• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa onda nema elektroniku nego platine i bobinu i magnet klasični.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako je stari tip honde unutar zamajca [magneta] je bobina ,platine i kondenzator. ako je noviji tip ima samo spoljnu bodinu znaci sa spoljne strane magneta. ako je stari tip platine su vecinski problem. nalaze se u malom limenom deklicu kad skines zamajac. dobro ih ocisti na kontaktima da su ravni i cisto beli i nasteluj zazor 0,35-040mm. kablic za kasenje ili prekidacic umeju nekad napraviti spoj pa nema varnice. imas kod motora spojnicu kablica i raskaci.je. ako tad ima varnicu prekidac ili kablic nevaljaju. ako nema varnice skidaj magnet i platine pregledaj.ako je noviji tip samo bobina moze otkazati ili pekidacic i kablic za gasenje. pregledaj i visokonaponski kabal da nije nasecen ili probija negde
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,660
Vrlo jednostavno, isčupaj onu žicu koja izlazi (na prednjoj strani) na mjestu gdje izlazi kabel za svjećicu ! Pa nada probaj da vidiš što se događa. Pa onda idi dalje.:(think):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Malo se radilo ovih dana, honda dobro radi jedino nekad kod kretanja se ugasi motor, osobito ako sam joj prije kretanja dao jači gas, morat ču ćini mise malo pregledat karburator ?I noževe ču morat dat otkovat , malo sam ih brusilicom popravio, ali nije to dobro.
7lmbivu8ozfzb287ayb2.jpg
[/URL][/IMG]
5c97qb54l50de5diyv4l.jpg
[/URL][/IMG]
igs48mb4dbul8bofaj5c.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
napravi samo prosirivace za blatobrane i bolje ce da melje. frezovanja su cudno teska ove godine. nije izvrzlo dobro zemljiste i tesko se grudve razbijaju
 

jaje

Novi član
Tu od
15 Stu 2012
Poruka
21
Pozz. ekipa !Evo da vas pitam kakva su vasa iskustva sa roto kosama,naime nabavio sam rk 620 posto imam neki manji vocnjak i ono nisam bas nesto zadovoljan,dosta mi se gusi i gasi motokultivator.Recimo kad nabijem gas jedno
3/4 onda jos ide nekako ali stroj ruci kao lud,sta vi kazete?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Daj slike noža i kose.
U kakvom su stanju ležajevi ima ih sve ukupno 7 na kosi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
roto kosa trazi i snagu i obrtaje. mozda da je ubrzati malo na remenici bi bilo bolje. neradim sa hondom to ali svaka roto kosa hoce oko 3000rpm
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vica nisi u pravu kod ove kose netrebaju neki okretaji kod srednje guste trave jerne melje travu ko malcer nego zbod konstrukcije nnoža odreže i ostavi.
 

jaje

Novi član
Tu od
15 Stu 2012
Poruka
21
Pa kosa je u dobrom stanju ,kupita od starijeg gospodina koji je kosio svega par puta i onda je stajala sve vrijeme.Probao sam sve lezaje rucno okretati ne bruje i lagano se okrecu,remeni svi original tvornicki.Vidio sam da kolega Oficir rastura sa tom kosom,sad malo mi cudno da mora biti toliki gas jer kad recimo kad frezam sa motikama ide super i to sa minimalnim gasom, a ovo...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Skini nož dobro ga nabrusi sa malom fleksom,brusi se s obje strane.
Kad ga postavljas predzadnje ide nož pa pločica od 6mm pa male spreng pločice i matica,tako ti je nož u malo visljem položaju i ne smeta mu svaka gruda ili busen.
Kad kosis vislju travu idi sa pola ili malo vise zahvata i moraš biti ju spreman podići svaki put ako nailazis na krtorovac ili neki predmet.
Iako bi trebalo prvo grabljama malo proc po parceli i razgrnut ako ima krtorovaca.
Ako ti se zatupi nož tada samo prednji remen kaj ide u 8 okrenes i vrti na drugu stranu i picis dalje jer tad Reze druga strana noža.
 

jaje

Novi član
Tu od
15 Stu 2012
Poruka
21
dobro,probacu tako,a koliko gasa vi dajete kad kosite ,kako nastimate rucicu gasa?
 

jaje

Novi član
Tu od
15 Stu 2012
Poruka
21
sa brzim ili kao i za sve druge prikljucke,tako pise u original uputstvu za kosilicu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kosi se u brzom rikvercu,a da sa vucnim frezerom u sporima.

Kod noža dva kod remenica veće i manje su dva na natezacremenici je jedan i dva mala priljubljena jedan na drugog kaj kontra napinju remen.

 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,674
Skini nož dobro ga nabrusi sa malom fleksom,brusi se s obje strane..

Ne fleksom,onda ju spališ i omekšaš,najbolje je u škripac i turpijom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh