• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

B

bagadamir

Guest
majstor mi je čistio dizne ali je isto kao i prije kada ore sve je ok ali na lergasu gas vibrira dali se ona poluga od gasa iza
remeniceb šteluje sa šarafom
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Trebalo bi provjeriti dal možda nije prenizak broj okretaja na leru. Motor se ne bi smio vrtjeti niže od 1400o/min. To se podešava gore na vrhu rasplinjača sa onim vijkom koji se naslanja na osovinicu leptira gasa. Tu možeš probat malo pritegnut taj vijak, ali poželjno je da imaš mjerač broja okretaja motora. A smjesa ler gasa se štela na onom niže vijku( ne znam kako da objasnim) i to tako da se vijak zategne pažljivo do kraja, a zatim se odvrne 3-1/4 okretaja. Ako ti je nejasno daj svom majstoru te podatke pa nek naštela prema tome...Možda netko od forumaša ima slike kakve pa može bolje objasniti.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Smanjis gas do kraja i drzis rukom polugicu gasa. Ako ne zaletava tad je problem u polugama il regulatoru. Ako i tad zaletava problem je u karburatoru.
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

pozz bečari samo da se pohvalim ili da otvorimo novu temu danas sam postao vlasnik nove honde f 630 biti če mi dostavljen sutra ili prekosutra tako da če biti i slika
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
pozz bečari samo da se pohvalim ili da otvorimo novu temu danas sam postao vlasnik nove honde f 630 biti če mi dostavljen sutra ili prekosutra tako da če biti i slika

Čestitam, samo naprijed, dobar ti je to stroj, ja imam F620 stara 4 god. kupljena nova, ide super, pretežno obrađuje vinograd, frezam s motikama montiranim umjesto kotača, i kosim s roto kosom. Mali potrošač, malo mu fali snage na gustoj travi s roto kosom ali ide...
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

pila je danas dostaviti tako da sutra slijedi malo upoznavanje sa strojem,molim vas malo da mi posavjetujete što bih trebao doteči,provjeriti i te sitnice
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
pila je danas dostaviti tako da sutra slijedi malo upoznavanje sa strojem,molim vas malo da mi posavjetujete što bih trebao doteči,provjeriti i te sitnice

Dotegni sve šarafe jer 70% ih nije dotegnuto, očisti rezervoar goriva jer meni je bil pun prašine od guljenja farbe čim sam rezervoar otvoril, zamijeni dovod goriva do fergazera jer ugrađuju sranje...spucal ti bu vjerojatno šlaufek na prvom poslu a nemaš što staviti kad ti najviše treba:rolleyess: također te bu vjerojatno počela mučiti sklopka za gašenje.... eto to je meni bilo....

Inače super stroj, ali Hrvatska šlampavost izrade...
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

jučer sam bio malo upalio motokultivator i protero par krugova po dvorištu i primjetio sam da bih trebao naštelati sajlu od desne blokade samo ne znam kako do nje doći jer mi smeta onaj dio gdje se kače priključci i prikolica dali moram to sve skidati ili da ga naštelam na ručki koliko se bude dalo
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
jučer sam bio malo upalio motokultivator i protero par krugova po dvorištu i primjetio sam da bih trebao naštelati sajlu od desne blokade samo ne znam kako do nje doći jer mi smeta onaj dio gdje se kače priključci i prikolica dali moram to sve skidati ili da ga naštelam na ručki koliko se bude dalo

Ručka, gore ti je okretna ajmo reći matica sa prorezom u slučaju zamjene sajle... to se ti bude opet rašarafilo, ja sam sa silikonom zalijepil šaraf jer vibracija dela čuda.... pogle i sajlu gasa + šaraf centralni on se meni volio odšrafiti... ako stegneš previše onda nemreš dati niti oduzasti gas, ako premalo onda se odšarafi, silikon opet postaje rješenje... pazi uzmi bezkiselinski..,
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Prvi put čujem za silikon:scratch, znam za plavi loctite, ali silikon ne.
Mrga, ti imaš staru kopiju honde g200, a kolega ima original Hondu gx160. Tak da sumnjam da bude ikakvih problema oko motora. posebice jer dijelovi za honde nisu baš jeftini
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

Prvi put čujem za silikon:scratch, znam za plavi loctite, ali silikon ne.
Mrga, ti imaš staru kopiju honde g200, a kolega ima original Hondu gx160. Tak da sumnjam da bude ikakvih problema oko motora. posebice jer dijelovi za honde nisu baš jeftini

ja sam lane kupio labinprogres flora 55 s ovakvim motorok koji je na mio standardu i prezadovoljan sam
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
pila je danas dostaviti tako da sutra slijedi malo upoznavanje sa strojem,molim vas malo da mi posavjetujete što bih trebao doteči,provjeriti i te sitnice
provjeri nivoe ulja u motoru, mjenjaču, filteru zraka ako je polu -suhi filter, vjerovatno je u tvornici nasuto ulje ali opet za svaki slučaj, u8hodavaj ju u laganoj vožnji sa više šaltanja brzina ili malo na mjestu ali sa malo večim gasom od ler gasa, pripazi da neradi na velikoj strmini radi podmazivanja motora, vjerovatno ti dosta toga piše i u uputi koju si dobio sa strjem. jesi kupio i neke priključke'
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako je pod garancijom opici joj gas.Ako misli nesto se sjebati nek se sjebe dok ima garanciju.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Prvi put čujem za silikon:scratch, znam za plavi loctite, ali silikon ne.
Mrga, ti imaš staru kopiju honde g200, a kolega ima original Hondu gx160. Tak da sumnjam da bude ikakvih problema oko motora. posebice jer dijelovi za honde nisu baš jeftini

Silikon onaj dcrveni za brtviti getribe, nije lijepilo niti ne treba biti vec samo da zaglavi a g200 je ciji? Mislim da mi je motor losa tocka recimo vinograd je jako strmi i srkne ulje iz filtera zraka samo ako je koja kap previse i dimi ko mutava....
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
MA kupi si najmanje pakiranje Loctitea 242 ili 243 i miran si godinama. Lijepo se skrutne i veže anaerobno, a u silikonu ne vidim nikakvu korist....
Je, to je istina, ti uljni filteri na tim motorima su jako plitki i lako se izljevaju...al opet ako se izljeva onda vjerojatno i podmazivanje trpi. Ivanz je napisao da su te motore radili u Osijeku, ali da je proizvodnja prestala.:scratch
A kaj se tiće gxa, to treba samo tjerati, ne slove bez vraga za najbolje motore na svijetu, nalazeči se po največim vukojebinama ove planete...
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

provjeri nivoe ulja u motoru, mjenjaču, filteru zraka ako je polu -suhi filter, vjerovatno je u tvornici nasuto ulje ali opet za svaki slučaj, u8hodavaj ju u laganoj vožnji sa više šaltanja brzina ili malo na mjestu ali sa malo večim gasom od ler gasa, pripazi da neradi na velikoj strmini radi podmazivanja motora, vjerovatno ti dosta toga piše i u uputi koju si dobio sa strjem. jesi kupio i neke priključke'

nisam još kupio nikakav priključak prvo je na redu prikolica sada hoču li polovnu autoprikolicu ili ču novu od mio standarda uzeti još se predomišljam pa mi onda na red dolazi rotaciona kosilica jer mi je ona najvažnija
 
B

bagadamir

Guest
Trebalo bi provjeriti dal možda nije prenizak broj okretaja na leru. Motor se ne bi smio vrtjeti niže od 1400o/min. To se podešava gore na vrhu rasplinjača sa onim vijkom koji se naslanja na osovinicu leptira gasa. Tu možeš probat malo pritegnut taj vijak, ali poželjno je da imaš mjerač broja okretaja motora. A smjesa ler gasa se štela na onom niže vijku( ne znam kako da objasnim) i to tako da se vijak zategne pažljivo do kraja, a zatim se odvrne 3-1/4 okretaja. Ako ti je nejasno daj svom majstoru te podatke pa nek naštela prema tome...Možda netko od forumaša ima slike kakve pa može bolje objasniti.
a kako se šteluje onaj gornji šaraf

i reci mi ovaj donji šaraf 3-1/4 okretaja dali je okretaj 360 stepeni ili 180
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,114
majstor mi je čistio dizne ali je isto kao i prije kada ore sve je ok ali na lergasu gas vibrira dali se ona poluga od gasa iza
remeniceb šteluje sa šarafom

I ja imam isti problem,kupio sam prije par godina hondin motor gcv160 za kopčicu mio standard i sve je bilo ok,do nedavno,motor se zaletava i na minimumu i pod gasom,osim kad radi pod opterećenjem,onda se ne osjeti.kad radi na mjestu one poluge regulatora nonstop šetaju.promjenio sam filter zraka,svijećicu,skinuo karburator,ispuhao,ali "našao"sam samo onu diznu u sredini plovka i bila je čista.pa neznam više šta da radim,molim pomagajte:prayer::madmana:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
I ja imam isti problem,kupio sam prije par godina hondin motor gcv160 za kopčicu mio standard i sve je bilo ok,do nedavno,motor se zaletava i na minimumu i pod gasom,osim kad radi pod opterećenjem,onda se ne osjeti.kad radi na mjestu one poluge regulatora nonstop šetaju.promjenio sam filter zraka,svijećicu,skinuo karburator,ispuhao,ali "našao"sam samo onu diznu u sredini plovka i bila je čista.pa neznam više šta da radim,molim pomagajte:prayer::madmana:

ja imam mio 620 mtk sa motorom g200, imao sam taj problem ,i ispuhao sam dizne u karburatoru, ima ih više i onda je bilo u redu, sada samo nekad malo se zaleti kad je na leru, sad neznam taj karburator na tvojoj kakav je jel ima još koja dizna. dali si skroz rastavio karburator. ili ti možda negdje na nekoj brtvi povlači zrak.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Konkretno GCV nisam nikad imao kraj sebe, tak da ga baš i ne poznam. Ne bi se iznenadil da su zbog eko standarda maknuli vijke za štelanje rasplinjača. Ja i dalje tipujem na rasplinjač ili eventualno oštećen regulator. Ne znam jel on ima centrifugalni ili pneumatski. ali nekak mislim da nije niti on....:scratch
Nažalost teško je to prek foruma rješiti.
Ovo sam isčačkal iz moje arhive. Nije to taj motor al možda pomogne..
29yr248.jpg
[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh