam napravio okretanjem smjera pogona baš radi brže košnje kad je trava rjeđa, kako se 'tebi ponašala kosilica u travi kad si išao bržom brzinom. i taj sistem bi koristio samo za košenje, a poslje toga sam radio još jednu preinaku motor sam vratio normalno sam sam ga pomaknuo u stranu napravio nove kanale za učvrstit motor, tako sam usporio brze brzine da bi dobio više radnih brzina za rad sa plugom i freziranje i za rad sa ralicom, mislim da ću sada moć frezirat sa vučnom frezom u 1 brzoj brzini tako da neću više imat potrebe za spore brzine,meni netreba brzina jer ja nju i priključke vozim u auto prikolici sa autom
 

brum

Novi član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
13
imaš u mom albumu sliku prenosa, ja imam roto kosilicu kopija traktorske samo sa jednim tanjurom vlastoručna izrada kopča se napred pogon je remen direktno sa motora sa one najmanje remenice za spore brzine remen sam ukrižio u osmicu, pogon je na brzima odnosno kod mene na srednjim brzinama i kosim trečom ako trava nije veča od 50 ccm ,a kosio sam čak i do 1.5 visine bila je rijetka al to ide 1-2 brzina. al ovo je kosilica za sjeno nije malčer.
 
B

bagadamir

Guest
imaš u mom albumu sliku prenosa, ja imam roto kosilicu kopija traktorske samo sa jednim tanjurom vlastoručna izrada kopča se napred pogon je remen direktno sa motora sa one najmanje remenice za spore brzine remen sam ukrižio u osmicu, pogon je na brzima odnosno kod mene na srednjim brzinama i kosim trečom ako trava nije veča od 50 ccm ,a kosio sam čak i do 1.5 visine bila je rijetka al to ide 1-2 brzina. al ovo je kosilica za sjeno nije malčer.
imam hondu f 620 i dali itko znade zašto joj gas vibrira kad na mijestu radi dali ona sama sebe reguliše
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Vibrira..? Misliš možda da se zaletava...i to na malom gasu.....Moguće da ti je zaštopan rasplinjač pa regulator preko one opruge i poluge non stop ispravlja, odnosno dodaje i oduzima gas.:scratch
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
imam hondu f 620 i dali itko znade zašto joj gas vibrira kad na mijestu radi dali ona sama sebe reguliše

Rastavi o ocisti(ispusi) karburator pa vidi kako ce se ponasati.Posebno pazi da propuses dizne.Najcesci uzrok neravnomjernog rada motora.
 
B

bagadamir

Guest
Vibrira..? Misliš možda da se zaletava...i to na malom gasu.....Moguće da ti je zaštopan rasplinjač pa regulator preko one opruge i poluge non stop ispravlja, odnosno dodaje i oduzima gas.:scratch
očistio sam karburator i opet isto vibrira gas na malom broju obrtaja a rasplinjač nisam dirao i neznam gdje je.dali se ona opruga za gas šteluje sa onim šarafom gdje je remenica
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Opiši malo kako si ti to očistio karburator, a da rasplinjač nisi dirao:scratch...
Jel možda netko nedavno prčkao oko tih polugica i oprugica koje povezuju karburator i motor?
 
S

staffmen

Guest
ko zna kak si ti cistio karburator a da rasplinac nisi diral...:prayer:

Rasplinjac, karburator ili fergazer su tri naziva za istu stvar.

Slican problem je kod mene na imt 506.
Kad je hladan na leru radi ok, kad se zgrije i metnem ga da dela u leru polako dodaje gas stalno, pa ga smanjuje i tak...i onda kad ocu krenut, dodam gas i crkne. Ko da se zadavi. Ak necu da crkne onda moram gas naglo stisnut, pa pustit pa opet stisnut i tak par puta u sekundi. Onda se ne zgasi al mu dugo treba da se zalaufa.
Jel moguce da previse goriva dobiva? Ili su karike vec otisle, star je 30g.
Štelal sam dovod goriva, onda seraf ler gasa al nikak ga nariktat da dela stalno isto i nakon par sati rada.
 
Na vrh