• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
najbolje je da se zemlja okrene, taj princip s tom motikom od kultivatora traktorskog mi se nesviđa i dosta ga ostane dolje, pod zemljom.......
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
svi ovi patenti su prosti i imaju mana to je sigurno. zemljista su drugacija svud pa tako i prilagodjavanje. i plug zatrpa jedan deo u zemlju ali i to se resi. zbog manjeg otpora vuce mi je bitno da motika podigne sloj malo a posle se doradi na drugaciji nacin sipkama iza prihvat cele sirine i istresanje zemlje. kod njih je manje rodan krompir i sirina je manja na kojoj se nalazi
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
22022013367.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG] eto to sam napravio za dan i to od starih parcadi kovanog flaha sto bi mnogi bacili u otpad. daske od trojke i podesavaju se za sirine od 15-27-40cm.ako bude potrebe za drugom sirinom samo izbusim jos po koju rupu na raspinjacama
22022013368.jpg
[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Danas iznenada kvar na hondi, Ispao skroz sa ventila šeširić i ostao bez kompresije. Vratio šeširić nazad, sad pitanje kad je sve otvoreno, između šeširića i poklopca ventila ima slobodnog prostora 5-6 mm , mislim da ubacim kao distancu otprilike 5 mm, da izržem oblik kao obrnuto slovo U ,jer moram ostavit prolaz uljnim parama koje podmazuju podizače i ventile u tom prostoru. Tako da spriječim da šeširić opet ne ispadne, šta mislite o tome? sad je ispao šeširić usisnog ventila to sam zaboravio reći.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
netreba ti nikakav distancer. tu mora imati prostora. verovatno nisi dobro ugurao sesiric i onda hoce da iskoci. hoce se nekad desiti kad su preveliki obrtaji a zajed ventila ima sa jedne strane ventila gde naleze sesiric. jednostavno sklizne .sesiric nenaleze celim delom na ventil nego na onom delu rascepke gde se nehaba napravi se breg.e sa tog brega ako se sesiric zakrene na ventilu ima tendenciju smicanja. steta sto nisam slikao da vidis ventil koji sam sa co2 tu navarivao i obradio ravno zato sto se dvaput smicao dosad a gazda nema pare za nov
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Da šeširić sad malo visi na ovoj vanjskoj strani prema dolje, okretat ću onda ventil da ga dobijem da stoji ravno, hvala na odgovoru., dali možda može bit uzrok vibracija, jer sam bio zaboravio stegnut onu ploču motora za onu ploču koja stoji na mjenjaču, onaj vijak ključ 13.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
taj vijak nema veze. velik gas napravi vibracije u samom motoru. posto ti je skinuto skoro sve bolje skini sesiric ponovo i pogledaj ventil dal je ravna ivica gde naleze sesir. ako je ukoso zajeden uzmi najtanju reznu plocu i istrosenu i sa njom malo poravnaj ivicu ukrug .onda ce ravnije naleci sesiric .on i normalno stoji malkice nakoso jer ga i kraj opruge naginje malo
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
04032013376.jpg
[/IMG] kad je tezak motor propadne iako nikad nije orano.ledina ali meko jos uvek .stao sam jer propada sve dublje a onda jedva se i nazad izvuce. za ovakve uslove moram prosirivati bar na 1m sirine frezer. sad hvata oko 85cm mozda i malo vise. kad je suvo onda je taman ali u orano neulazim potone skroz
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Nije orano, al ovo nije za mene ledina....tu je bio vrt i prije.....da to je prednost kopačice da ide u dubinu, moja kopačica isto, na vrtu ulazi do kraja, ali ja ima 108cm zahvat
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vrt je bio do predhodnog prolaza freze gde sam zaravnavo dudok razor od pluga.to gore nikad nije ni kopano samo koseno . tih 1,3m nemogu da uzorem od ograde. honda 600 je luda .iole meksa zemlja propada skroz. zato cu joj za ovakve uslove napraviti vucni od istog menjaca koji postavim umesto ralice na vucnik i pogon kaisem sa slobodne remenice jer ona ima duplirane. onda idem sporom kojom hocu i tri plus brzine na vucnom frezeru. samo jednog cicu da zbarim za menjac od f400 .taj mi jos vise pasuje posto moze i uze da frezuje izmedju redova sa dva nosaca motika a 600 nemoze bez 4 para nosaca
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Evo ustanovio da su šeširići bili obratno okrenuti, ja sam ih stavio kako su bili i nisam na to obračao pozornost, znači brijeg šeširića ide na gornju stranu a ona dola šeširića se oslanja na ventil. sad sljedi sastavljanje.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pa kako si to mogao promasiti .pa vidi se deo gde opruga lezi na sesiricu, uvek je sjajnije na materijalu od trenja opruge o sesir. aaa sad cu moj motor da raskopam u sastavne delove i islikam sve sto treba da se ubuduce zna. muka mi je samo masnim rukama slikati ali odsad sve sto radim slikam. dobro si ih i ubacio ,morao si jos vise nategnuti opruge da bi seo sesiric i bile su nategnutije tokom samog rada
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e honda je honda sve izdrzi. i ja sam pre neki dan sklopio jednu 600 pricao sam ti gde sam navarivao ventil. toliko se pojeo da nije ni bilo dela za sesiric da uhvati. osalo mu karburator da stavi i zasrafi na sasiju. kad zove juce nece da radi .samo se javi i ugasi.ja tamo kad on okrenuo ono parce medjuploce izmedju bloka i karburatora naopako i falsira vazduh. ko i ti u brzini nije gledo i okrenuo. posle me pita kako si znao. pa jedino to si mogao da zeznes .od dva dela da stavi jedan promasi .sreca te neokrenu i karburator
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
vrt je bio do predhodnog prolaza freze gde sam zaravnavo dudok razor od pluga.to gore nikad nije ni kopano samo koseno . tih 1,3m nemogu da uzorem od ograde. honda 600 je luda .iole meksa zemlja propada skroz. zato cu joj za ovakve uslove napraviti vucni od istog menjaca koji postavim umesto ralice na vucnik i pogon kaisem sa slobodne remenice jer ona ima duplirane. onda idem sporom kojom hocu i tri plus brzine na vucnom frezeru. samo jednog cicu da zbarim za menjac od f400 .taj mi jos vise pasuje posto moze i uze da frezuje izmedju redova sa dva nosaca motika a 600 nemoze bez 4 para nosaca

Ako neuspes da zbaris tog cicu,evo ti taki menjac sa moticicama http://poljoprivredni.oglasi.rs/ogl...stacionarnemasine+sid+prikljucne+masine+honda
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
hvala sumadinac. nazvacu ga bas da vidim u kakvom je stanju menjac mada je prilicno odradila i budzeno dosta . bitno je da je menjac ispravan . a ovaj sneg mi je dozlogrdio sve planove mi ispomerao
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Jel zna ko gde nabaviti one cijevi na 6 čoškov na kojoj stoje kotači ili motike?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Jel zna ko gde nabaviti one cijevi na 6 čoškov na kojoj stoje kotači ili motike?
poluosovine sam vidjao u rumi. ima jedan sto raskopava honde u delove. za koju ti treba hondu jer nisu iste
 

Najnoviji postovi

Na vrh