• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

pachanga

Novi član
Tu od
23 Srp 2023
Poruka
6
Hvala kolega plus.
Da ispricavam se honda je f 620 mio standard, motor na njoj original.
Nikad nikakvih problema, uredno radila i frezala. Otac kupio novu 80 i neke, znaci cijeli zivot je kod nas. Ocistio sam onu casicu sto ide iz rezervara, filter zraka.
Nikad nije bacala ovako i ovoliko bijelog dima, to me malo plasi iskreno. Moguce da sam kod zamjene ulio viska ulja, ispustit cu pa je upalit.
 

pachanga

Novi član
Tu od
23 Srp 2023
Poruka
6
Kolega plus i kolega bane 1978 od srca vam hvala na savjetu.
Ulio sam viska ulja u filter zraka, oprao osusio filter, izvadio ulje iz posude, nasuo novo do oznake radi ka singerica. Ispustio sam malo i iz motora tako da je sad na polovini oznake.
Hvala vam najljepsa i svako dobro!
 

pachanga

Novi član
Tu od
23 Srp 2023
Poruka
6
vlc. puknuti ma ja bi ga odveo kod nekog svakako, jer citao sam tu da bi trebalo i neku garez ocistit jednom godisnje, ali freza je na otoku, a tu nema bas mestra za ovakav stroj, tj iskreno ne bi ni dao svakom da petlja po motoru. Zato sam i pitao u prvom postu za mestra u splitu.
Jedina mana sta se primjeti je da zna ponekad ono zabrundat u radu, trenutak dva, to je moguce da je do struje, ne znam.
Uglavnom malo bi ulozio u nju svakako jer dugo dugo nije bila kod nikog.
Iako ulje se mjenjalo redovito i u getribi i u motoru, naravno da mijenjanje ulja nije najbitnija stavka ali to je uglavnom sve sto ja znam napravit. Dobro uz neke sitnice, karburator, platine, ventile i te sheme stvarno ne znam nista.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Kaj, pa skokne naš popo dole, uzme kostim i kamericu i presluša ga uzduž i popreko za par dana. Ako ga imas kam smjestiti.
Još ako imaš brod... i zvonce da prizoveš vjernike k meši... . xd
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Možda se radi o škrtom bračaninu pa niš od toga..
A ako je na hvaru .hm..nemam ja tih para.

Možda ščedro ..to je moj kapacitet.
 

pachanga

Novi član
Tu od
23 Srp 2023
Poruka
6
Uf, Hvar, al se nekad tam dobro jelo....

Ma tutnete ga u onaj ručno klesani tunel
Jos uvijek, samo treba izbjegavat ova "udarna" mjesta npr cijeli grad hvar.
Ostalo je skroz prihvatljivo.
Smjestaj je na zalost domaceg covjeka skup...ili su nam place male ali to je vec kompleksna tema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Pusti ti njega, on se stalno hvali sa Bračkim korjenima.
Garant je nasljedil kvadrat na Bolu. Najgori su oni kaj cvile ;) 🤭
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,039
Kolega plus i kolega bane 1978 od srca vam hvala na savjetu.
Ulio sam viska ulja u filter zraka, oprao osusio filter, izvadio ulje iz posude, nasuo novo do oznake radi ka singerica. Ispustio sam malo i iz motora tako da je sad na polovini oznake.
Hvala vam najljepsa i svako dobro!
Ako je u motoru do maximuma ne škodi,ali veći je tu bio problem filter zraka koji je bio prepunjen
Od ostalog održavanja,samo malo poštelat ventile,ostalo ako dobro radi nema potrebe,jer ponekad ako nije stručno odrađeno može biti samo još gore
Svaka čast što si barem javio kako je sve prošlo,jer inače svi pitaju,a samo se rijetko naknadno jave kako je sve prošlo
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Baš je došel tester ua iskru..moram ga negdje otplatiti.
 

Prilozi

  • 16903841082763025299960981537249.jpg
    16903841082763025299960981537249.jpg
    13.3 KB · Pregleda: 10

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Hvala kolega plus.
Da ispricavam se honda je f 620 mio standard, motor na njoj original.
Nikad nikakvih problema, uredno radila i frezala. Otac kupio novu 80 i neke, znaci cijeli zivot je kod nas. Ocistio sam onu casicu sto ide iz rezervara, filter zraka.
Nikad nije bacala ovako i ovoliko bijelog dima, to me malo plasi iskreno. Moguce da sam kod zamjene ulio viska ulja, ispustit cu pa je upalit.
Dobro da si naveo da je mtk kod vas već pola stoljeća i nikada nije bilo nikakvih problema (što se tiče mtk?). A da li je bilo nekakvih problema što se tiče održavanja , i to onih osnovnih (koji ne zahtijevaju stručnu osobu). Zanimljivo je da na kućištu filtra zraka imaš oznaku za količinu ulja, ali si i to predvidio i gle nastali problemi!
Da li je ikada skidana glava i očišćena od gareži i očišćeni i pobrušeni ventili (kojim a ujedno ne bi smetalo štelanje). Nikada , ma da ko će to napraviti (ja to ne znam).
Ali ono što svatko zna i može otpustiti četiri vijka i skinuti starter sa zaštitnim limom, pa malo očistiti rebra cilindra a pogotovo onaj otvor ( na tijelu cilindra) kod ventila. Čisto onako da se motor bolje hladi......:sneaky::coffee:
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
697
Pozdrav, nabavio sam rajcer/pljevilicu za f600, zanima me s kojim je kotačima bolje raditi, imam željezne sa utezima i klasične sa gumama.
 
Na vrh