• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,160
Pa ako se puno čaćka oko karburatora može se dogoditi da vuče zrak tamo gdje nije predviđeno i karburator izgubi predviđen podtlak i motor ne dobiva gorivo!
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,160
Dečki! Kako radi karburator?
Isto kao i vakum sisaljka!
Ako nema predviđene cirkulacije onda nema ni dovoljnog usisa benzina.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Nisam stručnjak, ali ovo je iz upute, znači i u motor i u mjenjač ide isto ulje.
 

Prilozi

  • IMG_20230505_054242.jpg
    IMG_20230505_054242.jpg
    23.8 KB · Pregleda: 25
  • IMG_20230505_054558.jpg
    IMG_20230505_054558.jpg
    28.4 KB · Pregleda: 24
  • IMG_20230505_054731.jpg
    IMG_20230505_054731.jpg
    33.6 KB · Pregleda: 23

Gishka

Novi član
Tu od
23 Svi 2023
Poruka
1
Pozdrav narode,
Zanima me da li je moguce negdje kupiti nov originalni karburator za 620y? Trenutno imam neki kineski koji je bas los...
Iz Crne Gore sam, pokusavao sam slati email u Osijek ali mi ne odgovaraju... :cautious:
Trebalo bi mi jos nekih djelova a organizovao bih se gdje god ih ima, samo da me uputite gdje da trazim :)
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Dali si probao Agrohonor Osijek. Probaj i Moto-nova Bukovlje (Sl. Brod) vidim da imaju karburator ali mislim da nije original i neznam kakve je kvalitete, nisam kod njih ništa kupovao.
Agro-moto Koprivnica vidim da imaju karburator ali isto je zamjenski.....
 

Mortus

Novi član
Tu od
2 Lip 2023
Poruka
3
Treba skinuti bočne stranice freze. Onda skinuti produžene limove oklopa freze. Onda skinuti produžetke osovina, i onda taj jedan par noževa koji se skine sa produžecima osovina vratiti nazad, (pripaziti na pravilan raspored noževa) , zadnji par noževa ostaje skinut na produžecima osovina. I onda na kraju vratiti bočne stranice nazad.
Koliko otprilike traje cijela ta procedura i može li se izvesti dok je freza namontirana ili ju je potrebno skidati? Ako se bočne stranice freze ne vrate natrag, baca li jako zemlju u stranu (tj. bi li polomilo stabljike kukuruza kod međuredne obrade)? Znam da je stari odgovor, ali vrijedi pokušati. 😄:ppozdrav:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,093
Traje ovisno o spretnosti rukovaoca i stanju vijaka(zemlja ,hrđa,cca sat vremena
Nije problem u kukuruzu,nego ćeš dobiti zemlju u glavu i nedajbože polomiti noge,nebih ti preporučio bez limova,a i ako lagano skrene lim će spriječiti zanašanje dok bez njega motike idu po kukuruzu
Tvoja je odluka
 

Mortus

Novi član
Tu od
2 Lip 2023
Poruka
3
Hvala na odgovoru. Učinilo mi se da bi možda prošlo bez bočnih stranica, ako je ostatak oklopa i dalje gore. Svakako ću poslušati savjet. Što se tiče skidanja noževa, je li to značajno teže (ili čak i nemoguće) dok je freza još na stroju?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Čak je i lakše kad je freza na stroju. Ona noga naprijed se sklopi i stroj se spusti dolje i onda je freza automatski podignuta i lakše je otpustiti vijke i onda poslje zategnuti. Možeš onda neki panj podmjestit pod frezu. Pazi na desnoj strani freze (gledajući u smjeru vožnje ) je lijevi navoj.
 

pachanga

Novi član
Tu od
23 Srp 2023
Poruka
6
Pozdrav!
Molim vas ako netko otprilike zna iako sam svjestan da moze bit vise stvari...
Pali normalno, nekoliko min freže normalno onda pocme dimit bijeli dim i gubi snagu na kopacicama. Malo baca ulje na poklopac filtera za zrak, ali bilo ga je malo viska unutra mojom greskom.
Ulja nije trosila u tih pola sata rada. Svjecica nova, ulje novo u motoru i getribi.
U zadnje dvi godine je slabo radila, svako par mjeseci bi je upalio na 10-15 min.
Eto ako je neko imao slicna iskustva molio bih nekakav savjet. Ova kolicina dima me jako zabrinjava.
Isto tako ne znam kome bih je odveo na podrucju Splita, tako ako neko zna dobrog i pouzdanog mestra volio bi da mi napise, moze i pp naravno. Ne bih vozio u Djani trade.
Hvala lijepa
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Dovedi razinu, nivo ulja u sredinu mjerača, između Min i Max. Očisti zamaščeni filter zraka, da motor može ponovo prodisati punim plučima.
Drugi put napiši koji i kakav motor je u pitanju.
Pozdrav iz VŽ
 
Na vrh