• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Evo slike. Za nosač sam ti postavio mjere otvora, i dimenzije, a vanjske mjere nosača ovisi o debljini materijala koji češ koristiti. Preporučujem pločevinu debljine 10-12 mm.


 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
I evo i dimenzije pošto mi ne dozvoljava forum više od tri slike u jednom postu.I da još sam zaboravio, razmak vijaka koji fiksiraju nosač je 83mm od sredine do sredine vijka.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ja ovako radim od prvog dana, i pokazalo mi se dobro u mojoj zemlji, (nemoram ju pogurivat) iako u "pepelu" je nebitno ona se zakopava, heheh.
Tako je kod mene bilo tvornički postavljeno.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Ja ovako radim od prvog dana, i pokazalo mi se dobro u mojoj zemlji, (nemoram ju pogurivat) iako u "pepelu" je nebitno ona se zakopava, heheh.
Tako je kod mene bilo tvornički postavljeno.
Kod mene i svih ostalih koje sam vidio stoji obrnuto
Kpd tih kopačica ih u 99% slučajeva treba kočiti,a ne pogurivati
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
"bane" i ja ovako mogu kočiti. Ovo mi najbolji omjer između "kočenja" i "pogurivanja"??'!
Kod tebe je postavljeno pod kutem?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Kod mene i svih ostalih koje sam vidio stoji obrnuto
Kpd tih kopačica ih u 99% slučajeva treba kočiti,a ne pogurivati
"Bane", kao što ti je kolega več rekao, ne treba se niti kočiti, a niti pogurivati kopačicu.
Ona "mora" veselo plesati u tvojim rukama, ti ju samo nježno i lagano držiš za ručke, te po potrebi malo stisneš ručke na dolje, ili malo podigneš, onako fino, filigranski.
Sve drugo je: da nisi, ili nisu "operatori" savladali zanat i tehniku. Ne može se čovjek hrvati s konjskim snagama, ali može uživati u radu dok vješto rukuje s njima.

Ovo gledanje tuđih slika kako je netko postavio "črtalek" ti je nikakva korist dok ti s njom ne otplešeš svoj valcer.

Bez ljutnje, ne zajebavam te, ja sam samo dvije poderao i one mene, pa neka to bude dovoljna referenca, da znam što tipkam. ;)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Ja sa svojom radim sa jednom rukom ako treba, umirovio sam joj jedan motor, izgulio bočne tanjure, i vjeruj mi vrlo dobro znam kako raditi sa njom, ono je bilo više teoretski napisano, a oko crtala sam napisao ono šta sam primjetio
I potpuno se slažem sa tobom, i vjerj mi da i ja vrlo dobro znam kako sa njom
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
Uh opet moram ispasti sirov i jako zločest, utvrđena je odavno u narodu poslovica: "hrđavom kur** i dlaka smeta".
Ili se u nečemu vješt ili nisi, ili nešto znaš ili ne znaš. Ako ti nisi ovladao s nekom vještinom to istovremeno ne znači da drugi nisu, nitko od nas nije "nepobitni etalon". Dok sam gledao svojeg mladog susjeda, kako freza s Hondom 600 tako nešto, svoj vrt za sadnju graha, umro sam od smijeha, bio je kao Ivica Kostelić u slalomu (Ivica je bio velemajstor) a moj susjed cirkusant. Zaustavio sam ga, uzeo mu strojček iz ruke, pokazao mu na svega desetak metara i dao par slova upute. Od poslije on freza "s jednom rukom", ponosno, kvalitetno, lijepo, učinkovito.
Ne želim nikome ništa loše a i sve se to može uvježbati, netko brže netko sporije, ovisi i o "instruktoru" zar ne 😏😈🥂
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
@plus ja to iz iskustva pričam, imam jednu baštu gdje mi labinac doslovno tone u zemlju koliko je mekana, dok par desetaka metara dalje moram i do 3x proći da usitnim zemlju.
Pusti ti hrđavog qurca, nije ni on za sve kriv 😉
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Upravo tako, tko ima traktor njemu je "mala" dovoljna.
Nekad je više radila,sad je koristim za nagrtanje krumpira,i na proljeće jednom za unutarrednu obradu u vinogradu
Za ostalo koristim velikog labinca,bertolini mtk od 10ks,pasquali od 15 ks,zekana od 45 i 65ks,tako da nema potrebe da odradi teške radove
20190426_132600.jpg
IMG_20220818_173407.jpg 20200115_155855.jpg
 
Na vrh