• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ta kuglica sa oprugom fiksira mesto za rucke . nebi smelo glaviti jer kad se otpucti dovoljno taj vijak sa plasticnom glavom treba da se zakrene u dati polozaj koji se zeli i stegne vijak ponovo. koliko me secanje sluzi je tako. kod mene je prepravljeno jer sam morao seci vecinu koliko je zaribalo i preraditi tako da nije isto. ali do sada besprekorno sluzi vec 12 god
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Glavno da si odglavio ,ako ti se ručke mogu okrenut za 180 kad izvadiš oprugu i kuglicu nemaš brige staviš natrag oprugu i kuglicu i zategneš vijak sa plastičnom glavom ,sistem funkcionira na tvoj jedinstven način
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Re: mio honda 265

Evo kako sam ja zamislio da bude bez kuglice,na mjesto gdje sam odrezao zavareni dio, sam zavario maticu od 10 mm i sa vijkom stegnem u potreban položaj. Jedino što ću sada morati skidati onu plastiku da mogu okrenuti ručke.
Pozdrav .
Ahhh sad vidim da sam pogriješio, molio bih Administratora da prebaci post pod
honda f-620
Oprostite zbog pogreške, nisam već duže vrijeme aktivan na računalu pa eto kiks.



eto,premješteno
 

Prilozi

  • Fotografija-0001.jpg
    Fotografija-0001.jpg
    52.5 KB · Pregleda: 288
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Danas se malo radilo, procurio semering na pogonskoj osovini mjenjača, (osovina kotača), uzrok je hrđa jer kad sam kosio nisam namontiro štitnike za osovine. Ošmirglo sam sa finim šmirglom hrđu, namazo lagano sa uljem i na semering stavio masti Sim-80, vratio nazad sve , usuo ulje i malo po radioni proguro mjenjač i za sada nepušta ulje, nadam se da će tako i ostati

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i ja bih trebao da ih zamenim ali jedna cev sestougaona je toliko zapekla za poluosovinu da neznam sta cu da joj radim.jedino grejati necu ali nesto cu morati. koji je broj semeringa. cini mi se da je namenski radjen i samo od nje pasuje.znam da je bila paprena cena kad sam pitao pre 3-4 godine. ja razmisljam nesto da od moje pravim minitraktor ili cu u kompletu ga praviti ceo a ona ce ostati za frezu
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Upisao sam si mjere sa semeringa,na njemu piše 58x35x12, ali ja sam izmjerio 64x35x17,sad nema mi logike,vjerovatno je onda namjenski.Ja sam vratio stare semeringe natrag,za sada ne curi ulje.I ja razmišljam o mini traktoru.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ja sam svoje osovine popravljal, a semeringe sam metnul obične, nenamjenske.
To je bilo prije dvije godine i za sad je suho
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tak sam i ja prije dvije godine,ni moja jedna nije išla dolje pa sam grijal i tuckanjem iscupal sam ju i kupil običan semering po mjerama starog i još je dobro..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,560
Ova veća dimenzija je od original gumiranog semeringa (bude dupli), ova manja dimenzija je unutar tog prstena izvadiš stare i staviš dva manjih dimenzija (na stari prsten), jeftinija verzija.:(nerd):
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Upisao sam si mjere sa semeringa,na njemu piše 58x35x12, ali ja sam izmjerio 64x35x17,sad nema mi logike,vjerovatno je onda namjenski.Ja sam vratio stare semeringe natrag,za sada ne curi ulje.I ja razmišljam o mini traktoru.

O kakvim je to mini traktorima riječ?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Pa treba mi jedan motor malo jači ,od 10-12 konja po mogučnosti dizel. i to mi je najskuplja stavka.Motor bi stavio na mjesto ovog motora ili u prednji dio traktora, ali prije na mjesto ovoga, a prednji dio bi napravio nešta kao što je na traktor kosilicama, što jednostavnije to bolje. Priključke bi koristio originalne ,nebi ih povečavao tako da mjenjač ne trpi.Preko poluge bi dizo i spušto priključke, vidio sam na you tubu dosta videa kako to izvest, jedino bi mi bio problem strižnu kosilicu pripasat, ali i to bi se izvelo.Ali problem su financije za motor a ovo drugo bi se napravilo od otpadnog željeza.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mini traktor je dodavanje jos jedne osovine napred da bude na 4 tocka i prikljucak jedino preraditi i mehanizam za prikljucke. ja hocu zbog malo vise vucne sile i lakseg rada to da odradim jer mi treba za vadilicu koju nameravam praviti. u tom sistemu moja tezina dodje kao teg na pogonskim tockovima i time bih dosta dobio pogotovu uz metalne tockove. znaci nista posebno komplikovano za napraviti a ako cu vec komplikovati kako sam zamislio bice pogon preko dva menjaca i diferencijala i sa pogonom na sva 4 i zglobnim upravljanjem. nesto slicno kao na TV.sve sam to razradio samo malo finansiskog dopinga .ali dotle imam previse drugih stvari za uraditi a sezona poslova krece.
 
Z

zzivanovic

Guest
Pozdrav druze.Ja nemam takoreci nikakvo iskustvo ni sa jednim motokultivatorom.Nedavno sam Kupio hondu 620fy i majstor mi je danas rekao da joj je motor los.Moje pitanje glasi ukoliko bih kupio dizel motor kao i vi,da li je komplikovano njega ubaciti,moze li to prosecan majstor ili?Sredjivanje ovog mog,pretpostavljam da je mislio na karike kostalo bih oko 70 e,ni za to neznam da li je cena ok ili ne.Unapred hvala
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ako je motor loš, onda nisu u pitanju samo karike, original djelovi za g200, za komplet generalku sa strojnom obradom je oko 250€, da se u osijeku u tvornici kupe djelovi.......dok ima i zamjenskih djelova koji su nešto jeftiniji......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo originalnih djelova za motor G200, sutra ću sastaviti hondin motokultivator.......radilica na 1 specijalu, na klipnjači piše S1, direkt iz tvornice........klip prva specijala 0.25, svječica BR4HS......jedino brtve nisu original, al one i nisu toliko bitne......još nisam slikao ležajeve radilice i semeringe.........remen također dolazi novi, mjera 16,7 x 996 Borovo Vukovar........



 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ivane ,a jel ventile nećeš dirati ?
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ventili su dobri, jer ta honda bi išla još dosta dugo, samo je zaribala, tj. gorivo iz karburatora je otišlo u ulje, razrijedilo ga, jer gorivo na slavini nije zatvoreno, a vjerujem da ni plovak nije zatvorio, jer je bilo dosta prljavštine........lekcija naučena, treba zatvoriti gorivo poslije svake upotrebe, pogotovo ako motokultivator stoji neko vrijeme i nekoristi se........al lekcija i košta.......
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Pozdrav. Potrebna mi je pomoć,kao i savjeti iskusnih majstora za Motokultivatore.
Radi se o slijedećem:kompenzirao sam sa kolegom sa posla motor G-200,koji se njemu ugasio jesenas dok je orao vrt.(više ga nije mogao upaliti,vozio je motor i kod majstora ali ni on nije uspio,a kaže sve je dobro).
Na motoru je prije 2 godine rađena generalka i stavljeni su svi novi dijelovi,zbog čega sam ga i uzeo.E sad ja sam u subotu sve lijepo rastavio i ponovo sklopio dijelovi motora su kao novi,radilica klipnjača ,klip sve mi se čini ok.ali opet ništa nikako da upali,struje ima.
Da otklonim sumnju u Bobinu,improvizirao sam sa bobinom od auta ali opet neće da upali,samo ponekad lupi jedan takt i gotovo. ako je neko imao sličnih problema molio bih pomoć,jer ja više ne znam u čemu bi bio problem?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moze biti vise stvari. a najverovatnije nema zazora na ventilima ili neki malo zaglavljuje pa ostane otvoren. otvoris mali deklic gde je odusak motora i tu su opruge i stablo ventila .dovedes klip u gornju tacku kad je na paljenju i pogledas dal ima zazora na ventilima.svaki drugi krug radilice je na paljenju.drugo moze da se desi dizna u karburatoru da je skoro skroz zapusila .odvrni lonce i unutar tog navoja ima dizna glavna za gorivo. a mogu i platine probiti pa nedaju u pravom momentu impuls za paljenje. ali zato moras redom prekontrolisati sve.. zazor ventila oko 0,20-0,25
 

Najnoviji postovi

Na vrh