• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vjeruj ovaj nož je teško skurit,al naravno ne forsirat nego s osjećajem.
Ja ga brusim sa smirgl sajbom srednje granulacije i pokazalo mi se najbolje.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ne fleksom,onda ju spališ i omekšaš,najbolje je u škripac i turpijom.

Ma nisu čelici za noževe kosilica ništa specijalno, pravilo što "nekvalitetniji" čelik, to lakša obrada. U ostalom uzmeš renotex ploču, i teško budeš bilo što skuril.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Kod noža dva kod remenica veće i manje su dva na natezacremenici je jedan i dva mala priljubljena jedan na drugog kaj kontra napinju remen.
Kaj se ovi mali na napinjaču i na klizaču daju rastaviti?
Ja sam videl kosu sa onima limenim zapertlanim kod kojih nema rastavljanja, ovakve ne.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da svi se daju skidat i mjenjat bez brige i nisu specijalni ni skupi.
Na klizacu su pločice kaj ga drže a na natezacu je zeger.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ne fleksom,onda ju spališ i omekšaš,najbolje je u škripac i turpijom.
pa nije od papira!!!neće spalit nijedno željezo ako bruska ili šeta brusilicom,samo ako nasloni disk duže na jedno misto..legirane pogotovo!!pa niti cementirane!!!
dakle nesmi poljubičastiti..ali da se brusilicom svašta oštriti da se ne raskali..
ko nisi ...konj...:icon_weed:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
dakle nesmi poljubičastiti..ali da se brusilicom svašta oštriti da se ne raskali..
ko nisi ...konj...:icon_weed:

naravno ko zna,ali opet,radije malo liznem turpijom nego flexom,jedino ako je jako oštećen,onda odnesem na posao pa napravim kak se spada.:(happy):
pa nije od papira!!
A nije baš ni neka kvaliteta.:icon_wink:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
aeee..ima za brušenje brusilicom u zadnje vrime dosta lipih artikala..finiji "disk brusni papir",ili više različitih granulacija..na onaj gumeno-plastični disk..ima jedan disk sa nekom plastikom,koja izgleda ka ona pletena žica za lonce ribat..to se zadnje vrime prodaje za inox polirati..svega čega..
:(wait): samo uz osjećaj za ne prigrijat materijal..
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
danas mi stiglo nešto ostataka mije koji mi je obeća jedan čova..došao mi lik prije tjedan dana,da mu varim deklo od malog mije..gleda je moje naprave,i ja mu spomenem da mi je žaj šta nije onaj veći tip...
reče čova da jedan njegov prijatelj baca taj veći..da nezna šta je od njega ostalo jer da su ga raskopali nećaci...
ja mu kažem da mi rješi šta je ostalo..nada sam se da će tribat samo generalna,ili neki dio zaminit..
vraga,nećaci su bili učinkoviti!!stigla samo getriba...šalta se lipo,lako..ali fali masu toga..
šta mi preporučujete?isplati li se nabavljat ostatak djelova?kako mogu očekivat cijene pojedinih djelova,da se dobije uredna freza od ovoga..evo par slika..
22q28dpvb122amne8b1a.jpg


j78425a5382ltxqumf3q.jpg


5k9p0ekw9kft0h8o0s6a.jpg


4y5goczsoy8plgfe0kz.jpg


ir8mw5ub9t303qlm3mi.jpg

eto.sad ću malo tražit slike ovih freza po internetu da shvatrim šta mi sve neophodno triba za nju.i malo "projahat njuškalo"...

edit,neda slike...ili ih ja neznam stavit..admine pomagaj:=:)

hvala puno.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
treba dosta stvari. najbitnije nosaci prednji i zadnji ,poluosovine obe ,remenica za pogon,sajle za blokade, blatobrani. nosaci sa motikama rucke i sajla i rucica gasa i kvacila
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
To se isplati kupiti jedino nekome ko takav mjenjač ima na svojoj frezi.
takav jedan stoji kod mene za djelove več dobrih 5 let. I dalje bu stajal dok na mojoj kaj ne rikne
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nastajal se bu još dobrih pet let,ak ti kaj i ode to bu ležaj ili semering a to si bus novo kupil i biral kaj ti pase.
A za pet let pitanje Jel bus još kaj delal s njom...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
To si ti rekel, ja sam u svojoj mjenjal vilicu od rikverca. Teška ruka.
U vezi ovoga drugoga da ko zna jel bum kaj još znjom delal si u pravu, ni sam neznaš kak si u pravu ....
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
I ja sam na svojoj mjenjo vilicu, ali tek kad je mjenjač zablokiro i puko jedan zub na zubčaniku. Šalto sam bez kvačila prva-rikverc-prva, kad sam kosio uslužno sa strižnom kosom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dečki to su kvarovi izazvani vozacem -radnikom i nepažnjom.
Ako netko Želi raskapat i vidjet kaj ima unutra samo nek navali ko sivonja po mjenjaču,al uz normalno ajmorec nježno saltanje bu jako dugo trajala.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
brate mili sta ja mojoj radim a jos neznam kako izgleda menjac iznutra. malo samo paznje trazi i nema problema. sta bi bilo onda sa necim sto je i fabricki kilavo uradjeno.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
treba dosta stvari. najbitnije nosaci prednji i zadnji ,poluosovine obe ,remenica za pogon,sajle za blokade, blatobrani. nosaci sa motikama rucke i sajla i rucica gasa i kvacila

nosače prednje i zadnje mogu bez većih problema napravit i sam..
moram otić nekoliko kilometri dalje ,uzet mire,na frezi jednog poznanika..
i za dan dva su tu..ako ih jeftino ne nabavim..

upravljač isto mogu sam napravit,jedino nisam siguran za mehanizam te blokade jer ih na malom miji nemam, pa nisam siguran, neznam kako izgleda..

..kad ih vidim znat ću jel to mogu napravit..teoretski i freze mogu napravit,ali bi taj rad izbjega ako ikako mogu..
ako ne budu bezobrazno skupe..ako ima kupit šesterokute cijevi,neće mi ni one bit velik problem..

blatobrani su ostali u garaži čovika koji mi je da getribu, nisam ih smatra nešto vridnim jer ih na malom miji nemam godinama,i ne fale mi uopće..

remenice su problem..postoji opcija skidanja s malog kad zatribaju ali to je šugavo..

motor će poslužit tomos dok sve ovo ne posložim a onda ću nabacit nešto, "ekonomski realno",u tom momentu..

ove godine mali mio i muta rade ovogodišnje posle,a ovo bi tribalo bit do iduće godine složeno..šta ranije to bolje,da mi ostane vrimena organizirat radove na osnov novonastalog stanja.moram još saznat koliko se okretaja te getribe vrte..

imam puno pitanja..ima li kupit šesterokutih cijevi,-unutra 28mm, vani 36?mm?
šesterokutog punog tondina od 26mm..i one veće cijevi šta ide na tu, od freza,onu na koju se vare kvadrati za nože,i šta kliže po toj?
vride li još oni cjenici na prvim stranicama ovog pdf-a,prodaju li se djelovi po otprilike onim cijenama?
tamo nisam vidija freze ni djelove istih..

na njuškalu sam naša jednog koji izradjuje noževe za 2-3 eura komad..čak sam se mislija stavit nože na okruglu cijev,na hvadratnu lamu 5mm,zavarenu na okruglu cijev umisto na šesterokutu..na istoj samo rupu napravit šesterokutastom...vidićemo..varim kazaljke od ručnog sata..imam argonski aparat,i ponešto alata..izmedju ostalog i krivilicu za cijevi..

vicko 51% sam siguran:(giggle): da će na ovome jednog dana osvanit kipor..ponešto tvojih iskustava bi mi jako dobro došlo..za početak, koliko milimetri ima izmedju sredine tvoje osovine od getribe i sredine osovine od motora..i još jel znaš koji su djelovi isti,4xx,i 600..čisto da znam ako nešto mogu kopirat da ne moram iz garaže..

ova se šalta puno preciznije i urednije ogf mog golfa:icon_redface:
da li se bez rastavljanja utvrdit jel lanac rastegnut i jel u kakvom stanju?danas kafd sam ju očistija od blata i ulja,izgleda pristojno,osim zakrpe na cjevi upravlača
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisam te najbolje razumeo. mislis koliko je rastojanje od centra radilice motora do centra osovine spojnicke na menjacu. izmericu sutra . sestougaone poluosovine nemoj praviti nego samo original nadji. one su od veoma jakog celika i trpe veliko opterecenje. da ti slucajno nebi puklo pa te ozledi ili nedaj boze gore povredi. sa tim strojem nema zezancije jer je prilicno jaka i teska. od F400 skoro nista nepasuje sem sto se motor moze napasovati. ostalo niste ni slicno nije.za blokade idu sajle i obicne rucice kao na mopedima. za kvacilo je jedino malo teze originalnu rucicu napraviti ali je i glupavo resena. po meni je bolje sa resenjem na F4xx. taj tomos ce jako tesko ovo da pogoni a frezovanje sa njim zaboravi. to nece moci. da smo blize jako jeftino bi se sve moglo nabaviti od delova. po meni je bolja solucija da nadjes jos jednu rashodovanu u delove i sredis.ovaj menjac radi na 1800rpm na spojnickoj. a kod mene podnosi bez problema sad oko 4000-4500rpm na spojnickoj. toliko sam ga ubrzao

nepipaj menjac dok nebudes imao potrebe. novo ulje i pregledaj semeringe poluosovina dal nemaste i mir.kakav lanac i bakraci. nepipaj
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
nisam ni mislija..samo sam primjetija "stupanj lufta" ,kad vrtim osovinu kola livo desno,a u brzini..ali kako je lanac,mislim da mrvu lufta i mora bit..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
veliki je prenos u pitanju pa tako izgleda samo. a mora i malo imati lufta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Dečki to su kvarovi izazvani vozacem -radnikom i nepažnjom.
Ako netko Želi raskapat i vidjet kaj ima unutra samo nek navali ko sivonja po mjenjaču,al uz normalno ajmorec nježno saltanje bu jako dugo trajala.
Tu si potpuno u pravu, zato sam i napisal da je bila teška ruka u igri :icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh